PS. Zadaj pytanie Polskim Steemianom! Seria "PS." od dziś otwarta dla wszystkich

in #polish5 years ago (edited)

Uwolnij Polskich Steemian.
~ Andrzej Duda do Poncjusza Piłata, AD. 33.

PS. Polscy Steemianie?

Jakiś czas temu rozpocząłem serię postów o tytule PS. (Polscy Steemianie). W skrócie chodzi o pobudzenie do dyskusji poprzez zadanie otwartego pytania i przeniesienie części rozmów z chata na blockchain, tak, byśmy mogli poznawać się lub dowiedzieć się czegoś nowego także tutaj. Dotychczas opublikowałem trzy posty (1, 2, 3), w których zadawałem wam pytania. Posty zebrały łącznie 50 komentarzy, co uważam za sukces.

Jednak cała idea średnio się sprawdza, jeżeli robię to tylko ja. By naprawdę pobudzać społeczność oddolnie, należy serię "uwolnić" dla wszystkich. Inspirowałem się subredditem AskReddit, a on nie miałby sensu gdyby tylko jego twórca zadawał pytania.

Zapytaj Steemianina

Tak więc od dziś zachęcam Was do zadawania pytań naszej polskiej społeczności. Pytajcie o co chcecie - coś praktycznego, mądrości życiowe, głupie pytania? Pobudźcie swoją kreatywność! Jako inspirację możecie zajrzeć na wyżej podlinkowany subreddit.

Istnieją tylko 4 zasady, co do których zachęcam się stosować coby zachować spójność serii pomimo wielu autorów:

 1. Użyj tagu #pl-ps

 2. Schemat tytułu powinien wyglądać tak:
  PS. Tutaj ma być zadane pytanie

 3. Użyj tego szablonu postu:
  # Treść pytania (może być delikatnie rozwinięte względem tytułu)
  <img src="https://steemitimages.com/0x0/https://steemitimages.com/DQmQkpvxRk8KWcxnngNGf6hzZDguN5mdTRB7iDfHzbruiqb/PS.png">
  ---
  <sub><i>Każdy post z serii "PS." to pytanie dla polskiej społeczności Steem. Idea przyświecająca serii to integrowanie Polskich Steemian poprzez odpowiadanie na pytania w komentarzach, prowadzeniu dyskusji i dzieleniu się z innymi swoim punktem wiedzenia. Jeżeli chcesz zadać pytanie Polskim Steemianom, zajrzyć [tutaj](https://steemit.com/@saunter-pl/ps-zadaj-pytanie-polskim-steemianom-seria-od-dzis-otwarta-ps-dla-wszystkich)!</i></sub>

 4. Obrazek użyty w szablonie można dowolnie modyfikować (np. dodać do niego jakąś grafikę związaną z pytaniem).

A co do czytelników i dyskutantów - zachęcam do upvote'owania przede wszystkim udzielających się w dyskusjach Steemian i najciekawsze odpowiedzi. Nagrody dla twórcy pytania powinny być drugorzędne!

Sort:  

To ten post nie powinien być w #pl-ps, żeby rozpoczynać cały tag?

Dzięki, przez przypadek musiałem usunąć