deepresearch cross-posted this post in HivePosh 3 years ago


Nowy pomysł na promocję HIVE'a! Przedstawiamy społeczność HivePosh.

in #polish3 years ago (edited)

Po dyskusji, która wywiązała się pod moim wczorajszym postem o marketingu miałem sporo przemyśleń, głównie oscylowały one wokół tematu zangażowania siły społeczności w promocję HIVE. W końcu nazwa zobowiązuje, prawda? Wpadłem więc na pomysł utworzenia społeczności pozwalającej na systematyczne nagradzanie użytkowników za wysiłki marketingowe. Coś z tego wyszło.

PB8ro82ZpZP35bVGjGoE93K3E4U5KX8KtMBJ2rh9AeQCJFhtaV4mGvaeJ6ws8zBYpcNgmRKetRuTHBJSBeRzE2NZmKXkbNrLfAk6gbcG71DersgJ.png

Ci z Was, którzy obserwują profil użytkownika @theycallmedan zaznajomieni pewnie są z terminem POSH (Proof of sharing). Użytkownicy, którzy dodadzą np. na Twitterze post dotyczący HIVE'a, wraz ze stosownymi tagami, po prostej weryfikacji screenem dostają grube upvoty. Oczywiście nie chodzi o byle jakiego Tweeta, musi być w temacie. Tak na przykład Jack Dorsey, założyciel Twittera pisał ostatnio o chęci wsparcia zdecentralizowanych mediów społeczościowych. Dzięki akcji z tego postu posypały się dziesiątki Tweetów przypominających o istnieniu Hive'a. Polecam, wciąż chyba można jeszcze załapać się na nagrodę.

Niestety, bez stosownej liczby polubień nasze komentarze giną w zalewie setek innych. Stąd mój pomysł na utworzenie regularnej społeczności na Hive, napisałem do użytkownika @acidyo odpowiedzialnego za projekt OCD z prośbą o wsparcie kuratorskie i okazało się to jest totalnie możliwe! Tak więc nasze oddolne działania marketingowe będą wspierane poważnymi up-votami! Dodatkowo wpisy zawierające wideo dostaną wsparcie z konta 3speak. Pomysł lekko ewoluował, ale udało się powołać do życia mechanizm wynagradzający nas - pszczoły robotnice - za naszą ciężka pracę.

Są trzy sposoby na dostanie głosu w tej inicjatywie

Pierwszy:

Znajdujemy okazję.

Znajdź wpis na Twitterze, który Twoim zdaniem stanowi dobrą okazję do promocji HIVE'a i stwórz wezwanie do akcji w społeczności HivePosh. Im lepsze perspektywy, tym większy potencjalny up-vote.

  • tytuł posta musi zawierać: nazwę użytkownika na Twitterze, wiek tweeta, temat/kwestia, której dotyczy wpis. Np. "Twitteruser, 35min, censoring social media"
  • w treści posta umieść link do Tweeta

Drugi:

Promujemy HIVE.

Odpowiedz na wezwanie do akcji, które pojawiło się wcześniej w społeczności. Po prostu dodaj komentarz pod wskazanym Tweetem i podziel się screenem z Twittera w komentarzu pod wezwaniem do akcji w społeczności HivePosh.

Komentarz na Twitterze musi zawierać:

Trzeci:

Zwiększamy widoczność komentarza.

Polub Tweeta, który był odpowiedzią na wezwanie do akcji w społeczności HivePosh i podziel się screenem pod odpowiednim komentarzem tamże.

Link do społeczności znajduje się tutaj.

Projekt obejmuje również polskojęzyczną część Twittera.

Trwają prace nad wprowadzeniem możliwości wynagradzania działań marketingowych na innych platformach. Stay tuned!