Skocznia narciarska im. Adama Małysza

in #pl-travelfeed3 years ago

Witajcie! To już mój ostatni post z tamtego roku. Zapraszam tym razem do Wisły. Oto moje wspomnienia z 28 sierpnia 2019 roku.


20190828_141550.jpg


Ta wycieczka to kontynuacja mojej ostatniej wycieczki do Ustronia. Wracając z tego miasta, jechałem przez piękne górskie miasteczko Wisła, którego główną atrakcją turystyczną jest skocznia narciarska imienia Adama Małysza. Jest to duża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K120 i rozmiarze HS 134 metry. Obiekt położony jest na wysokości około 620 m n.p.m. Jest to druga co do wielkości skocznia narciarska w Polsce po tzw. Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

20190828_142836.jpg


20190828_143000.jpg


Tego dnia nie było żadnych zawodów, więc można było obejrzeć obiekt z bliska. Parking przy skoczni w zwykły dzień jest bezpłatny. Aby dostać się na górę skoczni, trzeba skorzystać z wyciągu narciarskiego. Bilet w obie strony kosztuje około 10 zł. Krzesełka wyciągu są dwuosobowe i przejażdżka na górę może być straszna dla osób z lękiem wysokości. Na górze można wejść do wieży, z której zawodnicy rozpoczynają skoki. Wejście na taras widokowy (z którego są zdjęcia powyżej) kosztuje 4 zł. Z tarasu mamy super widoki. Trzeba być naprawdę odważnym, by skakać na tak dużych obiektach. Samo stanie tutaj wywołuje lęk wysokości.

20190828_145736.jpg


20190828_145751.jpg


Po zejściu na dół i zjechaniu wyciągiem pod parking postanowiłem obejrzeć obiekt od strony trybun (zdjęcia powyżej). Jest tutaj ponad 1200 miejsc siedzących i 8000 stojących. Latem skocznia wyposażona jest w nawierzchnię igelitową. Od 2008 roku odbywają się tutaj zawody pucharu świata w skokach narciarskich. Rekord długości skoku na tej skoczni wynosi 139 metrów i należy do Stefana Krafta (Austria). Skocznia na żywo robi większe wrażenie niż w telewizji w czasie zawodów. Polecam wszystkim zobaczyć ten obiekt z bliska. Pozdrawiam Wszystkich kochających podróże!

Zdjęcia użyte w tym artykule są moimi prywatnymi materiałami.


Dziękuję za przeczytanie!

Sort:  

Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeed!

Zapraszamy do społeczności polskich podróżników PL-TravelFeed, Dołącz bo nas.

Zapraszam do zapoznania się postami opublikowanymi w zeszłym tygodniu, twórcy tych postów liczą na Twój głos, zapraszam do głosowania, następnym razem to Twój post może walczyć o tytuł najlepszego postu tygodnia tagu #pl-travelfeed.

Rozważ proszę głosowanie na witness @travelfeed, dzięki temu ten projekt będzie mógł jeszcze lepiej funkcjonować.

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Kuratorzy tagu #pl-travelfeed
@rozku & @lesiopm

Congratulations @astromaniak! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 31000 upvotes. Your next target is to reach 32000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare to others on the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
 3 years ago  Reveal Comment