Řešení základního nepodmíněného příjmu? Hive jako nástroj kreativní činnosti

in Česky!3 years ago

Hive je sociální platforma. Spíše než Facebooku nebo Twitteru se podobá Redditu, kde články nejsou za 24 hodin neaktuální a můžete se k nim jednodušeji vracet. Na rozdíl od zmíněných centralizovaných platforem je ale Hive kompletně řízen komunitou a navíc decentralizovaný, bez nějaké vyšší autority, která by schvalovala nebo naopak mazala příspěvky. A co víc, uživatelé jsou odměňováni kryptoměnou HIVE.

Na internetu existuje spousta způsobů, jak si přijít na nějaké peníze navíc. Určitě se tu najde i pár takových, který tvorba na internetu živí prakticky výlučně. Jiní si zase rádi pospekulují na cenu kryptoměn a není menšího rizika než na spekulaci použít kryptoměny, které jste si „vypsali“ na rozdíl od kryptoměn, které jste si nakoupili za svoje vlastní prostředky. V horším případě za prostředky vypůjčené. V kryptoměnách totiž není žádná velká jistota, že se jejich cena bude vyvíjet podle vašeho přání. Spíš je to taková divoká jízda, která však může mít i poměrně šťastný konec.

Nespornou výhodou práce na internetu je skutečnost, že tvořit texty, obrázky, fotky nebo cestovatelské zápisníky můžete doma, nebo klidně někde na cestách, zkrátka nejste omezeni zdmi kanceláře.

Hive_title.png

Průmyslové revoluce

Historicky se datují tři průmyslové revoluce a každá měla svůj počátek v jednom z předchozích století.

Ta první z 18. století, kdy byl vynalezen mechanický tkalcovský stav a ve velkém se začaly využívat parní zdroje energie poháněné uhlím.

Druhá navázala na tu první a byla spojena zejména s elektrifikací a pásovou výrobou – viz např. Henry Ford a jeho pásová výroba automobilů.

Třetí je spojována s nástupem automatizace a elektroniky a datuje se k druhé polovině století předcházejícího.

Součastnost

Nyní jsme svědky čtvrté takové průmyslové revoluce, jejíž doménou jsou počítače, internet, robotizace, virtuální realita a umělá inteligence.

Co nás čeká do budoucna asi nikdo úplně netuší, ale dá se to odhadnout z několika trendů, které prostupují zájmové magazíny a webové servery.

Součástí nové průmyslové revoluce jsou dozajista i kryptoměny, které jsou postaveny na decentralizovaném blockchainu. Právě neexistence centrální autority a přitom nadstandardní míra důvěry mezi uživateli kteří se navzájem ani nemusí znát, jsou hlavními a nejdůležitějšími vlastnostmi kryptoměn.

Vize budoucnosti

V budoucnu budou čím dál častěji manuální práci lidí nahrazovat roboti. Možná budou vypadat jako ti z filmu Já, robot, možná trochu jinak.

3D tiskárny pojedou na plné obrátky, jejich technologie se budou čím dál zlepšovat. Stačí se podívat, co se plánuje na Marsu a bude vám jasné, jak to bude vypadat i tady na naší modré planetě. Do stavebnictví vtrhnou (již vtrhli) různí roboti a 3D tiskárny budou tisknout některé typy staveb, které to budou umožňovat. Domácnost bude plná robotů na sekání trávy, umývání podlahy a oken, vaření a vůbec všeho, co jde automatizovat.


Zdroj: Pixabay

Základní nepodmíněný příjem

Jak se ale vypořádat se skutečností, že spousta lidí ztratí práci v důsledku rozsáhlé robotizace? No nebojte, není to otázka, kterou by si nepokládali lidé už ve třech předchozích průmyslových revolucích, takže se to nějak vyřeší i tentokrát.

Se stále se zvyšující efektivitou práce a s činností robotů bude potřeba postarat se o ty, které práci nemají. A roboti budou pracovat prakticky pouze za cenu pořízení plus nějakou tu energii, kterou si ale klidně vytvoříte doma „skoro zadarmo“ ze solárních panelů, takže věřím, že jejich poptávka bude opravdu velká. Už teď je v „chytrých domácnostech“ robot na umývání podlahy, oken, čištění vzduchu, časem klidně na vaření.

Základní nepodmíněný příjem (angl. Universal Basic Income) je velmi často skloňované řešení. Kritici namítají, že lidé bez příjmu podmíněného prací např. v zaměstnání nebudou dělat nic, nebudou motivováni, psychicky zakrní.

Na druhou stranu mohou mít více času na sebe, svoje koníčky, rodinu, kreativní práci, sporty. Ano, u některých to samozřejmě dopadne tak, že budou jenom víc času trávit u televize nebo na sociálních sítích, ale každý svého štěstí strůjcem jest.

Kreativní práce

Právě kreativní práce, ke které se řadí malování, focení, psaní článků, románů, cestopisů, je tím, kde jsou lidé nenahraditelní. Sebelepší umělá inteligence není schopná toho, čeho umělec se svým štětcem je. Vzbudit v lidech emoce. Nejde jen o to něco namalovat nebo napsat článek, ale vnést do něj nějakou svoji osobitost tak, aby zaujala ostatní.

Pokud si představím budoucnost za desítky let, kde by již mohli mít všemožní roboti zastoupení v řadě oblastí, v kreativních činnostech to určitě nebude. A právě zde máme šanci udělat si dobré základy pro dobu, které by mohla nastat.

