Fatass Journal... #758, czyli covidowy "dupochron" po włosku

in #hive-193552last month

Uwięziony przez kontuzję na d... nie porzucam codziennych raportów, coś tam się jednak ruszam, ale dziś nie o tym. Nie będzie też o wyższości lub niższości noszenia (nienoszenia) masek w przestrzeni publicznej, od tego są inni.

DSC_0125.JPG

Kojarzycie zapewne zapisy, które pojawiają się gdzieś na końcu napisów końcowych filmów i seriali, które mniej więcej wyglądają tak: "w trakcie kręcenia zdjęcia żadne zwierze nie ucierpiało i nie zginęło". Zagłębiając się w czeluście włoskiej sceny muzycznej trafiłem na taki zapis umieszczony w opisie pod teledyskiem Ultimo - 22 Settembre:

screenshotwww.youtube.com2020.10.1316_22_18.png

W tłumaczeniu: ten teledysk został nakręcony zgodnie ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa mającymi na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że to może jakaś prześmiewcza forma reakcji na całą sytuację ze strony artysty lub realizatorów, ale zaintrygowała mnie ta informacja, więc przy kolejnych włoskich teledyskach opublikowanych na YouTube w ostatnim miesiącu wyszukiwałem podobnych zapisów. Zdecydowana większość takich produkcji na które trafiłem, gdzie znajdziemy takie zapisy była realizowana we Włoszech, między innymi pod teledyskami Gaia - Coco Chanel, a także J-AX - Via di qua ft. Mr. Rain, czy Ghali - Barcellona, bo w przypadku wszystkich innych realizowanych zagranicą w tym samym czasie takich zapisów nie znajdziemy.

DSC_0120.JPG

Jak to mówią co kraj to obyczaj, a w tym przypadku "co kraj to dziwny przepis". Trudno ogarnąć rodzime przepisy, więc nie mam 100% pewności czy takie przepisy są we Włoszech, ale abstrahując od tego, to co taki zapis w opisie daje realizatorom, albo widzom. Na przykład neapolitańczycy w teledysku Gigi D'Alessio - Buongiorno robią natomiast fetę w centrum miasta na Castel dell'Ovo i mają gdzieś wirusa. Moim zdaniem może być wyłącznie swego rodzaju prawniczym "dupochronem" przed jakimiś zarzutami, że wkoło trwa walka z pandemią, a twórcy realizują jak gdyby nigdy nic teledysk. Społeczeństwo oprócz ochrony potrzebuje też igrzysk.

DSC_0109.JPG

DSC_0165.JPG

Przeglądając wiele nowych teledysków znalazłem jeszcze jeden znak (nie)poprawności politycznej twórców czasów w których żyjemy, ale o tym będzie jutro, bo nie zapowiada się, że ruszę gdzieś w teren z bolącą stopą. Okłady dają ulgę i najprawdopodobniej za parę dni wrócę do tradycyjnych spacerów lub biegania.

Zdjęcia są mojego autorstwa i zostały zrobione dwa lata temu w czasie ostatniej wizyty we Włoszech, trzy pierwsze przedstawiają Rzym, a ostatnie zatokę w Gaecie.


My 2020 goals:

SportGoalDone%
Walking2000 km1180,56 km (+2,15 km)59,03 %
Cycling2500 km1684,88 km67,40 %
Running1500 km472,85 km31,52 %


To był mój Actifit Report Nr 758


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


11695
Daily Activity

Sort:  

Ładne zdjęcia i refleksje. Zobaczymy, co jeszcze zobaczymy z różnych instytucji :-)
Możesz łatwo użyć tagu #atoundworld. Zrobiłeś zdjęcia. Przez jakiś czas możemy nie mieć możliwości zrobienia nowych zdjęć.
!BEER


Hey @browery, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.

Manually curated by EwkaW from the @qurator Team. Keep up the good work!

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 504.39 AFIT tokens for your effort in reaching 11695 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 5.24% upvote via @actifit account.

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L4
+ 11 % User Rank
Rank Bag - L3
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Rank Bag - L2
+ 10 % User Rank
Protein Shake - L4
+ 16 % AFIT
Protein Shake - L1
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L5
+ 18 % AFIT
Protein Shake - L2
+ 15 % AFIT
Protein Shake - L3
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L2
+ 15 % AFIT
Sunglasses - L1
+ 15 % AFIT
+ 1 % SPORTS
Sunglasses - L2
+ 15 % AFIT
+ 1.5 % SPORTS
Sunglasses - L3
+ 15 % AFIT
+ 2 % SPORTS
Friend Boost - L4
+ 16 % AFIT
+ 12 % AFIT
Sunglasses - L4
+ 15 % AFIT
+ 2.5 % SPORTS
Sunglasses - L5
+ 17 % AFIT
+ 3 % SPORTS
Sports Hat - L1
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L3
+ 15 % AFIT
Sports Hat - L4
+ 16 % AFIT
Friend Boost - L3
+ 15 % AFIT
Thanks to your friend @actifit-peter
+ 10 % AFIT
Thanks to your friend @actifit-peter
... and 23 other gadgets.
Boosts increased your AFIT earnings by 420.2650 AFIT
Actifit rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.