Лікар-епідеміолог про ситуацію в Україні

in Team Ukraine2 years ago (edited)

Мала на днях цікаву розмову з поважним київським лікарем-епідеміологом, кандидатом медичних наук О. Костенком. Зокрема, поцікавилася в нього "Куди подівся ковід?" (спойлер: нікуди). Ознайомлю короткими тезами і вас.

20200714_195557-01.jpeg



Доктор Костенко стверджує, що, хоч війна і внесла свої корективи в звичайний режим роботи і соціального життя людей України (і столиці зокрема), але обачність щодо коронавірусу втрачати не потрібно.

Лікар каже, що його питають мінімум по 10 разів на день, і ще й щодня: "Куди подівся ковід?"

Тож щодо коронавірусної хвороби за станом на червень 2022 Костенко О. хоче повідомити таке: інфекція нікуди не поділась.

Вірус продовжує циркуляцію в навколишньому природному середовищі, але не так інтенсивно, як в попередні місяці. Пояснення тому має подвійну аргументацію.

  • По-перше, вже значна кількість людей є вакцинованими проти коронавірусу, тож мають індивідуальний імунітет.
  • По-друге, утворився прошарок осіб, які перехворіли різною формою та ступіню тяжкості ковіду, і мають природні антигени, при чому різні.
  • По-третє, сукупність першого і другого факторів посприяла утворенню відповідного колективного імунітету серед населення. Відповідного – до обох штамів, які в нас були розповлюджені, тобто.

Лікар Костенко дуже обурений, що, з незрозумілих причин, профільне міністерство призупинило публікацію статистичних даних по країні через власні засоби інформації. І саме це утворило деякі незручності в плануванні відповідних протиепідемічних заходів лікарями.

Але, незважаючи на те, лікар Костенко вважає своїм професійним обов'язком нагадати про порядок повернення до роботи перехворілих осіб: тільки при наявності негативного ПЛР-тесту.

Пан Костенко також наголосив на тому, що в Україні значно погіршилась епідситуація на захворювання вірусним гепатитом А. Характерною особливістю механізму передачі цієї інфекції є фекально-оральний механізм, як і для інших кишкових інфекцій.

Особливу тривогу епідеміологів викликає ситуація в Маріуполі. Проблема незадовільного технічного стану водопровідно-каналізаційної мережі була відмічена там ще в мирний час. Війна ж у свою чергу призвела до катастрофічних наслідків. Масові руйнування цивільної інфрактруктури міста унеможливили перезаховання загиблих. Окрім того, необхідно враховувати погодні умови: літня спека. Всі ці фактори сприяють виникненню осередків та розповсюдженню холери.

Холера – особливо небезпечна інфекція. А масові міграційні процеси населення з окупованих регіонів значною мірою посилять ступінь ризику.

З огляду на вищезазначене, лікар Костенко просить всіх бути пильними та максимально дотримуватись правил особистої гігієни як запоруки вашого здоров'я.

І я бажаю того ж!

P. S. Про мавп'ячу віспу нічого не казав, отже, поки ризиків для України нема.

Sort:  

Congratulations @rolfikandjulie! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You got more than 100 replies.
Your next target is to reach 200 replies.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - July 1st 2022
NFT for peace - Thank you for your continuous support
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!