Tygodnik Czerwony #7

in #polish4 years ago

"1 stycznia 2019 roku, na mapie Polski pojawiło się nowe najmniejsze miasto w kraju. Jest nim Opatowiec w województwie świętokrzyskim w powiecie kazimierskim. Najmniejsze miasto w Polsce zamieszkuje obecnie 338 mieszkańców. Dla porównania, największa wieś w Polsce – Kozy liczy aż 12 747 mieszkańców."

5s4dzRwnVbzGM3JdycGKFQo7ALS3GhuMGL8qbG8zfSd9jS6ta5JqvCWpi3g1TCoQknBV24rHJE2taU6NxDdxEmLKkjKrFhDUj6nHS9cXKTZDAtEJTiPkCQoMpLjHvdsjJaPUGfDYVNeXnjDqqqWrkUrwEjtYGNQgL8GHG22.jfif

Jeśli posiadasz konto na wykopie, obserwuj nasz tag

Możesz też polubić nas na Facebook

Przypominamy też o poprawnym tagowaniu artykułów, tak aby miały szansę znaleźć się w dziale pod opieką redaktora.

Redakcja w składzie:

Redaktorzy:
@kamilkowalski - grafik
@grecki-bazar-ewy - opiekun działu Kuchnia
@angatt - opiekun działu Podróże
@santarius - wsparcie merytoryczne
@kusior - opiekun działu Filmy
@baro89 - opiekun działu Video
@nieidealna.mama - Zastępca redaktora naczelnego oraz Honorowy redaktor naczelny Tygodnika Kuratorskiego, opiekun działu Życie
@barbarossastudio

Współpracownicy:
@andzi76 - muzykaSię działo! Niedawno w Berlinie, teraz na Korfu... Metup za metupem :) Następny pewnie na Teneryfie bo @tomii nie od dzisiaj zaprasza, w kolejnych postach kusząc pięknem swojej wyspy. No.. chyba, że wszyscy się skrzykną i umówią w miłej knajpce gdzieś w Bangkoku - Steemfest już w listopadzie. :) Ale to jeszcze chwila. Teraz cieszmy się krótką relacją ze spotkania, którą przygotowała @grecki-bazar-ewy

A @lynxialicious w Jordanii. Dużo spełnionych marzeń, wrażeń, emocji i ciepła. Tak btw... z tym morzem czerwonym to ściema. No sami zobaczcie. :)

Morze Czerwone, Jordania... a trochę dalej - Liban. Stolicę Libanu, Bejrut zwiedzała @healthandfitness To był rodzinny wyjazd i we wspomnieniach dużo ciekawych uwag na temat codzienności. Jest i o morzu - Śródziemnym tym razem. Bardzo fajne zdjęcia.

Na zakończenie osobista relacja @jocieprosza Zachwycił się człowiek Indiami i to co tam zobaczył, opisał ze szczegółami. Jest tylko drobra trudność - wszyjsko co ôpisoł, ôpisoł po ślōnsku. Ale co tam - dobry tekst broni się sam. Warto!

Pokażcie nam swoje ogrody, balkony, rośliny doniczkowe lub parki w Waszej okolicy. Tag #pl-ogrod czeka na Wasze wpisy :)

Na #pl-ogrod @minimalistyczny planuje jak wprowadzić permakulturę do swojego ogrodu.

Steem'owy jadłospis na ten tydzień:

Śniadanie:
Co powiecie na naleśniki z jagodami? Zaprasza @pannapysia.

Obiad:
Na obiad @pannapysia zrobiła lazanie więc warto było u niej zostać ;)

Deser:
Pyszne jagodzianki przygotowała dla nas @bowess. Spróbujcie koniecznie!

Kolacja:
Kolacja lekka i zdrowa, czyli sałatka z buraków z serem feta u @healthandfitness.

A co dobrego pachnie w Waszej kuchni? Pochwalcie się koniecznie! Tag #pl-kuchnia czeka na Wasze pyszne przepisy, kuchenne rewolucje, recenzje i wpisy okołokulinarne.
Zapraszam :)

Smacznego tygodnia życzy @grecki-bazar-ewy.

Aby grać na gitarze, potrzebny jest talent oraz miłość do muzyki. @konradz16 przedstawia swój cover zespołu Bloodbound - "Rise Of The Dragon Empire". Utwór jest gratką dla miłośników cięższych brzmień. Zapraszamy do wysłuchania.


Kontrola swojej diety oraz tego, co i ile się je każdego dnia nie należy do najłatwiejszych. @lukaszhucz codziennie kontroluje kalorie i przedstawia w swoich krótkich filmikach spozyte dania. Tym razem film nie tylko o jedzeniu, ale również o swojej przejażdżce rowerowej z przyjaciółmi.


@yourmind przygotowała dla nas kolejny cover. Tym razem nasza Steemiaka nagrała swoją wersję utworu Katy Perry - E.T.. Posłuchajcie sami i oceńcie jej talent.


Nagrywanie swoich zmagać w grze Splinterlands staje się coraz bardziej popularniejsze wśród D.tubowiczów. @jozef230 zamieścił film ze swoich walk w lidze Silver. Jak mu poszedł turniej? Zobaczcie sami.


Hibiskus w wykonaniu @stachuBardzo mało wody w wykonaniu @pstryk


https://steemitimages.com/640x0/https://ipfs.busy.org/ipfs/QmZ2ZnNiRm2XkMPi3UX2pmRXzfbztzoTpV3pZHfszkYv6Q
Cutting marks w wykonaniu @kubak


I to by było na tyle

Dziękujemy, że dotarłeś/aś do końca. Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa, zostaw głos i zasubskrybuj nasz profil. Kolejne wydanie ukaże się w przyszłą niedzielę wieczorem.

Witamy na Polish

Jeśli jest to Twój pierwszy dzień, zapoznaj się z poradnikami oraz listą tagów polskiej społeczności:
FAQ STEEM DLA POLAKÓW
Ochrona przed oszustwami - WAŻNE!
Głosowanie – nieskończone źródełko?
Jak tworzyć by zarabiać?
Jak wystartować?
Poradnik Markdown - Edycja tekstu
Jak ustawić niestandardową miniaturkę
Porządkowanie materiału w poście
Kim jest delegat Steem?

Sort:  

!tipuvote 1.5 hide

Posted using Partiko Android

Aż sprawdziłem. Zawsze myślałem że Opatowiec jest większy. Na pewno jest ładny.

Slicznie dziekuje za wyroznienie❤️