O sobie samym... (trochę z przymrużeniem oka)

in #polish6 years ago (edited)

Cześć

Jestem @msmp i pragnę przywitać wszystkich Steemian z wielką radością. Tym większą, że już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem dołączenia do Waszej – teraz już i Naszej :) – społeczności. I o to w końcu – wielkie WOW – udało się!

@hello world.jpeg

Od kilku już dni nieśmiało krążę po portalu, próbuję poznać zasady, którymi się rządzi, czytam posty i artykuły, wystawiam komentarze i daję – jakbym to kiedyś ujął – „łapki w górę” (wiem, wiem – upvote). Stąd, krótko mówiąc, „obwąchuję temat”, uzyskuję pierwsze, życzliwe odpowiedzi i jeszcze bardziej cieszę się z tego, że w końcu tu dotarłem.
No dobrze…

Trochę o mnie

Po tych och’ach, ach’ach i przymilach’ach przejdę, pozwólcie moi drodzy, do krótkiego „sprofilowania” mojej osoby. Otóż lat mam 38. Mam też żonę. Ale pochwalić się mogę dopiero tym, że mam również dwuletniego, cudownego synka – trzpiot, gaduła, radość nieziemska.

@ojciec z synem.jpg

Z wykształcenia jestem mgr filozofii, ale pracuję w zgoła innej branży – logistycznej, a dokładnie w dystrybucji. I choć w pamięci już niemal wszystko się pozacierało, czego na studiach żem się uczył, to przynajmniej nawyki myślowe, ba (!) – zamysł filozoficzny, na szczęście we mnie pozostały (choć to bardziej z przyrodzenia, niż z wykształcenia).

@sokrates.jpg

Jestem zatwardziałym piwoszem, uwielbiam rozmawiać z ludźmi, śmiać się i podróżować. Kocham góry. Na tyle, że niezwykle często chadzam po nich sam, bo, jak w to wierzę, inna jest ich recepcja oraz, a w to to już głęboko wierzę, kształtują charakter.

@piwo w górach.jpg

Jestem człowiekiem wielu pasji. Tak wielu, że gdyby nie kończyło się to zwykle na moim słomianym zapale, to z pewnością byłbym człowiekiem renesansu ;)
Wierzę w dobro – nie w religie, w zasadę wzajemności oraz ciągłą potrzebę rozwoju.

@pomysły.jpg

W chwili obecnej, a trwa to już ponad rok (mój rekord, jeśli chodzi o ścieranie się pasji z wątłym zapałem), najskuteczniej moją uwagę przykuwają kryptowaluty.

@cryptocurrency 1.jpg

A odkąd poznałem określenie cyfrowy nomad (jakiś miesiąc temu), odtąd marzę o tym, by stać się jednym z nich. No a jako, że cele powinno stawiać się sobie ponad miarę, to nie ukrywam, że bardzo bardzo bardzo chciałbym nauczyć się programowania. Nawet mam w tej materii już dwa, moim zdaniem, znaczące dokonania:

  • wybrałem język, którego chcę się uczyć,
  • zainstalowałem PyCharm’a ;)

@Digital-Nomad-.jpg

Oki-doki, kończąc o sobie, bo z opowiadania przechodzę do perorowania (a to męczące bywa), bardzo mocno podoba mi się idea Steemit’a, więc chciałbym w niej nieco się zanurzyć, a nawet od czasu do czasu coś od siebie dodać.

Czym będę się zajmował

Teraz, zgodnie z konwenansami panującymi pod rządami hashtag’u introduceyourself, przechodzę do określenia, czym mam zamiar się zajmować i jakie treści propagować…

Będę szczery – jeszcze nie wiem dokąd zaprowadzi mnie ta ścieżyna, na którą właśnie wstępuję. Wiem natomiast, że chciałbym wystartować z okolic #pl-kryptowaluty, #pl-blog bądź #pl-artykuly. Nęci mnie nieco odwiedzić okolice #pl-felieton, ale muszę wpierw nabrać wprawy, gdyż nie mam żadnego warsztatu literackiego.

@which-way-to-go.jpg

Ponadto za równie ciekawe tematy uważam te, które wiążą się z rozwojem (i to nie tylko osobistym), psychologią, historią, podróżami, humanizmem, itp. No i te cyfrowe nomadztwo – fiu fiu, nęci nęci! Natomiast jak to będzie w praktyce, to czas pokaże, choć już teraz podejrzewam, że tak naprawdę będę zajmował się tym, co w danej chwili mnie zaintryguje. Taki już jestem.

I jedyne, czego obawiam się rozpoczynając swą przygodę ze Steemit’em, to brak wystarczającej ilości czasu na to, abym mógł zaglądać tu tak często, jak bym tego sobie życzył, co z kolei może mieć negatywny wpływ na rozległość mej spuścizny literackiej ;)

@laughing horse.jpg

Niemniej jednak raz jeszcze gorąco pozdrawiam wszystkich Steemian i mam nadzieję, że uda Nam się wspólnie tworzyć polski Steemit na takim poziomie, że reszta świata zapragnie uczyć się języka polskiego :)

@msmp

Sort:  

Witaj:)

Dzień dobry bardzo ;)

@msmp🌞🍁🍂🍁miłego dnia🌞🍁🍂🍁

Siemanko, dobrego Steemitowania ;)

Witeczka @kalikalejawp :)
Serdeczne dzięki za przywitanie.
A co do Steemitowania, to powiem Ci, że póki co nie potrafię się naczytać - tyle tu postów wszelkiej maści i autorstwa... Stąd pozwolę sobie jeszcze na kilka dni czytania i sam przechodzę do Steemitowania ;)
Pozdrowionka :)

Zdecydowanie podoba mi się Twój wstęp! Po takim wprowadzeniu z niecierpliwościa czekam na więcej!

