Przegląd wieści z LEWOGRODU.

in #polish3 months ago


pixabay.com

TV KRLD na YouTube?

Wszystko co stworzyli "amerykańscy imperialiści" jest złe i zabronione w Korei Północnej. No, może poza alkoholami i słodyczami dla przywódcy, a także... YouTubem. Reżim jest coraz bardziej nowoczesny i postanowił nadawać swoją propagandę na amerykańskiej platformie. Na kanale możemy zobaczyć to co oglądają mieszkańcy KRLD w telewizji tylko w wersji anglojęzycznej.

Jak trzeba klaskać w Korei Północnej? Ręce muszą byś wysoko, a nie w okolicach pasa! Na co drugiej miniaturce oczywiście "Bóg Kim", który ostatnio trochę stracił na wadze. Czyżby komunizm przestał działać? Szok! Informacje podawane na kanale są prawdziwe, bo w przeciwnym wypadku Google na pewno by ich zbanowało za dezinformację. Oprócz wiadomości jest nawet rozrywka!

Co ciekawe nawet u nich jest mniejsza cenzura niż w "demokratycznym" świecie, bo pod filmem komentarz "Kim il sung is evil" nie został usunięty.

Pracownicy obozów kowidiańskich szukają kontrabandy.

Czym są izolatki kowidiańskie w Australii? To więźienia tylko łagodniej nazwane. Ludzie, którzy do nich trafiają są zamykani i nie mogą wychodzić. Przeszukiwane są również ich paczki. Jak w którejś z nich będzie więcej niż 6 piw to zostaną one zarekwirowane. Tylko co pić do obiadu i do kolacji? Jak widzimy pretekst do upodlenia zawsze się znajdzie i pod pseudo szlachetną walką z alkoholizmem przeszukuje się prywatne rzeczy. Limit substacji rozweselających jest ograniczony do 6 browarów/1 butelki wina/375 ml czegoś mocniejszego. Nie wiadomo czy można go zwiększyć posiadając paszport preparatowy...

Paryż walczy z CO2?

W stolicy Francji wprowadzono ogrniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Głupota, sobotaż czy sztuczne zwiększanie produkcji CO2? A może wszystko na raz? Jak wszyscy zaczną się stosować do tego przepisu to w Paryżu będą największe korki na świecie.

Gender w sklepach z zabawkami?

Gdzie LBGT nie może tam gendera pośle. W Kalifornii sklepy z zabawkami mają skończyć ze stoiskami przeznaczonymi dla chłopców i dziewczynek. Teraz będziesz szukał 3 razy dłużej samochodu zabawki czy lalki dla swojego dziecka, bo wszystko będzie pomieszane. W dużych sklepach będą "bezpłciowe stoiska z zabawkami". Ustawę wprowadził niejaki Evan Low, który jest demokratą, homoseksualistą i członkiem LGBT. Uważa, że dzięki temu "przestaniemy stygmatyzować dzieci". Jak widać nazwanie dzisiaj swojego dziecka chłopcem czy dziewczynką może oznaczać stygmatyzację. Lepiej zwracać się w rodzaju nijakim, żeby syn czy córka nie wiedziało kim jest.

Palenie książek w Kanadzie.

Zwykle wprowadzenie zamordystycznych reżimów poprzedzały akcje palenia książek. Tak było ze "Świętą Inkwizycja" czy przed dojściem do władzy A.Hitlera. Nie dziwne, że w lewackiej Kanadzie dzieją się podobne akcje. W prowincji Ontario spalono 5000 ksiązek i komiksów, bo... propagowały negatywne stereotypy o rdzennej ludności. Popiół wykorzystano jako... nawóz do zasadzonego drzewa (nie mogło zabraknąć elementu ekologii):

"zakopujemy prochy rasizmu, dyskryminacji i stereotypów"

Ministerstwo Edukacji weryfikuje tytuły i część z nich wpisuje na "czarną listę". Są na niej m.in. komiksy Asterixa, Lucky Lucka i Pocahontas. Czy za jakiś czas trafią na nią podręczniki biologii, które "propagują stereotypy" o dwóch płciach?


pixabay.com

Korzystałem z:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/panstwowa-telewizja-korea-polnocna-youtube/

https://www.nationalreview.com/news/australian-state-limits-residents-of-covid-19-lockdown-apartments-to-six-beers-per-day-report/

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chaos-na-ulicach-Paryza-z-powodu-ograniczenia-predkosci-do-30-km-h-8182600.html

https://nczas.com/2021/09/05/kalifornia-narzuca-ideologie-gender-sklepom-z-zabawkami/

https://nczas.com/2021/09/09/w-oparach-postepu-w-kanadzie-spalili-ksiazki-bo-mialy-obrazac-rdzennych-mieszkancow-foto/

Sort:  

przetłumaczyłem kilka komentarzy i tak się zastanawiam czy to piszą trole śmieszkujący z reżimu czy może pracownicy Kima

dziękuję za stawienie czoła zbrodniczym USA

Niech żyje towarzyszu Kim Dzong Un! 🇰🇵

Wszyscy cię kochamy, panie Kim!

Z Arizony z buntowniczym uwielbieniem.

Niech żyje rewolucja KRLD i Dżucze!

komentarzy do tłumaczenia nie wybierałem przetłumaczyłem po kolei

Przy tym cytowanym przeze mnie komentarzu jest odpowiedź, że te wszystkie peany na cześć wodza to ironia. W KRLD nawet "grzeczni" mieszkańcy stolicy nie mają internetu, więc co najwyżej może komentować ktoś z Partii, trolle albo... A.Zanberg. ;-)

Ciekawe czy Zandberg zaliczą tą formę komunizmu do "prawdziwego" komunizmu czy może to też nie jest prawdziwy komunizm, ale lepszy taki niż żaden xd

Ciekawostka: Chiny zaczynają wprowadzać coraz więcej regulacji

Jak wejdzie w życie Social Credit System w całym kraju to ludzie sami będą się regulować i jeden drugiego. Miliard par kontrolujących oczu to się nawet G.Orwellowi nie śniło.

hymn jak u nas pewien ksiądz po rekolekcjach spalił kilka durnowatych pisemek w stylu "wróżka" to lewackie ścierwo media porównywały go do nazisty właśnie, a teraz sami to robią i to na masową skalę.