Wycieczka do Niedzicy

in #pl-travelfeed3 years ago

Tym razem zabiorę Was do pięknego miejsca, gdzie w ciągu jednego dnia czeka na Was wiele atrakcji. Oto moje wspomnienia z dnia 2 maja 2018. Zapraszam do przeczytania.
Około 30 kilometrów na północny wschód od miasta Zakopane znajduje się Jezioro Czorsztyńskie. Główną atrakcją tego ciekawego regionu jest Zamek w Niedzicy. Na pierwszym zdjęciu widać bramę wejściową do zamku (muzeum). Na drugim zdjęciu widać cały zamek z zapory Niedzica, która tworzy to jezioro. Zamek ten to średniowieczna budowla, która znajduje się na prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Obecnie znajduje się tam muzeum, które pozwala na zwiedzanie całego zamku. Bilet jest tani, a zwiedzanie komnat i lochów zamku jet bardzo ciekawe. Zobaczmy, co ciekawego można zobaczyć we wnętrzu tego zamku.Na pierwszym zdjęciu powyżej widoczna jest średniowieczna komnata zamku z XV wieku. Na drugim zdjęciu powyżej XVII wieczny gabinet wraz z toaletą (wszystko w jednym pomieszczeniu). Zamek powstał około XIV wieku i najstarsze zapisy o jego historii pochodzą z roku 1325. Od tamtej pory zamek zamieszkiwały różne rody, głównie z Węgier. Po pierwszej wojnie światowej zamek stał się własnością Polski. Zamieszkiwany był do 1943 roku. Dziś miejsce to jest muzeum i hotelem. Można tutaj spędzić noc, ale krążą legendy, że w zamku do dziś straszy, dlatego nocleg tu polecam dla odważnych.Po zwiedzaniu zamku (trwa to jakieś 2 godziny), wybraliśmy się w rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Jest to zbiornik wodny o powierzchni 11 kilometrów kwadratowych. Trzeba było poczekać około godziny na powrót statku i wypłynęliśmy w rejs, by zobaczyć okolicę z powierzchni jeziora. Ma ono około 9 kilometrów długości i około 1,5 kilometra szerokości, jest więc długie i dosyć wąskie. Głębokość jeziora przy zaporze to około 50 metrów. Jak widać na zdjęciach, okolica jest piękna i z pokładu statku możemy podziwiać wspaniałe widoki.Przepływaliśmy obok drugiego pięknego zamku w tej okolicy. Zamek w Czorsztynie to ruiny z XIV wieku (pierwsze zdjęcie powyżej). Ruiny można zwiedzać, jednak nie mieliśmy już czasu tego dnia, by tam popłynąć. Na drugim zdjęciu powyżej widzimy plażę Pieniny zbudowaną na wybrzeżu w Niedzicy. Poza opisywanymi atrakcjami rejon górski Pienin to wiele ciekawych górskich szlaków turystycznych. Opisywana wycieczka jest świetną propozycją na spędzenie ciekawego dnia wspólnie z rodziną. Polecam odwiedzić to miejsce. Pozdrawiam wszystkich kochających podróże!

Zdjęcia użyte w tym artykule są moimi prywatnymi materiałami.


Dziękuję za przeczytanie!

Sort:  

Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeed!

Zapraszamy do społeczności polskich podróżników PL-TravelFeed, Dołącz bo nas.

Zapraszam do zapoznania się postami opublikowanymi w zeszłym tygodniu, twórcy tych postów liczą na Twój głos, zapraszam do głosowania, następnym razem to Twój post może walczyć o tytuł najlepszego postu tygodnia tagu #pl-travelfeed.

Rozważ proszę głosowanie na witness @travelfeed, dzięki temu ten projekt będzie mógł jeszcze lepiej funkcjonować.

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Kuratorzy tagu #pl-travelfeed
@rozku & @lesiopm

 3 years ago  Reveal Comment