Własna firma prowadzona z domu - propozycje i porady

in #polish6 years ago (edited)

Każdy chce wieść dobre, zadowalające, szczęśliwe życie. Jedną z dróg umożliwiająca to jest własna firma.

Na początku chciałbym powiedzieć - nie będzie łatwo. Jednakże ciężka praca odpłaci Ci to, będziesz dumny ze swoich osiągnięć, dzięki czemu zasmakujesz prawdziwej wolności finansowej

apple-device-blur-blurry-273222.jpg

Na początek

 1. Weź kartkę i napisz na niej czynności, które lubisz wykonywać.
 2. Napisz swój cel (na przykład założenie rodziny w przeciągu pięciu lat)
 3. Następnie napisz kroki po których osiągnięciu dojdziesz do głównego celu. Możesz połączyć punkt pierwszy z punktem drugim, na przykład: jeśli chcesz mieć rodzinę, to musisz zadbać o finanse poprzez pracę na etacie, lub kierowanie przedsiębiorstwem, aby życie rodziny było na wyższym standardzie. Dzięki finansom wzrasta również poczucie bezpieczeństwa.
 4. Po napisaniu kroków, widzisz co musisz zrobić aby osiągnąć główny cel. Spoglądaj na kartkę w chwilach zwątpienia, zapomnienia.
 5. Stwórz drużynę która pomoże Ci osiągnąć ten cel (na przykład jeśli jest to firma IT, to musisz znaleźć ludzi którzy kochają się w tym rozwijać, widzą coś więcej niż pieniądze - zwiększy to Twoją szansę na sukces)
 6. Zacznij działać

Porady

 1. Jeśli jesteś niedoświadczony, Twoja firma powinna rozpocząć się z mniejszą ilością pracowników, aby zredukować koszta. Będziesz musiał robić czynności, których nie lubisz, ale zwróci Ci się to w postaci nowo nabytych umiejętności oraz zaoszczędzonych pieniędzy.
 2. Nie bój się popełniać błędy To zdarza się nawet najlepszym - na przykład Google - stworzyli Google Video w 2005 roku - w wyszukiwarce mogłeś wyszukać każdy klip filmowy znajdujący się w internecie, oraz dodawać swoje własne. Pomysł bardzo dobry, lecz nie dali rady konkurować z YouTube, czego następstwem było wykupienie YouTube przez Google w 2006 roku.
  google.jpeg
 3. Nawiązując do punktu drugiego, niezwykle ważna jest determinacja - musisz wiedzieć jaki jest Twój cel - uświadamiając to, poradzisz w najtrudniejszych oraz najbardziej stresujących momentach. Nic i nikt Cię nie powstrzyma!
 4. Nie bądź swoim księgowym - Jeśli nie wiesz jak to się robi - nie czytaj książek, nie marnuj czasu na naukę tego - zleć to specjaliście. Zaoszczędzisz dzięki temu pieniądze które mógłbyś zapłacić w przypadkach błędów w księgowaniu, a zaoszczędzony czas poświęcisz na rozwój firmy.
 5. Pytaj. Jeśli nie wiesz czegoś - pytaj. To nie jest tak, że każdy przedsiębiorca jak usłyszy innowacyjny pomysł na biznes, to od razu Ci go ukradnie. Człowiek z natury jest leniwy, więc rzadko się zdarzają przypadki kradzieży biznesów.
 6. Punkt 6, lecz moim zdaniem najważniejszy - rób to co Ci się podoba, a nie to co wydaje się super zyskowne. Tutaj nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o to, aby czerpać w pełni radość z życia, co oznacza że musisz pracować w otoczeniu które ci się podoba. Oznacza to że pomysły które niedługo pokażę, nie są dla wszystkich, ale jeśli dostanę od was jakiś odzew, to zamieszczę kolejny post, bardziej poświęcony konkretnym działalnościom
 7. Jeśli Twoja pierwsza firma się nie uda - nie poddawaj się. Wyciągnij wnioski, wprowadź je do następnej działalności i DZIAŁAJ. Wstydem nie jest porażka. Wstydem jest poddanie się
 8. Jeśli masz gorszy dzień - spójrz na kartkę. Doda Ci to energii nawet w najgorszych chwilach. Najlepiej jak byś codziennie z rana na nią spoglądał, żeby nie zapominać po co tak ciężko się pracuje.
 9. Bardzo ważne - nigdy nie przestawaj się uczyć nowych rzeczy oraz przede wszystkich marzyć. Możesz momentami mówić "Nieee... to nie możliwe". Po tym pomyśl o aucie które zostało wysłane w kosmos. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia! :)
 10. Otaczaj się lepszymi ludźmi - Nie bój się ich. Zwiększą Twoją efektywność, nauczysz się czegoś od nich. To nic złego - wręcz przeciwnie.

