Téma týdne + předání štafety

in #busy3 years ago

Předně děkuji @tazi za pomyslný štafetový kolík. Jsem potěšen, že i já si mohu pohrát s myšlenkami vás ostatních a zkusit vám nabídnout téma, na které by se vám chtělo psát. Sám mám na hlavě velkou hroudu másla, protože k tématům týdne jsem zatím nikdy nic nedopsal. Je mi to docela líto, protože myslím, že některé články, byly-li by dopsány, mohly být celkem čtivé. Nepovedlo se.

Co už, teď je to tedy na mě. Samozřejmě se nabízelo něco souvisejícího s jídlem, ale pokusím se býti alespoň trochu méně předvídatelný:-) Právě končící téma byl docela těžký kalibr, zvažoval jsem tedy něco, co by mělo šanci na větší množství humorných článků. V tomto směru by vaření jistě nabízelo velký prostor, zejména jednalo-li by se o barvitý popis vašich kuchařských začátků. Jako téma předem zavržené jsem ale vaření rychle opustil. Napadl mě alkohol. Téma dosti kontrovorezní, jistě mezi sebou máme i abstinenty, zcela jistě i kavárenské povaleče, kteří mají k alkoholu, stejně jako já, dost blízko.

Nakonec jsem se rozhodl pro téma, představující něco, co v mém životě hraje velmi významnou roli. Přátelství. Na jednu stranu je to takové trochu "klišé" téma, vybaví se mi pionýrský tábor Artěk a popis přátelství tam vzniklých, jež nabízela učebnice ruského jazyka pro 7. třídy. Na druhou stranu jsou kamarádi něco, bez čeho si neumím svůj život představit, a to i přes to, že jsem parkrát dostal docela slušně za vyučenou. Vzhledem k tomu, že se blíží naše setkání, rád bych se o vás dozvěděl něco dalšího a tohle téma se mi prostě líbí, takže....jak to tedy máte? Jste veselé kopy s kupou přátel na každém prstě nebo pečlivě vážíte, koho si k sobě pustit a přátel máte, co by na prstě jedné ruky napočítal? Máte raději psy než lidi nebo je pro vás jediný skutečný přítel partner, se kterým sdílíte svůj život? Jsou vaši přátelé spolehlivé bytosti, které vás nenechají padnout nebo jste se spolehli na někoho, kdo vás nechal na holičkách? Vítané jsou i články méně hloubavé, popisující různé veselé historky s kamarády, prostě cokoli, co vám utkvělo v paměti a chcete sdílet. Budu se těšit a slibuji, že budu také všechno číst! :-))

No a protože mám pocit, že jsme komunita malá (ale šikovná) a je mi líto, že po několika názorových rozepřích se nám trochu odcizila naše mexická a thaijská větev, předávám štafetový kolík do mexika, královně úžasných fotografií @liltammy. Doufám, že se mi podaří jí o předané štafetě informovat:-)) a budu se těšit, jaké téma nám vybere:-))

Sort:  

Pěkné téma, o tom rozhodně vznikne hodně článků ;-)