O moim powrocie na Hive pisałem już w tekście Witaj świecie №2. Idąc za ciosem chciałbym przedstawić dzisiaj nowy projekt, który będę rozwijał zarówno w realu jak i na tej platformie. Mowa o Instytucie Fi, który na Hive można złapać pod nickiem @instytutfi. Jako rzecze opis profilu:
Instytut Fi łączy rzeczywistości wirtualne i materialne, pomagając jednostkom, biznesom i organizacjom wykorzystywać nowe technologie do tworzenia bardziej przyjaznego świata.
Więcej o tej enigmatycznej inicjatywie opowiem wkrótce, natomiast już teraz zachęcam do śledzenia profilu @instytutfi, aby nie przegapić treści, które będą się tam pojawiać.
Dzisiaj natomiast chciałbym zapowiedzieć pierwsze większe przedsięwzięcie, które będę realizował w ramach działalności Instytutu. Będą to mianowicie nieregularnie pojawiające się felietony na tematy technologiczne, biznesowe, kulturowe i społeczne.
Głównym motywem przewodnim serii będzie w szczególności wszystko to, co dzieje się na przecięciu tych aspektów rzeczywistości, a celem upowszechnienie i popularyzacja wiedzy na temat współczesnego technologicznego świata, jego zawiłości i możliwości. Nowe technologie niezaprzeczalnie zmieniają naszą rzeczywistość, tworzą zupełnie nowe szanse, ale niosą ze sobą też wiele zagrożeń. Jak działać rozsądnie, jak zmieniać nasze otoczenie na lepsze? Na te pytania będę starał się odpowiedzieć w Filietonach.
Już teraz zapraszam was nie tylko do czytania artykułów, które się pojawią, ale także do aktywnego udziału w powstawaniu tej serii. Być może uważacie jakieś tematy za szczególnie istotne i chcielibyście, abym je poruszył? Może interesuje was pewne zagadnienie, jednak nie do końca rozumiecie jego technologiczne zawiłości? Dajcie znać w komentarzach!
Tymczasem dziękuję wszystkim czytelnikom za uwagę i do zobaczenia!
Podoba mi się ten projekt i mam nadzieje, że dowiem się dużo nowego.
A jeśli można zasugerować pytanko to:
Jakie są zasadnicze różnice między Ethereum i Cardano?
bo z tego co wiem to oba projekty walczą o ten sam sektor rynku
Bardzo dobre pytanie! Przyznam, że nie znałem do tej pory Cardano. Przeprowadzę analizę techniczną i zobaczymy co tam z tego wyjdzie. Przy okazji może powiem kilka słów o różnych tendencjach w świecie blockchainu (z jednej strony rywalizacja blockchainów, a z drugiej próby umożliwiania współpracy pomiędzy blockchainami).
Tak na szybko improwizuję. Chińczycy mają już sieć kwantową obsługującą (z tego co pamiętam) na odległość około 2000 km. Nie wiem jak się to ma do "naszego" blockchaina. Potencjalnie zgłaszam ten temat do przyszłych rozważań.
Ostro grasz :) Chyba nie wiesz, że możesz otworzyć prawdziwą technologiczną puszkę pandory. Ja na początek chętnie poznałbym zagadnienia funkcjonowania sieci blockchainowych. Proof of work vs. proof of stake. Czy są jakieś praktyczne różnice dla odbiorcy. Czy ma to jakiś wpływ na cokolwiek (np. bezpieczeństwo). I dlaczego proof of work wciąż istnieje skoro pożera tyle prądu?
Bardzo dobre pytania! Myślę, że przy próbie na nie odpowiedzi dobrze będzie nawiązać też do samego Hive’a. Zapisuję sobie i czym prędzej biorę do pracy!
Projekt bardzo dobry. Ale uważam, że w oderwaniu od innych niż technologiczne aspektów będzie niepełny. Bardzo dobra inicjatywa.
Dzięki za komentarz. Tak, w moim zamierzeniu będą to artykuły interdyscyplinarne, łączące wątki technologiczne, kulturowe, społeczne oraz biznesowe. Zachęcam do śledzenia i jeżeli będziesz miał jakiekolwiek uwagi do tych wpisów, to dawaj śmiało znać! :)