Działalności które możesz prowadzić z domu

 • Dropshipping

Biznes praktycznie wolny od ryzyka, nie są wymagane pieniądze na start.
W skrócie - zawierasz umowę z hurtownią, wystawiasz ich produkty np: na Allegro, konsument kupuje od Ciebie po Twojej cenie (np 130 zł), Ty wysyłasz informacje o kupnie do hurtowni, oni wysyłają produkt konsumentowi z danymi Twojej firmy (np w hurtowni cena produktu 100 zł, u Ciebie 130. Zysk 30 zł brutto)
Duża wiedza nie jest wymagana

 • Sklep internetowy

Ten pomysł może być połączony z Dropshipping dzięki czemu zwiększysz swoje przychody które mogą zostać wykorzystane np: do utrzymania strony, lub powiększenia asortymentu firmy
Możesz również zatrudnić ludzi, którzy będą za Ciebie wszystko wykonywać, dzięki czemu zwolnisz z siebie obowiązki, zyskasz czas, zmniejszając przy tym swoje dochody z tej działalności (Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo dzięki czasu który byś zyskał, mógłbyś otworzyć kolejną działalność)

 • Giełda

Do tej działalności wiedza jest potrzebna, lub musisz znać osobę która tę wiedzę posiada.
Jeśli nie wiesz jak się gra na giełdzie - zatrudnij kogoś kto potrafi, lub chce się nauczyć (w drugim przypadku musiałbyś zatrudnić dodatkowo nauczyciela). Tutaj również są wymagane nakłady finansowe - komputer, nauka, pieniądze na początek inwestycyjny, opłaty itp.

Biznesy z biurami

 • Magazyny, np. SelfStorage

W części krajów nie jest to popularne (również w Polsce) - wynajem pomieszczeń do przechowywania przedmiotów - bardzo rentowna działalność, w naszym kraju jest niewiele oddziałów. Jeśli nie czujesz się pewnie możesz również zawrzeć z daną firmą umowę franczyzową, dzięki czemu otrzymasz pełen pakiet szkoleń, wsparcie od specjalistów.
W przypadku tej firmy wiedza nie koniecznie jest wymagana (zależy jak postąpisz). Wymagane są natomiast duże nakłady finansowe (Ponad 1 milion, rzadko spotykane mniejsze, ale to już na podstawie umowy franczyzowej - zależy od warunków umowy podpisywanych z daną firmą).

 • Koparki Bitcoinów

Pokazuję tę metodę tutaj, ponieważ dla większej ilości koparek potrzebne jest dodatkowe miejsce. W przypadku tej metody zarobku potrzebne są nakłady finansowe zależne od tego ile chcesz zarabiać.