Wszystkiego najlepszego!

Niezmiernie mi miło przeczytać taki komentarz :)
Bardzo dziękuję i obym zatem nie skrewił ;)
Pozdrawiam Cię @sweetsandbeyond

Witamy na Steemit :)

ŁAŁ - oto i pierwszy komentarz pod moim postem :D Bardzo się cieszę. Witam również i pozdrawiam :)

Witam i pozdrawiam ;)

ŁAAAŁ - jest i drugi :) Yuupiii! Dla mnie to wszystko stanowi nowość, więc jak dziecko się cieszę. A tym bardziej, że już od kilku dni starałem się zainicjować tu swą bytność - ach ten Velocity Hardfork ;) Gorąco pozdrawiam.

Lubię sobię pofilozofować czasami ;)

piękne, profesjonalne intro!
już gdzieś trafiłam na Twój komentarz, ale nie pamiętam gdzie :)

witaj na naszej steemitowej wyspie,
gdzie ochy i achy mają wszelkie kolory :)
powodzenia!

Dziękuję @rozku za tak ciepłe przywitanie. Po przeczytaniu Twojego komentarza zrobiło mi się bardzo miło :) Tak jakoś motywująco, za co przede wszystkim (raz jeszcze) dziękuję.

Cześć @msmp :)

Cześć @wadera :)
Bardzo się cieszę, że mnie zauważyłaś i przywitałaś się ze mną, gdyż uprzedziłaś to, co sam zamierzałem zrobić kilka dni temu po przeczytaniu Twojego konkursowego tekstu "Mogę umrzeć! Mogę żyć! Jesteśmy wojownikami i niech tak pozostanie".
Nie udało mi się tego dokonać wcześniej (przez problemy związane z HF20 nie mogłem wystawiać komentarzy), ale w końcu mogę to nadrobić...
Zatem raz jeszcze - dzień dobry bardzo @wadera, miło mi Cię poznać ;)
A przy okazji - gratuluję pierwszego miejsca i świetnego tekstu.
Pozdrawiam gorąco i papatki :)

Bardzo dziękuję! Pozdrawiam także i mam nadzieję do "usłyszenia" wkrótce :)

Cześć @msmp :-)

Hi @gtg. I just voted for you and you are my first witness. You see how easy it was to convince me to do it - it was enough to say "Cześć" ;)

Cześć!
Życzę powodzenia i pozdrawiam z Grecji :)

Cześć @grecki-bazar-ewy :)
Dzięki za pozdrowienia. A skoro z Grecji, to mam nadzieję, że gorące ;)
Bardzo mi miło, że się ze mną przywitałaś. Stąd równie gorące pozdrowienia ślę z Polski :)

Cześć, hej :) Sam myślę, czy nie zacząć programować by przejść na cybernomading, ale póki co planuje dłuuuugą podróż i moooże po niej zacznę to realizować! Czekam na treści!

Cześć @saunter. Dziękuję za Twój komentarz.
Wiesz, to programowanie, jak w to wierzę, to fantastyczna rzecz... Nie tylko, że można całkiem nieźle na tym zarabiać (wszak deficyt programistów coraz bardziej staje się widoczny), to jeszcze - oczywiście jeśli jest się rzeczywiście wystarczająco dobrym programistom - można robić to zdalnie...
Mi osobiście marzy się kiedyś przerobić jakiegoś "dostawczaka" na kampera i podróżować po świecie. A moim jedynym naówczas zmartwieniem byłby tylko dostęp do Internetu ;)
Oczywiście, jak o tym wspomniałem w moim "przywitaniu" na Steemit'cie, jestem mężem i zarazem ojcem dwulatka, więc raczej nie uda mi się "dać nogi", ale i tak, jakżesz pięknie możnaby się uniezależnić od pracy na etacie...
Ha (!), właśnie przypomniał mi się pewien fragment z Pana Tadeusza, który, pozwól, nieco zmodyfikuję: "...zrobiłem już postanowienie, I dalbóg, @saunter, już go nie odmienię"!
Tak więc, bez względu na wiek i kupę obowiązków, biorę się za to. Myślę, że zajmie mi z dwa lata nauka, nim uda mi się gdzieś "zaciągnąć" na początek jako Junior Developer, ale potem to już tylko z górki ;)
No cóż, pozdrawiam Cię i życzę udanej wyprawy, gdziekolwiek się wybierasz. Obyś jak najwięcej zaczerpnął z życia podczas Twej podróży.

W takim razie będę Twoją ścieżkę obserwował, bo kto wie, być może podążę całkiem podobną i ta obserwacja będzie mi pomocna :) Fajnie, że dołączyłeś na Steemie! Wpadnij czasem na steem.chat. Aha, i moje konto po polsku to @saunter-pl :)

Welcome to Steem! Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem and we upvote our users to help them grow! Please feel free to download the Android app here and the iOS app here.

To learn more about us and stay connected with us, please join our Discord server here: https://discord.gg/N7Et97G

Congratulations @msmp! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published your First Post
Award for the number of upvotes received
Award for the number of comments
Award for the number of comments received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard knock out by hardfork

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Witam, i powodzenia życzę ja tu trochę jestem i w ciąż do końca nie ogarniam o co tu na prawdę chodzi ;)

Najbardziej mnie zainteresował fragment o byciu piwoszem😀bo dobre piwo w dobrym towarzystwie nie jest złe. Pozdrawiam http://steemitboard.com/@jacentys /dw-early.png