Hive FAQ: Dlaczego nie dostaję nagrody kuratorskiej?

in Polish HIVE5 months ago

Na Hive nagradzani są zarówno autorzy, jak i osoby, które na nich głosują. 50% nagrody idzie do publikującego, resztę otrzymają tzw. kuratorzy. Ich nagroda zależy przede wszystkim od wartości jaką przekazali na dany wpis. W efekcie konta o dużym HP mogą zarabiać na Hive całkiem sporo bez jakiegokolwiek publikowania treści. Wystarczy, że głosują. Dla przykładu podam konto, które założyłem znajomemu w kwietniu. Miało ono wówczas 500 HP. Obecnie ma blisko 528. Przyrost 28 HP to efekt aktywności kuratorskiej. Gdyby konto miało 50000 HP to efekt byłby sto razy lepszy. Gdyby natomiast miało 50 HP to... bardzo możliwe, że nagroda kuratorska byłaby śladowa, o wiele mniejsza niż wynikałoby to z podzielenia 28 przez 10.

Wystarczy porównać dwa konta: @kresykresow oraz @ksiazki. Oba podpięte są pod mojego traila. Oznacza to, że konta te głosują tak jak ja, dokładnie na to samo.

KontoHPNagroda za 30 dni
@kresykresow47 HP0.030
@ksiazki100 HP0.590

@ksiazki mają nieco ponad 2 razy większą moc niż @kresykresow. Można by więc przypuszczać, że nagroda kuratorska @kresykresow będzie mniej więcej dwa razy mniejsza. Tymczasem jest 20 razy mniejsza. Dlaczego?

Otóż Hive wypłaca nagrodę jeśli jest ona nie mniejsza niż 0.001 HP. Zakładając, że Hive obecnie kosztuje 0,50$ to, aby dostać nagrodę kuratorską nasz głos musiałby być nie mniejszy niż 0,001$. I stąd bierze się różnica między kontem @ksiazki a @kresykresow. To pierwsze ma głos warty 0.002$, więc nawet jeśli zejdzie do 70% mocy, to wciąż otrzymuje nagrodę kuratorską. W przypadku konta kresowego ma ono głos warty 0.001$, ale tylko na poziomie bliskim 100% VP. A zatem głos oddany przy voting powerze 80% nie będzie dawał żadnej nagrody.

Granicę otrzymywania nagrody kuratorskiej trudno dokładnie wytyczyć, bo zależy ona od kursu HIVE. Na ten moment śmiało można powiedzieć, że jeśli ktoś ma przynajmniej 100 HP to nagrodę otrzymuje zawsze (o ile oddaje 100% głosu a nie 10%, a voting power jest na rozsądnym poziomie).


Poprzednie wpisy z serii FAQ:
Monomad
Trail, czyli skąd naraz tyle głosów?
Ile w zasadzie zarabiam na Hive?
Co robić z tokenami i skąd bierze się ich wartość?
Jak zamienić HIVE na obiad?
Dlaczego nagroda maleje?
BlockTrades czy giełdy?
Czy HIVE to dobra inwestycja?
Tribes? A komu to potrzebne?
Co zrobić z tokenami z Hive Engine?
Dlaczego warto korzystać z SAVINGS?
Czy HBD to stablecoin?
Jakich tagów używać?

Sort:  


The rewards earned on this comment will go directly to the people( @polish.hive ) sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.

Dzięki za te posty!

Nie ma za co. Ja tylko odpowiadam na pytania, które czasem pojawiają się w @krolestwo :)