Добрий вечір! 24 березня – Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби проти туберкульозу
Саме в цей день, в 1882 році доктор Роберт Кох оголосив про те, що йому вдалося відкрити бактерію, що викликає туберкульоз, завдяки чому стала можлива розробка методів діагностики і лікування цього захворювання.
Туберкульоз, як і раніше є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб в світі. Туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов’язково в результаті прямого контакту з хворим.
Збуднику туберкульозу притаманна висока стійкість до впливу факторів зовнішнього середовища, у висохлому мокротинні та на різних предметах він може зберігати життєздатність до восьми місяців. Це обумовлює можливість контактно-побутового шляху передачі через посуд, білизну, предмети спільного користування.
Оскільки на туберкульоз хворіють і тварини, можливе зараження при вживанні некип’яченого молока, непроварених м’яса, яєць, при догляді за хворими тваринами. Військові дії та міграція створюють міцне підґрунтя для розвитку туберкульозу.
Безумовно, в умовах війни маємо негативний вплив на імунну систему. У такий ситуації ризик захворіти туберкульозом значно збільшується.‼️
Основні симптоми захворювання:
кашель понад 2 тижні;
підвищена температура тіла понад 7 днів;
утруднене дихання;
біль у грудях;
поганий апетит, постійна слабкість;
безпричинна втрата ваги;
підвищена пітливість, особливо вночі;
кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).
Більше про наше тіло і здоров'я #криворізькідитячібібліотеки пропонують дізнатися з енциклопедії "Ось як працює тіло людини всередині та зовні " автора Матса Венблада.
Тіло людини надскладна конструкція. Щоб зрозуміти, як воно працює зсередини та зовні, треба збудувати його, поринувши у фантастичний світ клітин та органів. Лише так можна знайти відповіді на безліч запитань...
Як рухається тіло людини?
Як працює мозок і де «зберігається» пам'ять?
Чому кровоносні судини сині, хоча кров червона?
Чому люди мають різний колір шкіри?
Як діють клітини-вбивці?
Чому ми чхаємо і чому в нас закладає вуха?
Що таке ДНК?
Як науковці дізналися про тіло так багато? Що чекає на нас у майбутньому?..