Недільне - суспільне

in Team Ukraine3 months ago

Відколи з нами живе мама, у нас з'явилось нове правило вихідного дня. Кожної неділі з дев'ятої ранку ми вмикаємо "Суспільне культура" на Т2. Там у цей час завжди транслюється служба у церквах.
Я так подумала. Навіть якщо я - атеїст від совкового дитинства, то мамі прийшлося на все життя відмовити собі навіть слухати церкву, не те що її відвідувати. Хоча виростала вона змалку у великій українській сільській сім'ї, де всі ходили до церкви та притримувались всіх церковних свят та постів. Правда, це було надто давно. Вже після Другої Світової все змінилося: церква стала для простої людини недоступною. Кого 'застукають' там, то і з роботи вигонять, і з партії (якщо ти в партії). А це при совєтах було рівнозначне стати бомжем та ізгоєм суспільства.
Зараз мама вже настільки старенька та квола, що не може навіть під'їхати з нами і побути в церкві. Тому нас виручив телеканал "Суспільне. Культура", який щонеділі транслює всі нормальні служби у всіх нормальних церквах. Як то кажуть: "Якщо ти не можеш піти до церкви, то церква прийде до тебе." 🙂
Словом, саме ця традиція зазвичай навіює всілякі роздуми на теологічні теми (я правильно слово застосувала?😊). Не претендую навіть на соту долю знань цієї науки. Але життя заставляє час від часу задуматись над чудесами космічних сил. Їх дія на людину таки існує. Але що приносить нам ця дія? Подив від якогось майже чуда, чийогось зцілення чи отримання знаку перед небезпекою.
Дивує інше.
Як можуть люди, що сповідують Бога, моляться у церкві, просто так йти на чужу землю і вбивати мирних жителів? Як може віруючий взяти та розстріляти в чужому домі всю сім'ю, незважаючи на те, що у них навіть зброї немає? Як можна вбити маля у колисці, пустивши в нього ріжок куль із автомату? .... 😱 Чому тут сили космосу ( молитви, релігія, ... ) не в змозі зупинити варвара?

Риторичні питання. Ніхто мені відповіді ніколи не дасть. Як і я не прийму оце надмірне захоплення церквою.
А мама - це святе. Нехай молиться. Всім нам ця щира молитва тільки дасть сил та наснаги до повноцінного активного життя. 🙏

5.jpg