Zapraszamy na I Marsz Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej

in #polish2 months ago


Miło nam ogłosić, że pod patronatem medialnym naszej redakcji znajduje się Pierwszy Marsz Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej, który odbędzie się 2 marca.

2 marca odbędzie się Pierwszy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie) organizowany przez Młodzież Wszechpolską. Rozpocznie się on o godzinie 16:00 spod Orlika przy ul. płk. T. Semika, przejdzie ulicami miasta, aż do Parku Zamkowego. Tam planowo około godziny 18:30 odbędzie się apel pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przed apelem zaplanowano odczytanie kilku wierszy napisanych przez przetrzymywanych w komunistycznych więzieniach partyzantów.


Podczas marszu planowane są okrzyki i przyśpiewki, które mają przypomnieć bohaterskie postacie żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Organizatorzy przyjęli, jako głównego patrona wydarzenia mjr. Józefa Kurasia „Ognia”. Argumentują to lokalnością bohatera, którego oddział partyzancki działał na Podhalu, a także sprzeciwem obecnych lewicowo-liberalnych władz w osobie minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk wobec upamiętniania majora Kurasia.

CZYTAJ TAKŻE: „Hitlerowscy kolaboranci”. Minister rodziny powtarza komunistyczne brednie nt. Brygady Świętokrzyskiej

Narodowcy uważają, że Józef Kuraś zasługuje na godne upamiętnienie, szczególnie w rodzimej Małopolsce, przypominają o jego walce o wolną Polskę, przeciwko oddziałom UB i NKWD, obronę polskiej ludności cywilnej, a także m.in. rozbicie ubeckiego więzienia w Krakowie w 1946 roku, dzięki czemu udało się uwolnić kilkudziesięciu żołnierzy AK, NSZ i WiN.

CZYTAJ TAKŻE: Najbardziej wyklęci z Wyklętych

Organizatorzy z suskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej zapraszają 2 marca o godzinie 16:00 wszystkich patriotów z Suchej Beskidzkiej i okolic do wspólnego upamiętnienia żołnierzy, którzy nie złożyli broni w obliczu sowieckiej okupacji.

Narodowcy.net
Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net