Dojit faucety ve velkém?

in Česky!4 years ago

Faucet je webová aplikace, která vám dá nějaký nepatrný obnos, zpravidla jen za to, že navštívíte její stránku. Není to zase až tak úplná charita - stránky faucetů bývají plné reklam, takže ten obnos nedostanete úplně zadarmo, ale za to, že ty reklamy shlédnete (nebo splníte nějaký jiný jednoduchý úkol). Každý faucet má také nějakou minimální částku pro výběr, takže celý proces musíte mnohokrát opakovat a na faucetu proklikáte mnoho hodin nebo spíše dní (týdnů, měsíců, let...), než nějakou odměnu skutečně dostanete.

Ale co takhle celý proces automatizovat? Mít robota, který by prolézal spousty faucetů, všude klikal a shromažďoval drobky a tak vydělával rychleji a efektivněji než by stačil člověk?

Když budete googlit "Faucet Collector", nějaké takové programy se vždycky najdou.

Třeba BigPoolSearcher.

image.png

BigPoolSearcher funguje úplně jednoduše. Zadáte svou e-mailovou adresu, adresu peněženky, kliknete na Start a pak se už jen kocháte tím, jak pomalu ale jistě přibývají zlomky bitcoinu.

Po několika minutách má program "nasbíráno" a může se vybírat:

image.png

V tomto případě program během deseti patnácti minut prohledal přes dvanáct tisíc faucetů a nasbíral 0.2173 BTC, což je aktuálně a přibližně krásných 54 000 Kč. Když zaplatíte poplatek 0.003511 BTC (cca 870 Kč), tak program vám obratem váš výdělek zašle.

A pokud tomu věříte, požádejte o omezení svéprávnosti.

Jen taková perlička na závěr: při testování programu jsem si vypnul internetové připojení. Program dál vesele prohledával faucety a sbíral bitcoin, jako by se nechumelilo...

Na druhou stranu, ne všechny podvodné systémy jsou tak očividně průhledné, jako tento.

vote_follow.png

Sort:  

Heh, dobrý trik. Předpokládám, že adresa pro poslání desátku se nemění. Schválně mrkni, kolik lidí už na to skočilo a pár stovek poslalo.

A to je krása kryptosvěta. Hloupí lidé, kteří investují bez jakékoliv finanční gramotnosti a myslí si, že to je real, se oberou o peníze sami...

Hezký průhledný podvod...
Teoreticky by nějaký takový robot mohl fungovat, pokud by nějakým způsobem dokázal obejít captchy...

Roboti dovedou captchy opisovat lépe než lidé. Spíš mají problém s vybíráním obrázků, na kterých je... Také by bylo potřeba koupit hodně IP adres, nebo ždímat adresy z nějakého VPN.

Ty obrázky jsou někdy oříšek i pro mě :-)

Ty obrázky jsou někdy oříšek i pro mě :-)

To je právě pointa. Je těžší udělat robota, který rozpozná, co má dělat a k tomu aby mimikoval lidskou rychlost klikání a výběru.