Hiszpania: W Andaluzji zniszczono krzyż stojący obok kościoła

in #reakcja3 years ago


Lewica w Andaluzji zniszczyła krzyż stojący obok kościoła. Walka z chrześcijaństwem w Hiszpanii nie ustaje. Praktyki znane z lat 30 nadal są aktualne.

Sytuacja Hiszpanii jest jedną z najtrudniejszych w Europie. Epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie przedsiębiorstw, a przez to osiągnięcie bardzo wysokiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych. Wewnętrzne podziały regionalnie i politycznie zostały spotęgowane. Wykorzystują to obecnie rządzące siły lewicowe, chcące nakierunkować emocje w pożądanym, bezpiecznym dla siebie, kierunku. Coraz częściej dochodzi do ataków na symbole chrześcijańskie oraz na opozycyjnych działaczy politycznych. W czerwcu zeszłego roku deputowania działaczka partii VOX, podczas wiecu została obrzucona kamieniami.

To nie jest akt prowokacji, ale legalny akt reprezentacji politycznej tych, którzy mieszkają w Sestao i którzy nas wspierali, a my będziemy to demonstrować każdego dnia. Gdziekolwiek Baskijczyk zaufa Voxowi, tam będziemy my, aby powiedzieć mu, że nie jest sam i że go reprezentujemy - stwierdził lider partii VOX Santiago Abascala.

Czytaj także: Apel o obronę krzyża w Dolinie Poległych jako „symbolu naszej cywilizacji”


W Aguilar de la Frontera, w Andaluzji lewicowa burmistrz doprowadziła do usunięcia krzyża stojącego obok wejścia do kościoła, zakonu Karmelitanek Bosych. Nazywany był Krzyżem Poległych, upamiętniających wszystkich poległych.


~~~ embed:1351919698577944576?fbclid=IwAR21zSJF5zJfhDiYHXqKohtdJo0D_NVGhbz6mSN_Z1WRmD8Db9y6Vkwup_8 twitter metadata:Sm9yZ2VidXhhZGV8fGh0dHBzOi8vdHdpdHRlci5jb20vSm9yZ2VidXhhZGUvc3RhdHVzLzEzNTE5MTk2OTg1Nzc5NDQ1NzZ8 ~~~
Według burmistrz Carmen Flores krzyż "zawsze łączyła więź z frankizmem". Decyzja władz miasta spotkała się z dużym sprzeciwem mieszkańców. Sprawę nagłaśniała partia VOX. Decyzję rady miasta zaskarżyło do sądu administracyjnego w Kordobie Hiszpańskie Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich. Argumentują, że krzyż należał do kompleksu artystycznego klasztoru San Jose i San Roque i nie naruszał ustawy o pamięci historycznej. Wskazują również, że decyzja władz miasta jest elementem polityki dyskryminacji wobec chrześcijan. To nie jest koniec "postępowych" działań władz. Cecilio Gordillo koordynator ds. przywrócenia pamięci historycznej w Andaluzji, zapowiedział usunięcie w następnym tygodniu kolejnego Krzyża Poległych, w Penaflor koło Sewilli.


To rządowa ustawa o pamięci historycznej i lokalne ustawodawstwo andaluzyjskie regulują publiczne wystawianie elementów, które gloryfikują frankizm - burmistrz Carmen Flores
Podczas niszczenia krzyża mieszkańcy miasta krzyczeli: ¡Viwat Cristo Rey! Następnie spontanicznie zaczęli przynosić własne krucyfiksy. Z każdą minutą jest ich coraz więcej.


Madryt nie radzi sobie z epidemią, wysokim bezrobociem. Wiele obywateli doprowadzonych do nędzy jest zmuszonych stać w bardzo długich kolejkach po paczki żywnościowe. Rada Miejska Madrytu przeznaczyła 18,6 mln euro w pomoc żywnościową dla 82 000 ludzi i 30 000 rodzin w Madrycie. Biednym Hiszpanom pomagają również księżą katoliccy. W kościele Villa de Vallecas co miesiąc dystrybuuje się 70 ton żywności. Kolejki z każdym dniem rosną. Masowe zwolnienia rujnują społeczeństwo. Na temat działalności rządów lewicowych ostro wypowiedzieli się hiszpańscy oficerowie w stanie spoczynku. Wystosowali list otwarty, w którym ostrzegają, że "Jedność Hiszpanii jest w niebezpieczeństwie". Apel podpisało 750 byłych wojskowych, w tym 70 generałów.

Czytaj także: Sandra Sprucińska: Hiszpania na przełomie XIX i XX wieku. Tło historyczne i geneza hiszpańskiej wojny domowej


narodowcy.net/radioem.pl/twitter.com/FideiDefensorPL/dorzeczy.pl