Znaki ochronne, a pentagram

in #polish2 years ago

W świecie wicca posiadamy wiele znaków ochronnych, w tym również pentagram.

Ten znak wielu z nas utożsamia ze złem, szatanem, diabłem, ale czy aby na pewno tak jest?

Pentagram kojarzymy jako zły poprzez jego wygląd, który skierowany do dołu przypomina rogatego kozła (obraz szatana), ale nie tylko z tego powodu przypisujemy go szatanowi, dzieje się tak również przez to, że podczas rytuałów czarnej magii jest to często spotykany znak.

penta2.png

W świecie wicca interpretujemy go jako symbol 5 żywiołów, a okrąg wokół gwiazdy jako wszechświat. Dokładne znaczenie zależne jest od ułożenia pentagramu, skierowany w dół oznacza ducha wracającego do materii (ciała) znak narysowany w ten sposób miał pomóc w pracy nad swoim wnętrzem, ciemnymi stronami oraz wszystkim, co nas ogranicza, zaś, jeśli skierowany jest ku górze oznacza ducha wznoszącego się ponad materię, dusza jest otwarta na wszystko, co najlepsze.

Pentagramu jako ochronę można używać na wiele sposobów, można narysować go na dłoni, usypać z soli, czy w postaci biżuterii — w tym wszystkim najważniejsze są właściwości, a nie sposób ukazania znaku.

To, co napisałam w poście jest zaledwie kawałeczkiem faktów o pentagramie, lecz myślę, że wszystko, co tu zamieściłam jest dobrym wstępem dla początkujących w tym temacie. Dociekliwych zachęcam jednak do poszerzenia swojej wiedzy na ten temat poprzez przeczytanie innych artykułów w internecie, książkach etc.

penta1.jpg

Sort:  

Ooo dobra tematyka! Też ją czuje, fajnie ze są tu na hive też takie osóbki :D

Jak miło widzieć, że ktoś przeczytał ten wpis 🙈. Ostatnio zastanawiałam się nad napisaniem postu o właściwościach kamieni takich jak ametyst, kwarc różowy, cytryn itp., ale nie wiem, czy by to kogoś interesowało.

Pisz poproostu, ecency to jest też dla siebie, a je chętnie przeczytam. Sama zaplatam też kamienie i tworzę amulety mocy, myślę że o tym też napisze tutaj ^^