Narodziny nowej krypto siły ?

in #polish3 years ago

Piszę ten artykuł bo jestem bardzo ciekawy jak inne osoby z środowiska krypto patrzą na tę sprawę:

image.png

Źródła:

Sprawa w skrócie:

Rafał Zaorski (trader z niezłym dorobkiem o czym można poczytać tutaj) wyszedł z inicjatywą stworzenia anonimowej platformy umożliwiającą wspólną grę giełdową jej uczestnikom, cały koncept technologiczny miałby się opierać na kryptografii i własnym tokenie grającym rolę czegoś w rodzaju punktów reputacji.

Moje przemyślenia:

To, że bitcoin poleci to jest sprawa smutna, ale pewna. Domyślam się też nie jestem jedynym "cwaniakiem", który ma nadzieje na shortowanie tego upadku na dużej dźwigni. Jednak próba stworzenia czegoś z takim zapleczem zdecydowanie przewyższyła moje przewidywania. Jeśli pomysł się sprawdzi to zapewne powstanie więcej takich platform pozwalających na planowanie i koordynawanie dużych ruchów kapitału.

Czy to dobrze ?

Moim zdaniem sprawa jest neutralna, sukces projektu z pewnością odmieni rynek i sprawi, że będzie on bardziej nieprzewidywalny. Na pewno znajdą się grupy nastawione na naciąganie i chamskie manipulowanie kursem byleby kogoś wydoić. Z drugiej strony indywidualny inwestor nie będzie już na przegranej pozycji względem interesu kogoś dużego.

Cały obraz zastanej sytuacji przypomina mi filmy przyrodnicze o afrykańskich mrówkach:
Małe, ale w takiej ilości i zażartości, że wszystko przed nimi zwiewa

Sort:  

a to nie jakaś wariacja "piwniczaków" ? tylko że na rynku crypto. I właśnie z tym szortowaniem bym z tego powodu uważał. BTC spełnia wszystkie warunki na atak na szorterów gdy wszyscy będą przekonani że bańka pękła i można ładować się w szorta na BTC może nastąpić atak tej grupy i utrata 100% kapitału dla szortujących. fundusze, które straciły miliardy w wyniku ataku piwniczaków też nie wiadomo czy w ten sposób nie zachcą się odegrać. No bo nie oszukujmy się piwniczaki częściej siedzą w crypto a te zorganizowane akcje wymierzone w wieloryby na tradycyjnym rynku to raczej tylko był wypad na nowe łowisko.

Tylko patrzeć jak rozpęta się wojna. Koreańczycy, Chińczycy, Korpo będzie ciekawie i przynajmniej odstraszy nowych i tych niepożądanych ...:)


Obrazek zapewne proroczy

Congratulations @kraken14! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 50 posts.
Your next target is to reach 60 posts.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Tour Update - Communities
Hive Tour Update - Advanced posting

Rafał Zaorski jest w porządku i lubiłem jego walkę jako łowca scamerów. Słyszałem o tokenie personalnym mnie takie rzeczy nie bawią i widzę pewien klon do jednej z grup...:)

W szczycie bańki powstają tego typu "kryptowaluty". Wygląda na to, że krach już blisko.

Narracja mediów, że wallstreetbets ograło fundusze headgingowe przy akcjach GAMESTOP to była pułapka na leszczy. Zawsze masz jednego kozła ofiarnego, który skupia na sobie uwagę, aby inni mogli podzielić się kasą. Tak samo było ponad dekadę temu. Upadł Lehman Brothers, a inne banki zostały dofinanowane pieniędzmi podatników. Kto suma sumarum zyskał?