You are viewing a single comment's thread from:

RE: Jak z wirtualnych $ zrobić prawdziwe złotówki

in #polish7 years ago (edited)

Chyba w zasadzie tylko jednej rzeczy bym się przyczepił, która nie jest nawet źle opisana, tylko zauważyłem, że dużo osób przez to nadmiernie sobie wszystko komplikuje.

e na steemit fukcjonują 3 podstawowe jednostki monetarne: STEEM, STEEM POWER oraz SBD.

Defakto są dwie kryptowaluty: STEEM i SBD. SteemPower to po prostu zablokowana forma kryptowauty STEEM, która przez to, że została zablokowana, daje dodatkowe uprawnienia, jak np. większa moc głosu, większy wpływ na sieć.

Natomiast STEEM który został zablokowany (PowerUp) widnieje pod SteemPower, można go oczywiście odblokować (PowerDown) i znowu staje się zwykłym STEEM.

Dlaczego SteemPower to nie kryptowaluta? Bo nie ma własnej ceny ani nie da się go przesłać.


Ogólnie bardzo dobry artykuł :)

Sort:  

Dzisiaj to poprawię aby nie było wątpliwości. Została mi także zwrócona uwaga, że proporcja 75/25 nie do końca jest prawdziwa, bo autor też zazwyczaj bierze udział w curation reward. Moją intencją było opisanie tego w prosty sposób, bez wchodzenia w szczegóły, ale słusznie mi powiedziano, że lepiej o tym wspomnieć bo później ludziom nie będzie się zgadzać i będą się dziwić. Oprócz tego sam znalazłem przynajmniej jedną literówkę. Więc edit do zrobienia obowiązkowo :)


Cieszy mnie, że wpis się podoba.

autor dostaje minimum 75%. Może dostać więcej, m.in. wtedy, gdy otrzyma dużo głosów w czasie w którym obowiązuje "kara" za zbyt szybkie głosowanie.

Głosując w przeciągu pierwszy 30 minut, curator zrzeka się części nagrody. Jeżeli głosujesz w 0 minucie od publikacji postu, całośc twoich curation rewards idzie do autora postu. Jeżeli glosujesz w 15 minucie, 50% z twojego curation reward idzie do autora postu, w 30 minucie 0, czyli dopiero wtedy 100% z curation rewards idzie do curatora.

Zostało to wprwoadzone po to, by nie opłacało się botom głosować na wszystko od razu. Najbardziej opłaca się bowiem zagłosować na coś później niż 30 minut od publikacji, ale całość planu szlak trafia, o ile ktoś inny (o czym nie mozesz wiedzieć, że się stanie) zagłosuje dużym głosem przed tobą, bowiem największą część curation rewards otrzymują te osoby, które najszybciej wsparły dany post.

Teoria gier w najczystszej postaci :)

A co robią w praktyce użytkownicy? Jeżeli jak widzę fajny post, to mam gdzieś, że jest druga minuta od publikacji. Nawet się cieszę, że głosując szybko będę mógł dać więcej za świetny wpis! :)