Technická analýza: BTC a ALGO | O halvingu a spícím Algorandu

in Česky!10 months ago

V dnešní první po-halvingové technické analýze se zaměříme na Bitcoin, jeho dominanci vůči altcoinům a dále pak na jeden mid-cap altcoin, kterým je Algorand.

Dva dny zpátky proběhlo půlení odměn těžařů Bitcoinu. Kryptoměnový trh v čele s Bitocinem na to zareagoval po svém - klasickým prodejem novinek dle pořekadla "buy the rumor and sell the news".

Při pohledu na graf dominance bitcoinu můžeme spatřit, že více jak 70% času dominance tráví mezi 64 a 69 procenty (počítáno na základě jednoho roku zpět). V nedávném období před halvingem cena i dominance rostly, ale tři dny před ním došlo k jejímu výraznému snížení a nyní stagnuje.

Cenový graf dále ukazuje zvýšené prodejní objemy s očekáváním halvingu. Bitcoin prozatím drží úroveň nad 8500. Důležité je, že hladinu udržel, avšak vůbec se od ní impulsivně neodrazil. Delší stagnace je klidně možná a dominance k přelití do altcoinů je dost. Jak tedy vypadá například Algorand?

Technická analýza Algorand

Algorand je za celou roční historii kontraktu na nejnižších hodnotách. Dostal se až pod 0,000002000 Btc za kus, ale rychle se vrátil nad tuto kulatou hladinu. Domnívám se, že u této kulaté hranice budou další nákupní příkazy, protože to je historicky velmi dobrá cena a kulatá čísla často slouží.

Navíc pokud si spojíme předchozí low a high tímto způsobem, nová high a low jsou k sobě daleko blíž než ty předchozí. Problémem této investice ale je fakt, že k žádné silné nákupní aktivitě nedochází. Objemy jsou nízké a nelze ani jasně vytyčit přesnou hranici, jejíž překonání by šlo označit za potvrzení budoucího uptrendu. Uptrend na grafu zatím není. Pokud se však rozjede, má prostoru směrem nahoru spousta.

Osobně bych se nebál dát nákupní příkaz tři ticky nad 0,000002000, tedy na 0,000002003 se stoplossem krátce pod 0,000001900 (0,000001888 v mém případě). Při útoku na 0,000002000 by se cena měla odrazit a brzy nabídnout vyšší hladinu k posunutí stoplossu aspoň na breakeven. Níže připojuji ještě 15 minutový graf, který ukazuje jak dlouho pod touto hladinou Algorand byl.

Z pohledu grafu ALGOUSD je pak z mého pohledu důležitá úroveň v okolí 0,16 USD. Trh ji bránil a její překonání by mohlo mít na vývoj ceny negativní důsledek. Sleduju ale především Algo v pohledu s Btc.

Závěr

Samozřejmě platí jako vždy - diverzifikace má své kouzlo a risk management je nutností. Pokud můj popsaný setup nevyjde, prezentuje ztrátu okolo 6% z částky, a podle toho by se při risk toleranci 1% mělo investovat maximálně 15% kapitálu. I když pravděpodobnější možná je, že se na limitní příkaz ani nedostane a bude rovnou následovat ostatní altcoiny. Alternativní postup by bylo jeho nakoupení až když na úroveň klesne a udrží ji na denním grafu. Hodně štěstí.

Co je Algorand?

Algorand je blockchainová platforma, která si dává za cíl dosažení tzv. blockchainového trilema. Chce zajistit rychlost a bezpečnost sítě, aniž by musela ubírat na decentralizaci. V čele nadace Algorand je světově proslulý expert na kryptografii Silvio Micali, spoluautor technologie Zero-Knowledge a držitel Turingova ocenění z roku 2012 za položení základů moderní kryptografie.

Sort:  

Tato technická analýza vychází prozatím dobře, doporučuji však nyní nastavit StopLoss na 0,00002085, ať jste tak jak tak v zisku.