Tip na výborný sýr

in #busy3 years ago

IMG_20180611_193601.jpg

Čím bych se tak mohl vrátit do sedla než psaním o jídle:-) Původně jsem chtěl vychvalovat jahody, ale k nim se dostanu jindy. Nakonec to bude oslava umění italských sýrařů. Ti z vás, kteří pamatují moje loňské články ze Sicílie ví, že místní sýry a uzeniny (bohužel, jako téměř jediné) mě opravdu nadchly. Zejména čerstvá Ricotta, všechny možné druhy parmezánu a také mozzarella. Posledně jmenovanou jsem si včera dovolil připomenout lehkou večeří..nesmrtelnou kalsikou, mozzarellou s tomaty.

S mou drahou polovičkou se natěstí shodneme v tom, že rádi jíme dobré věci a pokud se jedná o něco finančně náročnějšího, raději si dáme dvakrát brambory na loupačku a pak dobrý steak, než třikrát (nic proti hotovkám) hotovku Na Růžku.

Takže mi dovolte představit vám ručně, lokálně (míněno v Čechách) vyráběnou mozzarellu, z českého mléka a podle italských postupů. mozzarellArt Výsledek, dobrota jedna báseň! Koupě byla vlastně náhoda, ale těch sedmdesáti korun za 125 g sýra opravdu nelituji.

Dal jsem si Mozzarellu Burrata, což je zvláštní forma Mozzarelly, která je sice o něco tučnější, ale o to chutnější. Venkovní plášť je tvořen klasickou Mozzarellou a uvnitř je náplň ze smetany, případně smetany s perličkami Mozzarelly. V mém případě to byla jen velmi, velmi hustá a tučná smetana. Je třeba být trochu opatrnější při vyndávání z nálevu a porcování, ale chuťově skutečně báječná věc.

Hned jsem si najel na webové stránky výrobny a určitě se pojedu podívat do jejich krámku, myslím, že to bude stát za to. Protože přichází sezóna rajčat "s chutí" (v zimě takové nenajdete), posílám vám tenhle tip na bezva sýr a přeju dobru chuť!

Sort:  

Italské sýry mi spíš nevoní a ani nechutnají. Jsem vypiplán na tvarůžkách a romaduru ;-)

Tak na ty samozřejmě nedám dopustit! I do ciziny za mnou jezdily..nejstatečnější přátelé dovezli i syrečky letadlem:-))

;-). Ze syrečků jsme si s mamkou dělávali takový mls. Nacpat do zavařovací sklinky, prosypat kmínem, podlít pivem a nechat týden zavíčkované stát. Taťka nás s tím vždy vyhodil na balkon :-D

Jo jo, s takovými kousky musím čekat na léto na chalupu:-))

:-D. Mám tu výhodu, že jsem na chatě celoročně.

Však víme, že se máš:-)

World of Photography
>Visit the website<

You have earned 6.50 XP for sharing your photo!

Daily Stats
Daily photos: 1/2
Daily comments: 0/5
Multiplier: 1.30
Block time: 2018-06-12T10:29:30
Account Level: 2
Total XP: 292.60/400.00
Total Photos: 39
Total comments: 17
Total contest wins: 1
And have also received a 0.80 percent upvote.

Follow: @photocontests
Join the Discord channel: click!
Play and win SBD: @fairlotto
Daily Steem Statistics: @dailysteemreport
Learn how to program Steem-Python applications: @steempytutorials
Developed and sponsored by: @juliank

Mám rád ricottu, moje žena z česrtvé ricotty dělá náramné pomazánky... :)

Dělal jsem tu s bílými fazolemi na Sicílii..překvapilo mě, jak jedlé to je:-) A co mě moc potěšilo, že čerstvá ricotta se dá za akceptovatelný peníz pořídit i v Praze..holt jsme už prostě světová metropole a sežene se tu kde co:-))

hah ja tiez nemam problem s kupou drahych a kvalitnych potravin. Ale mavam to skor po obdobiach - niekedy kupujem fakt drahe a kvalitne potraviny, vtedy vacsinou fakt aj ultramasivne sportujem, pocuvam sportove podcasty atd..a potom su obdobia kedy obcaj zjem aj bagetu kupenu v bufete na rohu

Ale 70ceskych korun za mozarellu je fakt dost :D a na rajciny s chutou sa tiez uz tesim :D

Jednou za čas to prostě dám. Je fakt, že tu od Zotta měli na Sicílii také, jen ji kupovali jen turisti..místní všechny sýry kupovali u obslužného pultu. Naštěstí jsme tam byli dost louho, abychom se to také naučili:-)) Přemýšlet o tom, co jím jsem vážně začal až v souvislosti s vařením..s vařením pro někoho dalšího, ne jen pro sebe:-))

Sýry mám rád, i když spíše ty výraznější. Vypadá to skvěle ;-)

Dneska zrovna Romadur k večeři...italské sýry mám rád, ale jen občas a tam kam patří ( k rajčatům, do pomazánek a na těstoviny) , francouzské jsou lepší třeba k vínu, ale na české rozhodně nedám dopustit, třeba Nivu mám raději než všechny cizí sýry s modrou plísní...jo jo, sýry, to je věda:-)

To jo ;-)

Toto je taky moje oblibene jidlo, nebo predkrm - konkretne Burrata.

A tahle se opravdu povedla..:-)