Prawdziwa twarz Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki chce powrotu aborcji eugenicznej

in #polish2 months ago


„Popieram pomysł Trzeciej Drogi powrotu do kompromisu aborcyjnego, powrotu do tego, co obowiązywało w Polsce przez 30 lat. Tak, ja to popieram” – powiedział w środę Mateusz Morawiecki. Były premier dodał, że wielu polityków PiS również popiera ten pomysł.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się procedowanie wniosku o powrót do kompromisu aborcyjnego, który zezwalał na zabijanie dzieci z podejrzeniem wad wrodzonych. Mateusz Morawiecki powiedział, że on oraz wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości w pełni popierają ten projekt.

Warto przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku – niemal 3 tygodnie po wyborach parlamentarnych – Morawiecki w rozmowie z Interią przyznał, że zniesienie zwiększenie zakresu prawnej ochrony życia poczętego było jedną z przyczyn niewystarczającego wyniku PiS w ostatnich wyborach.

Na pewno w naszych działaniach było wiele potknięć. I my o tym mówiliśmy jasno również przed wyborami. A w sprawie aborcji odpowiem panom wprost: zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego sprzed 30 lat. Jednocześnie – na gruncie przepisów konstytucji trudno było sobie wyobrazić inny wyrok, skoro taki wniosek został złożony – przyznał premier Morawieckie w wywiadzie dla Interii.

Fot. Wikimedia

Narodowcy.net/pch24.pl


Tekst opublikowany pierwotnie na portalu [narodowcy.net]( https://narodowcy.net/prawdziwa-twarz-prawa-i-sprawiedliwosci-mateusz-morawiecki-chce-powrotu-aborcji-eugenicznej/)

Narodowcy.net