Wkrótce odbędzie się tajne posiedzenie Sejmu na temat obronności

in #polish2 months ago (edited)


Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak ujawnił, że przed świętami odbędzie się zamknięte posiedzenie sejmu na temat bezpieczeństwa i obronności państwa.

Jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy będziemy mieli w Sejmie posiedzenie specjalne na temat bezpieczeństwa i obronności. Posiedzenie będzie zamknięte – wyjaśnił na antenie Polsat News Krzysztof Bosak.

Spotkanie zamknięte oznacza, że nie będzie ono transmitowane w mediach ani w żaden sposób rejestrowane. Ostatnie tajne obrady odbyły się 16 czerwca 2021 roku. Dyskutowano wtedy o zagranicznych cyberatakach wymierzonych w Polsce.

Krzysztof Bosak poinformował, że jego ugrupowanie złożyło w Sejmie wniosek o informację w sprawie bezpieczeństwa.

Nie twierdzę, że mamy jakąś moc sprawczą, ale jako Konfederacja wnioskowaliśmy o informacje w tej sprawie. W odpowiedzi usłyszałem, że informacji nie będzie, ale będzie odpowiednie posiedzenie Sejmu – relacjonował wicemarszałek.

Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego, generałowie „nie są szczególnie zadowoleni” z obecnej sytuacji.

Więc oni też mogą teraz wypuścić do opinii publicznej pewne rzeczy, powiedzieć: tu są takie, a takie braki. I możemy zacząć to wszystko uzupełniać – ocenił polityk.

Narodowcy.net


Tekst opublikowany pierwotnie na portalu [narodowcy.net]( https://narodowcy.net/wkrotce-odbedzie-sie-tajne-posiedzenie-sejmu-na-temat-obronnosci/)

Narodowcy.net