Implant na poprawę pamięci??

in #polish6 years ago (edited)
Nasza pamięć może pewnego dnia uzyskać doładowanie dzięki implantowi mózgowemu. Naukowcy zaobserwowali jak nasze mózgi w naturalny sposób przetwarzają wspomnienia aby naśladować to co robią za pomocą wstrząsów mikro-elektrycznych. Urządzenie może podnieść wyniki naszej pamięci do 30% według badań.Wszyscy chcielibyśmy mieć lepszą pamięć. Jeśli byłoby tylko narzędzie które mogłoby uczynić nas lepszymi w przetwarzaniu informacji do egzaminów, zapamiętywaniu ważnych faktów do prezentacji, wywiadów czy też niezwykłych momentów z naszego życia.

Nad tym właśnie pracowali naukowcy z Uniwersytetu w północnej Kalifornii. Urządzenie zostało wykonane z elektrod, które są następnie przyczepiane do mózgu. Całość ma za zadanie naśladować sposób w jaki przetwarzamy wspomnienia w naturalny sposób dając małe wstrząsy elektryczne hipokampowi – rejonowi mózgu zajmującemu się uczeniem i pamięcią.

Test

Grupa dwudziesty wolontariuszy została wyposażona w elektrody i poproszona o udział w sesji szkoleniowej w której dostali prostą grę pamięciową. Każdemu uczestnikowi zostały pokazane obrazki w krótkiej prezentacji. Następnie każda z osób została poproszona o przywołanie tego co widzieli przez ostatnie 75 sekund.

Naukowcy kolejno sprawdzili, które neurony w mózgach badanych były aktywne podczas korzystania z pamięci. Odbyła się potem druga sesja w której implanty zostały użyte do stymulacji właśnie tych wybranych obszarów poprzez wstrząsy mikro-elektryczne. Wynik zakończył się sukcesem implanty podniosły pamięć uczestników badania do 30% w zestawieniu z pierwszym testem.

Testy nadal trwają a grupą docelową są obecnie ludzie chorzy na Alzheimera u których zaobserwowano również poprawę.

Osobiście jest mi ciężko sobie wyobrazić posiadanie implantu mózgowego. Myślę że jest jeszcze dużo za wcześnie na tak daleki krok dla ludzi którzy chcą poprawić swoją pamięć. Istnieją przecież naturalne sposoby zwiększania możliwości naszego mózgu a to wydaje się droga na skróty dla leniwych i bogatych osób (nie mówiąc nic o moralności). Sprawa zupełnie inaczej wygląda w stosunku do osób chorych na Alzheimera, wtedy każde działające rozwiązanie powinno zostać wprowadzone do życia codziennego.

Ciekawy jestem jaka jest wasza opinia na dany temat?

Dziękuje i pozdrawiam.
Sort:  

Osobiście nie wiedzę siebie z takim implantem ale jeśli to faktycznie pomaga to jestem za tym aby właśnie chorym takie coś wszczepiano :)

Podaj proszę jakieś źródła, bo nawet nie idzie się zorientować, czy to co piszesz jest prawdą.

Czytam masę artykułów odnośnie nowinek technologicznych i naukowych

www.outerplaces.com
http://www.iflscience.com/technology
http://www.sciencemag.org
https://www.theguardian.com/science
http://www.bbc.co.uk/science

i wiele innych

pozdrawiam