Rozhovor: John McAfee | Nechci být prezidentem USA

in #cesky2 years ago

Po nějaké době se nám podařilo sehnat velmi významného hosta. Jedná se o náš první a nejspíš také poslední rozhovor s kandidátem na prezidenta Spojených států. Ano, John McAfee opět kandiduje na prezidenta, stejně jako při minulých volbách.

Dobrý den, Johne, díky že jsi přijal pozvání k blockchainterview. Mám na tebe několik otázek týkajících se decentralizace a kryptoměn. Pojďme ale začít tím, jak probíhá tvoje kandidatura na prezidenta Spojených států amerických? Máš vůbec nějaké šance na zvolení v roce 2020?

Ne, nemám žádné šance, vím to. Vlastně ani nechci být prezidentem. Moje kandidatura má ale jiný smysl.

Amerika má dvě hlavní strany, demokraty a republikány. Já kandiduji za liberální stranu, což je třetí největší strana, která ale nikdy nevyhrála národní volby. Na to chci upozornit.

A hlavním důvodem, proč se ucházím o kandidaturu je to, abych získal status amerického občana, což se mi díky mé kandidatuře v roce 2016 podařilo.

Navíc toho mám hodně co říct.


John McAfee

Dříve jsi mluvil o tom, že se chceš stát prezidentem USA proto, abys podpořil povědomí o kryptoměnách. Existuje tedy něco, co může prezident USA pro krypto udělat ať už v pozitivním nebo negativním směru?

Nechceme prezidenta USA zapojeného do kryptoměn. Nechceme, aby v kryptoměnách byl zapojen kongres.

John McAfee: Používejte tuto technologii správně, nebo promarníte největší příležitost, která byla kdy lidem darována!

Proč ne, nebylo by to fajn mít pro-krypto prezidenta?

Kryptoměny, to je technologie, která tu přišla zespoda, od lidí. Uvědom si, že kryptoměny a blockchain nepocházejí od společností Apple, IBM, Microsoft nebo Google. Žádný z technologických gigantů ji nevymyslel.

Přišlo to zkrátka od lidí. Je to první technologie, kterou pamatuji, se kterou nepřišly korporace! V tom vidím velkou sílu a ta musí zůstat v našich rukou.

Nechceme vládní kontrolu, proto stále opakuji – používejte decentralizované směnárny, privátní kryptoměny. Osvoboďte se ekonomicky! A pak se osvobodíte i dalšími způsoby. A to přesně vlády nechtějí, abyste byli svobodní! Je to jen vaše volba!

Vlády a banky mají oprávněný strach. Měli moc nad svými občany po stovky let. Je na čase, abychom si občané vzali tuto moc zpět do svých rukou.

Používejte tuto technologii správně, nebo promarníte největší příležitost, která byla kdy lidem darována!

Již dlouho tvrdíš, že decentralizované směnárny jsou velmi důležité pro budoucnost krypta. Sám jsi teď jednu spustil, McAfeeDex. Ta je navíc jedinečná tím, že neshromažďuje informace o uživatelích a má nulové poplatky pro maker orders (ty, kteří dávají objednávky typu maker). Proč jsi se rozhodnul ji spustit a jak dlouho trvalo ji vybudovat, bylo to složité?

Zapojil jsem se do mnoha projektů decentralizovaných směnáren (DEX), ale většina z nich selhala. Tato technologie zní úžasně, atomic swaps!

Byla to ale strastiplná cesta, dodržování vytyčených časových plánů je v tomto odvětví velice složité, to mohu potvrdit. Nechal jsem ale všeho ostatního a zaměřil se na úspěch tohoto projektu. Na vývojáře jsem kladl opravdu velký tlak.

Ale podařilo se nám to. Samozřejmě musíme ještě hodně zapracovat, vyřešit například zjevné problémy s uživatelským rozhraním.

Johne, v čem vidíš výhodu decentralizovaných směnáren a konkrétně té tvojí?

Všechny transakce jsou na blockchainu. Naše decentralizovaná směnárna je spuštěna. Můžete mě potrestat za to, že jsem ji spustil, ale ty transakce nemůžete zrušit, jsou tam bezpečné.

Já sám nejsem bůh, nemohu jen tak mávnutím kouzelného proutku změnit zákony matematiky. Z blockchainu nemůžete nic vymazat, zkrátka to nejde.

Na McAfeeDex jsou vaše kryptoměny naprosto bezpečné. Chytré kontrakty jsou open source. Pokud vložíte svoje kryptoměny a nedostanete za ně směnu, vaše prostředky se vrátí. Nelze to změnit.

Nemusíte tedy věřit dané osobě na druhé straně, může to být samotný Satan! A pokud Satan nemůže změnit zákony matematiky, nemůže vás ojebat!

Takže, to je krása toho všeho. A nelze to zastavit. Myslím decentralizaci, pokud stále máte centralizovaný portál, který lze zastavit. Ale tento ne. Nemohou to vypnout.

Co vlády udělají? Chtějí nás regulovat? Nebo deregulovat? Udělat nás nelegální?

