Zarabianie pieniędzy podczas robienia zakupów!

in #polish6 years ago (edited)

Kto nie lubi zakupów? Kwestia oczywiście indywidualna... Jeden woli do centrum handlowego, drugi do monopolowego ;) Niemniej, wszyscy robimy zakupy. Dzisiaj pokażę wam sposób jak można zarabiać dodatkowe pieniądze podczas robienia zakupów. Sposób banalny, ale opłacalny

bank-banking-blue-50987.jpg

Ile można na tym zarobić?

Jest to zależne od sklepu, maksymalnie 5%. Ostatnio płacąc e-voucherem w wysokości 100zł, otrzymałem 3% zwrotu, czyli 3 zł. Możesz spojrzeć "aa to tylko 3 zł". Nie tylko, ponieważ to są zakupy - robi je każdy. Trzeba żyć, trzeba się ubierać, a to kosztuje. Fajnie jest, gdy część pieniędzy do Ciebie wraca, ponieważ możesz sobie coś dodatkowego kupić. Sama żywność kosztowała mnie 100 zł, a gdybym tak kupował meble za 10000 zł? Dostałbym wtedy 300 zł. Już całkiem przyzwoite kwoty z tego rosną ;) Tankować również trzeba, a np: Orlen przyjmuje opcję cashback, także jest to świetną opcją. Chyba nikt nie pogardzi dodatkowym paliwem ;)

Zbyt małe pieniądze

Dosłownie każdy kto jest w stanie robić zakupy - rodzeństwo, rodzice, osoby starsze. Nawet dzieci, jeśli posiadają kartę rodzica na przykład.
Jeśli dodatkowe kilkadziesiąt, czy kilkaset zł w miesiącu Cię nie interesuje (czasem więcej jeśli np: remontujesz dom, czy budujesz się na nowo), to możesz pieniądze przekazać na akcje charytatywne. jak na przykład Child&Family Foundation. Pamiętaj że mimo tego że Ty nie potrzebujesz pomocy, to ktoś może jednak mieć problemy, przez co potrzebuje pieniędzy. W takich przypadkach każda złotówka się liczy.

Kto może z tego korzystać?

Dosłownie każdy kto jest w stanie zrobić zakupy - rodzeństwo, rodzice, osoby starsze, a nawet dzieci. Wystarczy podać kartę kasjerce lub spojrzeć na kod na telefonie. Jeśli ktoś jest nieoznajmiony z aktualną technologią, to można kod e-vouchera zapisać np: na kartce. Znajomi, rodzina którzy mieszkają poza obszarem Polski, są również w stanie korzystać z tej opcji dzięki czemu, jeśli pracujemy, bądź przebywamy za granicą, to kwoty wychodzą równie, jeśli nie ciekawsze ;)

Jakie sklepy przyjmują opcję cashback?

Rozmaite, nie sposób wszystkich wymienić. Elektroniczne, z artykułami spożywczymi, odzieżowymi. Można również zakupić meble do ogrodu, czy mieszkania. Jest naprawdę ogromne pole do popisu i każdy znajdzie coś dla siebie.

Cashback -Jak działa?

Generujemy kod na telefonie, który sczytywany jest przed płatnością. Można również wydrukować jako kartę. Coś w stylu "Moja biedronka" dzięki czemu, nie będziesz musiał za każdym razem włączać telefonu, co może być niektórym uciążliwe, ponieważ żeby korzystać z tego, trzeba mieć dostęp do internetu.

Niektóre sklepy, takie jak biedronka nie przyjmują płatności kartą, lecz istnieje możliwość zapłacenia e-voucherem - wystarczy wykupić voucher (bon), minimalna kwota 100 zł i wygenerowany kod pokazuje się sprzedawczyni, która go spisuje i w taki sposób również możesz zapłacić za zakupy. Aby korzystać z tej usługi, należy posiadać kartę i oczywiście konto bankowe, do którego jest przypisana karta (Aby korzystać z usługi np: e-voucher)

Robiąc zakupy nie dość że otrzymuje się dodatkowe pieniądze, to również otrzymujemy Shopping points, dzięki którym możemy zarobić kolejne pieniądze.

Cashback, a e-voucher

Część sklepów przyjmuje opcję cashback, część e-voucher, lecz tych drugich jest niewiele, dzięki czemu nie trzeba kupować e-vouchera w aplikacji, lub na stronie, co niektórym może przeszkadzać.

E-voucher jest moim zdaniem świetną opcją, gdyż możemy podarować go komuś w prezencie. Jest to moim zdaniem ciekawe i niezwykle praktyczne.
Jeśli naszłaby Cię ochota pomóc komuś, to na przykład własnie takiej osobie mógłbyś dać taki bon, dzięki czemu na przykład nie czułby, że ktoś go może okraść z kawałka papieru na którym są napisane losowe litery i liczby ;)

Za e-voucher płaci się za pomocą karty bankowej, lub standardowo za pomocą przelewu.

Co jeśli wartość zakupów przekracza wartość e-vouchera?

Nie masz co się obawiać. Opcje są dwie:

  • Zakupić dodatkowy bon
  • Kwota którą posiadasz w bonie zostanie zapłacona, a resztę możesz dopłacić np: gotówką lub kartą. Zdarzyło mi się to, nie miałem z tym żadnych problemów. Płatność jak najbardziej przyjemna :)

Czy to w ogóle się opłaca?

Oczywiście że tak. Grosz do grosza i wychodzi całkiem przyjemna dla oka suma ;)
Pozostaje kwestia jakie sklepy przyjmują opcję cashback. Otóż jest ich wiele na całym świecie, dzięki czemu mamy świetną okazję do zaoszczędzenia paru groszy. Przykładami sklepów są: Tesco, Biedronka, Carrefour, kino Helios. Również sklepy internetowe oferują cashback, dzięki czemu mamy duże pole do popisu w przypadku robienia zakupów ;) Dodatkowo jeśli szukamy czegoś z jakiejś kategorii, jak np: elektronika, to możemy wyszukać wszystko na stronie, dzięki czemu zaoszczędzamy na tym i pieniądze i czas ;)

Jak się zarejestrować

Aby się zarejestrować, należy podać Imię i nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail, oraz numer telefonu komórkowego. Aby to zrobić, należy wejść na stronę https://cbw.to/mtgm9q (wchodząc przez reflinka wspierasz moją pracę. Ty nic na tym nie tracisz, a ja mam szansę bardziej się rozwinąć. Jeśli najpierw postanowiłeś poczytać co nieco na stronie, to prosiłbym o rejestrację poprzez mój link - nie zmuszam :) Jeśli chcesz abym podał Ci normalny link, napisz w komentarzu)

Sort:  

Słyszałem o Cashback już spory czas temu ale jakoś nigdy nie przystąpiłem do programu. Fajnie, że o tym napisałeś bo pewnie wielu ludziom przyda się taka wiedza. Pozdrawiam

Zachęcam do wzięcia w tym udziału, bo naprawdę warto. Jak wspomniałem - zakupy robi każdy, nie ważne jakie - mamy ogromne wybór, dzięki czemu każdy weźmie "parę groszy" dla siebie. Pozdrawiam ;)

Congratulations @sherdzio! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemFest³ - SteemitBoard support the Travel Reimbursement Fund.

You can upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Coraz więcej słyszę o Cashback. Chyba pora się tym na poważnie zainteresować!

Naprawdę warto!