Steemrewarding - świadomy autoupvote

in #polish5 years ago

Dzisiaj zupełnie nie na temat, na którym coś tam się znam. Dzisiaj na temat, na którym się nie znam, czyli steem, a dokładniej chodzi mi autoupvote. Wiele osób, które są na steem już chwilę w pewnym momencie nie ma czasu na przeglądanie interesujących ich tagów lub im się nie chce, ale żeby nie marnowała się ich mana (steem power) lub zgadzały się zarobki z kuracji, ustawia traila. Czyli wybierają sobie jakiegoś użytkownika, który ma podobne poglądy lub na spory vote power i podpinają się pod jego głosowania na posty. Ich vote idzie za głosem tego użytkownika. W sumie nie ma w tym nic złego, do momentu, w którym użytkownik postanawia głosować na marne treści, lub swoje (bo widzi, że ma spory ogon, to czemu nie), lub takie, które nas nie interesują. Te przypadki sprawiły, że miałem opory przed ustawieniem traila. Większość osób, które ustawiły raz traila raczej nie sprawdza na co idą ich głosy. Steemcenty z kuracji się zgadzają, wiec pieprzyć.
Gdyby jednak ktoś chciał korzystać z autoupvote i dawać upvote swoim ulubionym twórcom, a za razem nie czuć żenady, że jego głos poszedł na mierny post to jest rozwiązanie. Od razu mówię, że mniej dochodowe niż trail, więc jak ktoś jest zainteresowany tylko nagrodą z kuracji to trail lepszy. Zależy czego oczekuje się od platformy steem.

Steemrewarding

Steemrewarding.com to usługa stworzona przez @holger80, który jest wittnessem, i który robi sporo fajnych rzeczy na steem. Większości z nich nie rozumiem bo nie jestem programistą, ale steemrewarding jakoś ogarnąłem.
Zalogować trzeba się przez steemconnect oraz udostępnić klucz prywatny Posting dla konta @rewarding. Komuś w tym momencie może zapalić się czerwona lampka. I dobrze. "Jak to? Rozdawać klucz prywatny? Według mnie, jest to bezpieczniejsze niż podanie PostingKey "zaufanej osobie". Klucz potrzebny jest kontu @rewarding na wystawienie komentarza w momencie gdy skorzystamy z funkcji "$rewarding". O tym później.
Na steemrewarding.com możemy sobie zastosować reguły na jakich nasz upvote pójdzie na danego twórcę. Ustawić np. można:

  • nick twórcy
  • upvote po określonej minucie.
  • siłę głosu
  • ilość głosów w ciągu dnia na dane konto
  • ilość głosów w ciągu tygodnia na dane konto
  • minimalne voting power jaki musimy mieć, żeby zagłosować na dane konto
  • tag jaki musi być albo nie być w poście
    i jeszcze kilka innych zmiennych.

clip1.png

Fajne jest to, że jak ustawimy jedną regułę to można ją skopiować dla innego konta, dzięki temu proces ustawiania reguł nie jest żmudny. Sam interface nie zachwyca, ale działa sprawnie.

clip2.png

Można też ustawić traila i reguły dla niego, ale z tego nie korzystam. Za to fajną funkcją jest "$rewarding". Działa ona na dwa sposoby. Jeżeli widzimy jakiś post, który nam sie podoba i został utworzony powiedzmy, że minutę temu, a chcemy na niego zagłosować powiedzmy w 15 minucie, to w komentarzu pod postem wpisujemy np. $rewarding 100% 15min. Wtedy konto @rewarding upvotuje za nas w 15 minucie z siłą głosu 100%. Po to właśnie to konto potrzebuje naszego PostingKey.
Ciekawszy jest drugi sposób działania tej funkcji, który pozwala na upvotowanie postów, które są już po wypłacie. Czyli po 7 dniach. Znajdujemy jakiś stary post, który nam sie podoba i chcemy docenić jego autora to w komentarzu pod postem wpisujemy np. $rewarding 100%. Wtedy konto @rewarding tworzy za nas komentarz, upovotuje za nas ten komentarz i ustawia w nim beneficiarie na autora posta.

clip3.png
(tu dałem upvote na post sprzed 2 miesięcy)

Jeżeli kogoś to zainteresowało to polecam zapoznać się z tym postem. Ogólnie zachęcam do przetestowania Steemrewarding.com. Wydaje mi się, że warto świadomie dawać upvoty a nie lecieć jak owca.

Sort:  

Steemauto poza trailami ma też tak zwany fanbase, czyli upovotowanie danego autora, czyli funkcja przez ciebie opisana, ale z tego co widzę, to w opisywanej przez ciebie opcji jest możliwość wybierania tagów, więc jest bardziej rozbudowana.

Z komendą na opóźniony post jest taki problem, że podajesz publicznie kiedy chcesz głosować, więc jeśli jesteś mocny kontem, to ktoś może ustawić się w kolejce przed tobą do kuracji.

A upvotowanie posta, który już jest po wypłacie, za pomocą tworzonego komentarza ma sens tylko jeśli masz głos powyżej 0,02$ (zabezpieczenie przed spamem na małe wypłaty), bo inaczej autor i tak nie dostanie wypłaty z tego komentarza.

W każdym razie ciekawa alternatywa dla steemauto.

Więc trzeba zbierać SP na 2 centy a nie na jeden ;).

A no trzeba, ale nie od razu Rzym zbudowano ;)

A upvotowanie posta, który już jest po wypłacie ma sens tylko jeśli masz głos powyżej 0,02$ (zabezpieczenie przed spamem na małe wypłaty), bo inczaj autor i tak nie dostanie wypłaty z tego postu.

Chyba nie zrozumiałem. Rozwinąłbyś? Dlaczego powyżej 0,02$ ma sens? Pomijam oczywiście to gdy chcemy dobrego posta nagrodzić jak to pisał bodajże @khrom jakiś czas temu "honorowo", mimo, że autor już z tego pieniędzy nie dostanie.

Kiedyś ktoś mądrzejszy mnie uświadomił cytując źródła. Ma to na celu, żeby małe konta nie dzieliły Steem na czworo, tym samym dwóch kolegów, którzy dostali delegacje od steemit nie dłubały po 0,001 Steem.

Dodano pozniej: Oczywiście każdy głos jest ważny a 0,02$ to takie minimum do wypłaty, więc zawsze się można w kilka osób złożyć, ale o to może być ciężko pod starym postem.

Ok, to rozumiem o co chodzi z tym nie dzieleniem Steem na czworo. Tylko dlaczego "upvotowanie posta po wypłacie ma sens [...]", skoro po wypłacie to nie ważne czy głos jest za 0.02, czy 0.01 - i tak nikt nie dostanie już kasy, ani autor, ani głosujący za kurację. (?)

Nie odnosiło się to do ciebie bezpośrednio i głosowania po wypłacie, a głosowania na sposób opisany w poście, gdy tworzony jest komentarz, na który się głosuje, jeśli nie ma się poniżej 0,02$, to jeśli nikt inny nie zagłosuje, to pod względem finansowym nie różni się to niczym od oddania głos na sam post, bo autor nic z tego nie dostanie. Choć nie wiem jak jest z reputacją w przypadku głosowania na post po wypłacie, ale to są przy poniżej 0,02$ ułamkowe sprawy.

Ok, teraz wszystko jasne. Źle zrozumiałem Twój pierwszy komentarz na początku :)

Congratulations @lelon! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 100 replies. Your next target is to reach 200 replies.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @lelon! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!