Putin ostrzega przed wojną nuklearną

in #polish2 months ago


Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że jeżeli państwa NATO wyślą swoje wojska na Ukrainę, nie zawaha się użyć broni nuklearnej, by uderzyć w cele na Zachodzie.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Putin ostrzegł kraje zachodnie przed wojną nuklearną, jeśli NATO wyśle własne wojska do walki na Ukrainie. Zwracając się do parlamentu i innych członków elity kraju, Putin powtórzył swoje oskarżenia, że Zachód dąży do osłabienia Rosji, i zasugerował, że zachodni przywódcy nie rozumieją, jak niebezpieczne może być ich wtrącanie się w to, co określił jako wewnętrzne sprawy swojego kraju.

Muszą zdać sobie sprawę, że mamy także broń, która może razić cele na ich terytorium. Wszystko to naprawdę grozi konfliktem z użyciem broni nuklearnej i zniszczeniem cywilizacji. Czy oni tego nie rozumieją?! – powiedział Putin.

W piątek Kreml wydał oświadczenie, że arsenał strategicznej broni jądrowej został niemal w całości zmodernizowany.

Dziś, udział nowoczesnej broni i sprzętu w strategicznych siłach nuklearnych już sięgnął 95 proc., podczas gdy komponent morski „triady nuklearnej” to już prawie 100 proc. – stwierdził prezydent Rosji.

Rosyjski przywódca ogłosił też, że rozpoczęto produkcję seryjną nowych rakiet systemu hipersonicznego Cyrkon, a „próby innych ofensywnych systemów uzbrojenia zbliżają się do końca”. Nie sprecyzował, o jakie systemy uzbrojenia chodzi.

Fot. Wikimedia

Narodowcy.net/kresy.pl


Tekst opublikowany pierwotnie na portalu [narodowcy.net]( https://narodowcy.net/putin-ostrzega-przed-wojna-nuklearna/)

Narodowcy.net