Trénovat fotografování, úpravu fotek, prezentaci. Nebo psaní cestopisů, článků, postřehů, analýz, díky nimž si takzvaně vypíšete ruku. Nefunguje to tak, že si koupíte počítač a zrcadlovku a najednou je z vás skvělý foto dokumentarista. Za vším hledej nějakou dřinu, nebo píli, trénink, chuť se učit něčemu novému a hlavně odvahu.


Zdroj: Pixabay

Hive jako nástroj kreativity

Hive je skvělým příkladem, jak můžete dát průchod svojí kreativitě, a to hned v několika různých směrech. Představivosti se meze nekladou.

Rádi píšete články? Zde máte šanci oslovit publikum svými texty. Nevíte jestli na to máte? No není nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Třeba to nevyjde hned na poprvé ani na podruhé, ale praxí se člověk zlepšuje a navíc může najít svoje skryté přednosti. Třeba k nim u tebe patří i psaní?!

Rádi cestujete? Pište na Hive svoje reporty, popisky míst, které jste poznali a které se Vám vryly pod kůži. Četl jsem zde už tolik skvělých cestovatelských příspěvků, že snad ani jinam na web pro cestovatelskou inspiraci nechodím!

Chcete víc a víc fotit? Uveřejňujte svoje díla zde, na blogovací platformě Hive a dostane se vám uznání a odměny v kryptoměně HIVE. Takový @tazi, což je mimochodem i jedinný mě známý český svědkem na Hive, pořádá čas od času fotosoutěže o ceny a ve focení ti může pomoci i jeho série návodů a rad pro fotografy.

Kreslíš, maluješ, nebo děláš grafiku? Tak to tu určitě najdeš hodně spřízněných duší, talentu tu je hodně a navíc z celého světa.

Hraješ rád online hry? Nebo dokonce ty, postavené na blockchainu? Gamingová komunita tu má také svoje zastoupení a musím říct, že se zvětšuje čím dál víc.

Baví tě vaření a foodblogy? Není lepšího místa než na Hive, kde se můžeš podělit o svoje kulinářské úspěchy. U ostatních uživatelů lze zase najít inspiraci. Stačí si jen zadat ten správný hashtag!

Chceš debatovat o sportu? Tak i pro tebe je tu spoustu místa. A můžeš zde uplatnit i nějaký světový jazyk, který si čtením a psaním jistě ještě vylepšíš. Silné zastoupení tu má angličtina, ale také španělština nebo němčina. Stačí se jenom rozhlédnout.

Zajímají tě kryptoměny a chceš mít informace z první ruky? Jsme "na blockchainu", takže debaty o kryptu jsou zde samozřejmostí. Spousta YouTuberů přenáší "na sousedním 3speak.tv" také svoje podcasty, třeba Tomáš z kanálu @cryptoinvestsvk, kterého sleduju už dlouho.


Zdroj: Pixabay

Závěrem

Budoucnost patří internetu, na tom se asi shodneme. Kdo si jej osvojí dříve, bude moci ze svých zkušeností těžit v budoucnu. Ať nás robotizace dohoní dříve, nebo později.

Osobně chápu základní nepodmíněný příjem jako příspěvek na základní potřeby lidí než jako na nějaký dostatečný výdělek pro všechny bez rozdílu, aby nemuseli pracovat. Lidská práce je v mnohém nenahraditelná. Je ale základní nepodmíněný příjem to, co přijde? Vyloučit to nelze.

Právě tady na Hive můžete ale už nyní objevit zajímavé komunity, lidi se stejnými zájmy, kteří vám poradí nebo zhodnotí vaše díla. Tvůrčí činnosti se tu meze nekladou, pokud se jedná o vaše unikátní díla.

Příjemným bonusem může být odměna v kryptu, ve vlastním tokenu HIVE. Ten sice někdy klesá a jindy roste na ceně, ale dlouhodobě se Vaše činnost bude určitě zhodnocovat. Navíc díky kryptografickému zabezpečení Vám vaše mince nemůže nikdo vzít, pokud si pohlídáte svoje privátní klíče a nebudete si je ukládat někde na nezabezpečeném cloudu nebo posílat e-mailem.

Zkrátka a dobře, kdo ještě nezačal s Hivem, měl by mu dát šanci. Už kvůli sobě a budoucím možnostem, které na nás čekají. Za měsíc, rok, nebo za pět let.

Sort:  

časem klidně na vaření

V dražších domácnostech klidně už nyní. Jen si nejsem jistý, jestli ten robot stojí 20,000 USD či CZK. Jsou to takové ruce zavěšené na tyči, po které můžou jezdit sem a tam. Studovali pohyby kuchařů světové reputace a naučili se je kopírovat tak, že dovedou připravit několik desítek tisíc receptů...

Někde jsem to taky kdysi zahlédl, vezmi si že se ráno vzbudíš a máš čerstvě upečený chleba a bábovku na stole... 🙂 tak to bude spíš v USD

Taky bych řekl, že asi USD. Nicméně stále mu musíš nachystat ingredience do mystiček a asi pak je všechny naházet do myčky.

Zajímavé úvahy a rozumná propagace Hive. Dobrá práce :)

@tipu curate 3


The rewards earned on this comment will go directly to the person sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.

Hodně dobře napsaný článek, klobouk dolů.

Congratulations @blockchainfo! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 8000 upvotes.
Your next target is to reach 9000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - August 1st 2021 - Hive Power Delegation

Pěkně napsáno.

!BEER
!LUV

LUV

Connect

Trade


@blockchainfo, you've been given LUV from @jjprac.

Check the LUV in your H-E wallet. (3/4)