Na ten moment to wszystko. Jeśli coś jest niejasne, chcecie abym o czymś opowiedział - piszcie.
Jest to mój pierwszy post, więc przyjmę na siebie każdą konstruktywną krytykę. 😁
Zachęcam do pozostawienia opinii w komentarzu co na ten temat sądzicie, może macie jakieś własne pomysły na biznes. Pozdrawiam wszystkich! 🙌

Sort:  

[BOT] Witamy sherdzio na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.
  Jeżeli uważasz, że glos bota jest niesluszny, napisz to pod tym komentarzem.

Witam. Wszystko wydaje się jasne :) zastosowałem się do zasad :)

Bardzo pomocny post! Od razu obserwuję Twój profil i czekam na więcej takich interesujących materiałów.

Congratulations @sherdzio! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You got a First Reply

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard and the Veterans on Steemit - The First Community Badge.

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @sherdzio! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard and the Veterans on Steemit - The First Community Badge.

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

oj tam od razu "krytykę" :D

super Ci poszło!
piękne klasyczne Wejście :)
witaj na steemit!

Konstruktywną oczywiście :D
Dziękuję bardzo!
Witam również! czuję że tutaj będę spędzał godziny dziennie - zapowiada się bardzo ciekawie! 😁
Niemniej jednak jeśli czegoś w poście brakuje, to chętnie przyjmę to do informacji i zamieszczę dopełnienie w kolejnym poście. Pozdrawiam :D

Mam nadzieję, że będziesz więcej pisał na te tematy, bo jest to ciekawe i fajnie to wszystko przedstawiłeś. Leci Follow 😉 pozdrawiam

Dziękuję bardzo :) jeśli mam być szczery, to pierwszy raz w życiu się odważyłem napisać. Zostałem w tym momencie bardzo zmotywowany :D Postaram się jutro zamieścić kolejny wpis. Jeśli masz jakąś propozycję, to bardzo chętnie ją rozważę. Pozdrawiam

Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce :D

No to jest główny problem. Gdyby nie to, to większość ludzi byłaby milionerami :D

Bardzo fajny artykuł - kilka pomysłów zabieram do siebie:)

Cieszę się, że coś się przydało :)

Napisałeś to ładnie i z chęcią przeczytam kolejne. Jednak to co tu jest napisane nijak ma się do życia. Trzeba zacząć od tego, że aby wprowadzić te Twoje zasady trzeba mieć sporo kasy na start. Porównywanie początków działalności do Google jest trochę na wyrost moim zdaniem. "Jeśli nie uda ci się założyć sklepu internetowego nie martw się kupisz inny "

Jak zaczynasz działalność i nie masz kasy to żadnych pracowników bo zeżre Cię ZUS, prawdopodobnie i bez pracowników Cię zje. jakakolwiek sprzedaż internetowa tylko z pozoru jest prosta. Żeby Twój towar, twoja strona internetowa trafiła do kogokolwiek musisz sporo kasy wywalić na pozycjonowanie żeby twoja strona pojawiała sie choćby na drugiej stronie wyszukiwarki google.

Dropshipping 30zł brutto ? A gdzie prowizja od allegro? nawet jeśli dostaniesz 20 zł to i tak dużo.

Giełda? Tu żeby coś zarobić trzeba nie tylko się znać ale mieć dużo kasy na starcie.

Można by pisać i pisać.