Marihuana je nezákonná 75 let a nezastavila lidi od hulení trávy. Takže si myslíte, že mohou zastavit kryptoměny? Ameriko, probuď se!

Myslíš si, že se cena Bitcoinu někdy stabilizuje a stane se tak méně volatilní? Nebo každým dalším půlením a větší adopcí se budeme i nadále dostávat na nová a nová maxima? Někde to musí skončit, ne?

Je to omezeno pouze trhem. Nemluvím o trhu s mincemi, mluvím o trhu s používáním mince.

Lidé musí vyjít ven a začít Bitcoin používat. Kupte si něco a plaťte Bitcoinem! Tím se zvýší jeho hodnota. Prodejte něco a přijměte Bitcoiny! Tím se zvýší jeho hodnota.

A to se děje stále více. Čím dál tím víc se využívá a postupně se snižuje přírůstek nových mincí.

Pojďme ještě na chvíli k decentralizaci. Johne, domníváš se, že kromě decentralizovaného protokolu potřebujeme také decentralizované řízení? Je decentralizace na úrovni protokolu dostatečná? Protokol vždy podporují lidé – vývojáři. A uživatelé by měli mít určitou moc, jinak se nejedná o zcela decentralizovaný systém.

Potřebujeme vládnutí? Ne! Nepotřebujeme, aby vývojáři byli ti, kteří o všem rozhodují. Snažíme se z toho dostat pryč, snažíme se vyvinout systém matematiky, který vylučuje potřebu důvěry a potřeby kontroly.

Závěrem bych se chtěl ještě vrátit k tvojí proslulé sázce. Jakým výpočtem jsi došel k ceně 2 miliony dolarů za Bitcoin ke konci roku 2020?

Na tuto sázku se mne ptají neustále, tento dotaz jsem očekával. Je to otázka nedostatku mincí.

Lidé, uvědomte si, že zbývá jen 3 miliony mincí, které mají být vytěženy a nebudou žádné nové! Ve skutečnosti víme, že v průběhu času bude těch nových méně a méně. Lidé ztrácejí své klíče, to se děje neustále.

Celkový počet Bitcoinů dramaticky klesá. Už se poztrácelo 7 milionů Bitcoinů, které nikdo nikdy neobnoví! Právě díky kráse matematiky, nelze ji změnit, tyto mince nelze obnovit. Je mi líto (smích).

Lidé, použijte svoji hlavu! Bitcoinů bude stále méně a méně, dokud nezbude na světě jen jeden Bitcoin.

Je to jednoduchá matematika. Podívejte se na klesající počet nových Bitcoinů. Rostoucí adopci Bitcoinů. A dejte si to do jednoduchého grafu. Není to zřejmé?

Pokud si umíte dát dohromady 1+1, je vám jasné, že do konce roku 2020 musí být Bitcoin za více než 2 miliony dolarů. To jsou jednoduché počty.

Díky za rozhovor!


Co si myslíte o predikci Johna McAfee na cenu Bitcoinu 2 mil. USD ke konci roku 2020?
Jaký máte názor na Johna McAfee? Berete ho jako pozitivní nebo negativní osobu kryptoměnové scény?
Souhlasíte s Johnem, že krypto je největší příležitost lidstva, která mu kdy byla poskytnuta?

Sort:  

Že je to predikce velmi odvážná. Protože, kdyby takovou cenu opravdu získal, do smrti bych už nemusel pracovat. A takový scénář se určitě nestane, protože trh jde proti mě. Leda, že bych prodal či utratil, což k dnešní daňové povinnosti je u mne nepravděpodobné.

K té ceně se možná dostaneme, ale to tak za 10-20 let, ne za rok :)

Rád se nechám na konci roku 2020 překvapit. Interview s kandidátem na US prezidenta, dobře Ty.

Jeho kampaň má i webovky https://mcafee2020.com, ale spíš mi přijdou takové satirické.

Bitcoin za 2 miliony dolarů by byl fajn, ale mně by do začátku úplně stačil Steem za dva dolary :D Pěkný článek, díky @hairyfairy ze jeho nominaci do mé sobotní rubriky :)

Díky moc oběma za podporu. Kdyby byl BTC za 2 mil., tak by Steem byl určitě za víc než 2 dolary, klidně za 20. To by nebylo špatné :)

  • 스팀 코인판 커뮤니티를 이용해주셔서 감사합니다.
  • 2019년 10월 15일부터는 스팀코인판에서 작성한 글만 SCT 토큰을 보상받을 수 있습니다
  • 스팀 코인판 이외의 곳에서 작성된 글은 SCT 보상에서 제외되니 주의 바랍니다.
  • Thanks to everyone who continues to participate in SteemCoinPan community.
  • From Oct 15, 2019, we will provide SCT rewards for postings published on SteemCoinPan.
  • You won't get SCT rewards at all if you create a posting on other Steem Dapps after Oct 15, 2019.

Congratulations @blockchainfo! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 100 comments. Your next target is to reach 200 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!