Hive ožívá

in Česky!25 days ago

Přijde mi, že se toho hodně děje, přišlo jaro a Hive ožívá. Nejen proto, že mohu přispět svou špetkou do mlýna – pokud vše půjde dobře, v květnu spustíme jeden zajímavý projekt, a zároveň mě budete moci slyšet v Hive Thrive jako hosta jednoho z podcastů. Projekt i podcast jsou sice anglicky, ale není důvod, proč by neměly být zaměřené i na české publikum. A myslím, že během května, po návratu z Alicante, budu mít ještě pár dalších veřejných vystoupení na propagaci onoho projektu, ke kterému vám ale teď víc neprozradím.

Každopádně tohle je velké pozitivum Hive, které ve Čtvrtečnících zmiňuji docela často. Komunitní život. Každý může kdykoli říct svůj názor na cokoli a rozpoutat diskusi. Na chainu, na Discordu, na Telegramu, na nějakém eventu… Všichni jsme právě jeden komentář nebo jednu soukromou zprávu od kteréhokoli jiného Hiveána, byť je to třeba jeden z top 20 svědků nebo nějaká velryba. Vím, že v bývalém východním bloku víc frčí mrmlání pod fousy a komunitní život jako takový příliš nefunguje, ale Hive takový skutečně je.

Druhým velkým pozitivem Hive je snadná monetizace obsahu. Bez nějakého ověřování totožnosti, bez zbytečné byrokracie, bez skrytých poplatků a dalších nástrah. A de facto bez bariér pro minimální odměnu (oukej, je tu onen dvoucentový Dust Threshold, který ovlivní odměny některých komentářů, ale o něm vesměs Hiveáni vědí, takže se snaží hlasovat nad tenhle práh). Vyděláte si za článek pár dolarů? Hned po výplatě si je můžete vyvést. A s většinou krypto debitních karet s nimi můžete pár minut po převodu kdekoli zaplatit – záleží hlavně na tom, jak rychle transakci zpravuje vydavatel karty.

Skutečnost, že i pár dolarů lze snadno během pár vteřin vybrat bez poplatku je dalším pozitivem Hive. Tenhle triumvirát stále nemá nejen v kryptosvětě konkurenci. A zřejmě i proto je komunita tak optimistická. A jak jsem psal, do té komunity je fajn patřit, i když třeba sami tak optimističtí nejste. Protože není nic snazšího než s tím, co vás znepokojuje, spolu se zbytkem komunity nějak popasovat. Hive je plný skvělých lidí. Pár blbců se tu sice najde, stejně jako všude, ale ti se komunitního dění z celkem pochopitelných důvodů straní.

Nechcete-li se trmácet do Španělska (což je škoda, protože to určitě bude stát za to: počasí nás čeká bezmála letní, moře už bude ke koupání, španělská kuchyně je vyhlášená, a když sem tam napíšete článek o svých dojmech a zážitcích, klidně vám zaplatí zpáteční letenku a nějaký ten drink na pláži), angažujte se alespoň na akcích ve virtuálním prostoru. Lze to z pohodlí domova a nestojí to víc než jen trochu času. A myslím, že to stojí za to – ne každý se běžně potkává s lidmi z jiných kontinentů a kultur. A většinou je lepší si s nimi popovídat než si poslechnout nějaký podcast o tom, jak to v jejich zemi chodí.







A jak si v uplynulém týdnu vedla tady na Hive komunita kolem tagu #cesky, který měl původně být výkladní skříní česky a slovensky psaného obsahu na naší oblíbené síti?

AuthorPostsPendingsPayoutsCommentsVotesDownvotes
@bucipuci48.8200.000366570
@godfish14.1700.000112830
@hairyfairy25.5170.000122530
@jan.kotyk90.0660.00019320
@mespanta518.0570.000418590
@pivnidenicek10.4170.0002290
@wahaceggy94.5810.000125240
Authors: 7Posts: 3141.628 HBD0.000 HBD9636370

Created on the web www.hivetags.xlisto.com.

Sort:  

what's wrong with mumbling under your breath? where else would i try to say that impossible word? :D

Exciting project, hmm? winky face r/knowledgeable #inconspicuous

Čtvrtečník, you mean? ;)

😀 ayy, ¿qué será ese proyecto? ya estoy curiosa.

Espera un poquitito más ;)

😀 oki

Samá pozitiva, díky za ně 😉

Congratulations @godfish! You received a personal badge!

You powered-up at least 10 HIVE on Hive Power Up Day!
Wait until the end of Power Up Day to find out the size of your Power-Bee.
May the Hive Power be with you!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out our last posts:

Hive Power Up Month Challenge - March 2026 Winners List
Be ready for the April edition of the Hive Power Up Month!
Hive Power Up Day - April 1st 2026

Hello.

The account that you reported today had no AI writing.
Why did you think it was AI?

DeepSeek and Gemini thought so.

It's interesting. Can you show me screenshots of the queries please. I'd like to read their analyses.

I tried to DM you on Discord: Fish - fish7990

I don't see any DM requests in Discord.

Nothing in requests.

image.png

You can paste me the screenshots here or submit a new form.

Congratulations @godfish! You received a personal badge!

You powered-up at least 10 HIVE on Hive Power Up Day! This entitles you to a level 1 badge.
Participate in the next Power Up Day and try to power-up more HIVE to get a bigger Power-Bee.
May the Hive Power be with you!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out our last posts:

Hive Power Up Month Challenge - March 2026 Winners List
Be ready for the April edition of the Hive Power Up Month!
Hive Power Up Day - April 1st 2026