Jak napisałem - pieniądze na start nie są wymagane tylko w przypadku dropshipping.
Moja rada aby rozpocząć biznes internetowy - najpierw zacząć od np. allegro, tam się wypromować, zacząć zarabiać pierwsze pieniądze które można by przeznaczyć na rozwój strony internetowej.
Tak, 30 zł brutto (przed odprowadzeniem jakichkolwiek opłat). W przypadku sprzedaży internetowej, zysk netto (zależnie oczywiście od rodzaju prowadzonej sprzedaży, gdzie ona jest prowadzona itp.) jest znacząco niższy od obrotu generowanego w ciągu miesiąca. Zysk netto to około 5-15% miesięcznego obrotu. Ale jak powiedziałem - wszystko zależy.
Co do Google, użyłem tego porównania żeby pokazać, że nie ważne jaki jest problem - to jest na niego rozwiązanie - nie koniecznie wykup konkurencji. Moim zdaniem jest to ostateczność. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, aby się nie poddawać i myśleć, bo o to chodzi. Jeśli nie stać cię na wykup konkurencji (nie zawsze się to opłaca oczywiście), to np: zwiększ dystrybucję sprzedaży, zatrudnij nowych pracowników, zwolnij paru, zwiększ ilość godzin pracy reszcie zwiększając przy tym ich wynagrodzenie. Są różne rozwiązania, zależne od sytuacji w której się znajduje.
A jeśli chodzi o pieniądze, to mogę zamieścić post o metodach ich pozyskiwania, lub przeprowadzania inwestycji (nawet o kwotach wyższych niż 100 000 zł) bez posiadania kapitału. Pozdrawiam :)

A jeśli chodzi o pieniądze, to mogę zamieścić post o metodach ich pozyskiwania, lub przeprowadzania inwestycji (nawet o kwotach wyższych niż 100 000 zł) bez posiadania kapitału.

Pisz, nie zastanawiaj się ;)

Zapraszam w takim razie do nowego artykułu :) Liczę na to że się spodoba ;)

Fajny artykuł, dobrze się zapowiada :)

Pytaj. Jeśli nie wiesz czegoś - pytaj. To nie jest tak, że każdy przedsiębiorca jak usłyszy innowacyjny pomysł na biznes, to od razu Ci go ukradnie. Człowiek z natury jest leniwy, więc rzadko się zdarzają przypadki kradzieży biznesów.

To bardzo ważne, a ludzie o tym zapominają. Pomysły są faktycznie tanie, liczy się głównie realizacja. Ale tak jak napisałeś - naprawdę rzadko się zdaża, że ktoś kradnie pomysł komuś innemu. Zadawanie pytań i dyskusja wiąże się natomiast z dużo ważniejszą rzeczą - pozwala zweryfikować, czy ktokolwiek podziela nasze zdanie co do pomysłu. Nie raz złapałem się na tym, że wydawało mi się, że mam świetny pomysł na biznes, a okazywało się, że nie rozwiązuję żadnego problemu, albo po prostu nikomu nie jest to do szczęścia potrzebne ;) Albo jeśli już okazywało się, że pomysł jest trafiony, to łatwiej zweryfikować plany i np. potrzebne "ficzery". Rozmowa jest bardzo ważna.

No i ostatecznie sporo osób będzie podchodziło krytycznie do każdego twojego pomysłu i jeśli nie potrafisz go wybronić argumentami, to znaczy, że albo w niego nie wierzysz wystarczająco mocno, albo faktycznie nie ma sensu się w niego angażować ;)


Co do reszty, to faktycznie po pierwsze trzeba robić to co się lubi, szczególnie we własnym biznesie, bo nic tak bardzo nie angażuje i przy okazji czasami wyniszcza jak własny biznes ;) Trzeba też wiedzieć, że to nie jest dla każdego. Jeśli ktoś chce o godzinie 16 wyjść z biura i zapomnieć o wszystkim, to własna firma jest zdecydowanie złym wyborem. We własnej firmie pracuje się 24h na dobę.

No ale jak już się uda, to często sprawia satysfakcję ;)

W pełni się zgadzam! To była właśnie główna pobudka dlaczego powinno się robić to co się lubi - własny biznes prowadzi się 24h/dobę, więc jeśli ktoś po wyjściu z biura CHCE myśleć dalej o swoim biznesie, to przyniesie to znacznie większe rezultaty

Post ten nie zostanie uwzględniony w Tematach Tygodnia #42. Jaki był powód użycia tagu #tematygodnia?

Zauważyłem ten temat w liście tagów i postanowiłem dodać. Jestem nowy i jeszcze nie ogarniam wszystkiego 😂