Raport z najmu busa 4173km, jazda do Rumunii, mandat, i moja obstrukcja systemu ITD

in #polish2 years ago

Auto w najmie jest już ponad miesiąc u tej samej osoby i jak na tą chwilę przejechało 4173km w tym czasie odwiedziło Bielsk podlaski, Warszawę, Rzeszów, okolice Cieszyna, Czechy, Słowację, Węgry, i Rumunię.
2021-12-29 15_01_24-AK-66880 – Brave.jpg
Przyszło też pismo z ITD Bus złapał się na odcinkowy pomiar prędkości pod Rzeszowem
Ja jednak zabawię się trochę z urzędnikami gdyż urzędnik kocha papier ;) a ja mam dużo papieru. Pismo przyszło na posiadacza czyli mnie jako osobę prywatną. Sęk w tym, że ja jako osoba prywatna wynająłem mojego prywatnego Busa spółce Z o.o. i ja jako osoba prywatna do której zaadresowano pismo nie mogę wydać dokumentacji ze spółki xd "wiecie rozumiecie" państwo urzędnicy ;). Jako użytkownika podaję więc spółkę. Szkoda tylko, że nikt nie przewidział odpowiedniej rubryki na wpisanie danych spółki. Jest tylko opcja na wpisanie osoby fizycznej. Teoretycznie powinienem poprosić ITD o nadesłanie właściwego formularza do formularza B. Ale już napisałem na własnym formularzu więc taki im wysyłam. Może się zawieszą : )
DSC_0148.JPG

DSC_0151.JPG

Sort:  

@kargul09 @czcibor360

Wynajem busa czy busów to nie jest taka prosta sprawa. Mam klienta, który to robi zawodowo i co chwilę są jakieś problemy. Brak płatności to jest najmniejszy problem.

Lokalizator GPS to podstawa, bo kilka razy trzeba już było odbierać busy quasi-siłowo z różnych ciekawych miejsc w Polsce.

Żaden biznes nie jest prosty :) Mój bus nie jest aż tak dużo warty aby było to jakieś duże ryzyko. Na najmie miesięcznym stopa zwrotu to jakieś 8 miesięcy w tym przypadku. Ale temat odbierania z lasu czy rowu jest mi znany chociaż bardziej dotyczy samochodów sportowych wynajmowanych dla firm francuskich. Potem są podnajmowane napływowym francuzom służą do transportu narkotyków czy innych nielegalnych rzeczy.

Jestem świadomy, że to nie jest proste. Jak każdy biznes w naszym państwie. Udaje się bez kłód pod nogi tylko tym, którzy piszą prawo pod nowo powstające biznesy :)

Z ciekawości zapytam - w umowie masz limit kilometrów? Sam zastanawiałem się nad wynajmem swojego busa.

Nie mam limitu, limit obcina sporą cześć ruchu w biznesie. Mam zapis o oddaniu busa na przegląd olejowy (gdy ten się zbliży) To bardzo istotne oglądałem sporo wspomnień od właścicieli tego biznesu i tego trzeba pilnować. Polecam lokalizator gps jakieś 140zł i masz śledzenie, licznik kilometrów, zakazane strefy wjazdu i odcięcie pompy paliwa na klik w telefonie. Co do biznesu to już obczaiłem, że jest spore wzięcie Ale musisz porobić wszystkie drobiazgi żeby bus był w pełni sprawny. Jak chcesz to Ci wyślę swoją umowę do przerobienia ;) bo ciężko jakiś fajny wzór znaleźć. A taka ciekawostka na wiosnę brałem lawetę jak jechałem po busa. Laweta w lizingu pracowała jeden miesiąc od nowości i maiła już 30tyś nalotu Co daje jako takie pojęcie, że przy wartości około 150tyś czyli lizing ze 2500 mogła dać w miesiąc zarobić powyżej 10K jeśli to były najmy kilku dniowe tak jak ten mój

Chętnie obejrzę twoją umowę.

Można na e-mail?
[email protected]

Email śmieciowy podawany wszędzie, więc spamu się nie boję :D

ok jak będę w domu to wyślę teraz jestem u siostry na drugim końcu polski ;)

A mówią, że w nowej normalności ciężko podróżować. :-)

Nie chcę żadnej nowej normalności, ja chcę swoją starą :D