1 000 000 zł - Pierwszy milion

in #polish6 years ago

Temat kontrowersyjny, niemniej interesujący.
Mimo tego że mamy XXI wiek, istnieją nadal ludzie którzy myślą że pierwszy milion trzeba ukraść. Dzisiaj chciałbym wam przedstawić jedną z moich wizji zdobycia miliona. Oczywiście nie jest to tak piękne jak zobaczycie poniżej, ponieważ na drodze natoczą się przeróżne perturbacje. Kilka z nich postaram się wymienić
calculate-calculator-close-up-221174.jpg

Od jakiegoś czasu interesuję się nieruchomościami. Jest to stosunkowo bezpieczna metoda inwestycyjna, jeśli odpowiednio się postępuje.
Drogi do zdobycia sześciu zer są różne. Tak samo jest w tym przypadku - można zacząć od zerowego kapitału (np: pozyskanie inwestora), wspierając się kapitałem obcym (inwestor/pożyczka/kredyt itp), finansować kapitałem własnym lub sprzedawać na podstawie umowy zależnej bez posiadania kapitału.

Moim zdaniem najlepszą metodą inwestycyjną jest kupowanie nieruchomości w złym stanie, następnie remont i finalnie sprzedaż.
W im gorszym stanie jest nieruchomość, tym lepiej dla inwestora, gdyż może kupić po cenie znacznie niższej i więcej na tym zarobi. Tak samo jest w przypadku problemów prawnych. Jeśli chciałbyś kupić nieruchomość z jakimiś problemami prawnymi, to również jest na twoją rękę, gdyż zapłacisz wtedy znacznie mniej i zyskasz na tym. Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań, należy obliczyć czy dana inwestycja się opłaca. Masz wcześniej wiedzieć ile zainwestujesz w kupno nieruchomości, ile w remont itp. Żeby inwestycja przebiegła pomyślnie, wszystko musisz mieć wcześniej zaplanowane.
Kupno i sprzedaż nieruchomości jest znacznie bardziej opłacalną metodą, gdyż przy dobrym rozporządzaniu kapitałem, przy inwestycji 250 000 zł, możesz zarobić nawet 50 000 zł. Wszystko zależy od sytuacji nieruchomości.

Jakie nieruchomości kupować?

Najbardziej popularnymi nieruchomościami są kawalerki oraz mieszkania 30-65 m2. Wyremontowanie w wysokiej jakości sprzedają się w tempie błyskawicznym. Wystarczy przejrzeć olx czy allegro. Naprawdę rzadko można znaleźć nieruchomość o wymiarach które podałem wyżej w bardzo dobrej jakości.

Droga do miliona

Skuteczną metodą jest inwestowanie co roku w minimum 5 nieruchomości. Zakładając że z jednej zarabiasz minimum 20 000 zł netto, to po 10 latach byś już osiągnął milion. Oczywiście jest to stosunkowo niski zysk, lecz podałem taki żebyście byli świadomi że nie zawsze zarabia się po 50 000 czy 100 000 zł za sprzedaż. Można oczywiście stracić, ale są to bardzo rzadkie przypadki i jest to wina nieprzemyślanych ruchów.
10 lat to stosunkowo długo gdyż zyski które się generuje można reinwestować, dzięki czemu droga inwestycyjna się przyspiesza i zwiększamy swój dochód

Jak remontować

Odpowiedź na to jest stosunkowo prosta - na wysoki standard.
Najlepiej w kolorach uniwersalnych (biały, czarny), aby przyciągnąć jak najszersze grono klientów. Możesz również zastosować różnego rodzaju atrapy, żeby pokazać jak się tutaj by mieszkało.
Aby dobrze wyremontować, jeśli nie ma się doświadczenia czy też smykałki, powinno się zatrudnić projektanta wnętrz, lub kogoś znajomego kto się na tym zna.

Jakie nieruchomości kupować

 • W im gorszym stanie, tym lepsze
 • Lokalizacja
 • Dobry punkt widokowy
 • Piętro na którym ulokowane jest mieszkanie również ma znaczenie
 • Dostęp do windy
 • Prywatny parking
 • Bezpieczeństwo
 • Zewnętrzny wygląd bloku
 • Ogrodzenie
  Oczywiście tych czynników jest znacznie więcej i ogromna część jest zależna od subiektywnych odczuć, więc wszystkiego nie da się zamieścić

Problemy jakie można napotkać

 • Tak jak wspomniałem wcześniej - wady prawne. Można na tym zyskać, ale wiąże się to również z kosztami, opłaceniem prawnika, zasięgnięciem porad. Prócz pieniędzy, inwestuje się również dodatkowy czas.
 • Nierzetelna ekipa remontowa - Ekipa może wykonać remont źle, bądź nie w całości, dlatego trzeba ekipy szukać rozważnie. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego też należy obserwować ich działanie i w razie jakichś błędów, zwrócić im uwagę. Oczywiście bardziej efektywnym pracownikiem, jest zadowolony pracownik, dlatego trzeba pochwalać jeśli praca została dobrze wykonana, oferować kawę itp. sprzyja to atmosferze, dzięki czemu jest milej i lepiej się pracuje :)
 • Nieuczciwi sprzedawcy - na takich również trzeba uważać, gdyż istnieje ryzyko że ktoś nas będzie chciał oszukać, dlatego potrzebny jest dobry prawnik

Co zrobić jak już się osiągnie ten milion?

Kwestia subiektywna. Rozważyłbym dwie alternatywy

 • Powiększać dalej swój majątek
 • Zakupić nieruchomości i je wynająć (Dzięki czemu do końca życia nie będziesz musiał pracować)
Sort:  

Congratulations @sherdzio! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemFest³ - SteemitBoard support the Travel Reimbursement Fund.

You can upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

interesuje sie inwestycjami od jakiegos czasu. Sprzedac masz racje mozna w 1 dzien. Ostatnio sprzedalem 3 pokojne 56m2. Na OLX wieczorem, do nastepnego dnia 10 osob umowionych, rano ogladajaca od razu zdecydowala sie na zakup. Gorzej kupic. Jest okazja, nie czekam, dzwonie, przjezdzam , zadatek, potem na spokojnie notariusz place. Ale co do ogolnych dogmatow dotyczacych nieruchomosci zgadzam sie z toba w 100%

Dokładnie tak. Znaleźć okazję (w świetnym, lub złym stanie) jest bardzo ciężko, bo jak już się pojawia, to chwila i już nie ma. Co do poszukiwań, polecam mieć dobry kontakt z biurem nieruchomości - mogą dostarczyć okazje przed wystawieniem do wglądu publicznego

Biuro i notariusz to podstawowe narzędzia pracy.

Oczywiście, lecz nie każdy jest tego świadom że biuro nieruchomości może być świetnym wspólnikiem, mimo tego że na pierwszy rzut oka wydaje się że interesy się nie zgadzają, bo oni chcą sprzedać jak najdrożej, a my kupić jak najtaniej