You are viewing a single comment's thread from:

RE: Własna firma prowadzona z domu - propozycje i porady

in #polish3 years ago

Napisałeś to ładnie i z chęcią przeczytam kolejne. Jednak to co tu jest napisane nijak ma się do życia. Trzeba zacząć od tego, że aby wprowadzić te Twoje zasady trzeba mieć sporo kasy na start. Porównywanie początków działalności do Google jest trochę na wyrost moim zdaniem. "Jeśli nie uda ci się założyć sklepu internetowego nie martw się kupisz inny "

Jak zaczynasz działalność i nie masz kasy to żadnych pracowników bo zeżre Cię ZUS, prawdopodobnie i bez pracowników Cię zje. jakakolwiek sprzedaż internetowa tylko z pozoru jest prosta. Żeby Twój towar, twoja strona internetowa trafiła do kogokolwiek musisz sporo kasy wywalić na pozycjonowanie żeby twoja strona pojawiała sie choćby na drugiej stronie wyszukiwarki google.

Dropshipping 30zł brutto ? A gdzie prowizja od allegro? nawet jeśli dostaniesz 20 zł to i tak dużo.

Giełda? Tu żeby coś zarobić trzeba nie tylko się znać ale mieć dużo kasy na starcie.

Można by pisać i pisać.

Sort:  

Jak napisałem - pieniądze na start nie są wymagane tylko w przypadku dropshipping.
Moja rada aby rozpocząć biznes internetowy - najpierw zacząć od np. allegro, tam się wypromować, zacząć zarabiać pierwsze pieniądze które można by przeznaczyć na rozwój strony internetowej.
Tak, 30 zł brutto (przed odprowadzeniem jakichkolwiek opłat). W przypadku sprzedaży internetowej, zysk netto (zależnie oczywiście od rodzaju prowadzonej sprzedaży, gdzie ona jest prowadzona itp.) jest znacząco niższy od obrotu generowanego w ciągu miesiąca. Zysk netto to około 5-15% miesięcznego obrotu. Ale jak powiedziałem - wszystko zależy.
Co do Google, użyłem tego porównania żeby pokazać, że nie ważne jaki jest problem - to jest na niego rozwiązanie - nie koniecznie wykup konkurencji. Moim zdaniem jest to ostateczność. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, aby się nie poddawać i myśleć, bo o to chodzi. Jeśli nie stać cię na wykup konkurencji (nie zawsze się to opłaca oczywiście), to np: zwiększ dystrybucję sprzedaży, zatrudnij nowych pracowników, zwolnij paru, zwiększ ilość godzin pracy reszcie zwiększając przy tym ich wynagrodzenie. Są różne rozwiązania, zależne od sytuacji w której się znajduje.
A jeśli chodzi o pieniądze, to mogę zamieścić post o metodach ich pozyskiwania, lub przeprowadzania inwestycji (nawet o kwotach wyższych niż 100 000 zł) bez posiadania kapitału. Pozdrawiam :)

A jeśli chodzi o pieniądze, to mogę zamieścić post o metodach ich pozyskiwania, lub przeprowadzania inwestycji (nawet o kwotach wyższych niż 100 000 zł) bez posiadania kapitału.

Pisz, nie zastanawiaj się ;)

Zapraszam w takim razie do nowego artykułu :) Liczę na to że się spodoba ;)