Programowanie dla 6-latka

in #polish6 years ago (edited)
Pracodawcy wciąż poszukują specjalistów IT. Wiele osób decyduje się nawet na przebranżowienie, aby dołączyć do tej branży. Czy rynek pracy kiedyś nasyci się programistami? Na pewno nie nastąpi to w ciągu kilku następnych lat - potwierdzają to prognozy z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników IT.

źródło: primaryprogrammers.org

Photon to robot, którego zadaniem jest uczenie dzieci programowania poprzez mieszankę storytellingu i najnowszej technologii. Każdy egzemplarz wyposażono w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.

Photon uczy:

 • logicznego myślenia,
 • nowych technologii,
 • podstaw programowania,
 • szybkiego podejmowania decyzji,
 • rozwijania pamięci.

 • źródło: www.businessinsider.com.pl

  Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do specjalnej aplikacji dostępnej na smartfony i tablety. Za jej pośrednictwem dzieci poznają historię Photona – robota, którego statek kosmiczny zderzył się z asteroidą i spadł na Ziemię. Poprzez wykonywanie różnych programistycznych zadań pomagają Photonowi odzyskać utracone zmysły oraz odbudować statek. Aplikacja zachęca do zdrowej rywalizacji i współpracy za sprawą tablic rekordów oraz codziennych wyzwań. Punkty doświadczenia zdobywane podczas zabawy służą do rozwijania robota i dopasowywania go do własnych upodobań. Dzięki temu każdy Photon będzie jedyny w swoim rodzaju.

  Robot zrobił na mnie ogromne wrażenie i nie mogę się doczekać aż mój chrześnik dostanie go wreszcie ode mnie w prezencie. Oczywiście rozumiem, że należy zbalansować czas spędzony z robotem bo nic nie zastąpi normalnej relacji dziecka z prawdziwym człowiekiem.

  Pozdrawiam i dziękuje.