Всесвітній день тайчі та цигун: коли, якщо не сьогодні?

in Team Ukraine14 days ago

В останню суботу квітня майже у 80 країнах святкують World Tai Chi and Qigong Day (WTCQD), - день що присвячений просуванню в світі древніх дисциплін тайцзицюнь та цигун .

джерело

Всесвітній день тайцзи і цигун має на меті наступне:

  1. Інформувати світ про нові медичні дослідження, що розкривають переваги тайцзи і цигун для здоров'я.
  2. Інформувати про дедалі ширше використання цих давніх методів традиційної китайської медицини в бізнесі, охороні здоров'я, освіті, пенітенціарній та наркологічній реабілітації.
  3. Надати глобальне бачення співпраці в цілях здоров'я та зцілення, незважаючи на геополітичні кордони, а також закликати людей по всьому світу прийняти мудрість усіх культур світу.
  4. Подякувати китайській культурі за дари тайцзи і цигун світові.

Незважаючи на те, що багато хто чув слова "тайчі" та "цигун", мало хто може пояснити ці слова, ще менше пробували цим займайтись.



Може час розібратись і спробувати? :)


Якщо говорити простими словами, то

Тайчі (тайцзи, тайцзицюань) - це один із "внутрішніх" видів китайсього бойового мистецва, який використовує внутрішню енергію людини, що також є китайською практикою оздоровлення тіла.

Цигун в свою чергу є стародавнім китайським мистецтвом саморегуляції та накопичення в тілі життєвої енергії ци.

Звідси випливає зв'язок між цими поняттями : цигун - для накопичення та регуляції життєвої енергії, тайчі - для тренування використання цієї енергії на практиці.

Всім бажаючим спробувати на собі китайську мудрість, раджу звернути увагу на цей канал:

https://www.youtube.com/@AndrewPlitt

Його автор провів декілька років в Китаї і дуже детально зупиняється на всіх нюансах і моментах як традиційних форм тайчі, так і цигун.

А почати раджу з форми 24 тайчі стиля ян:

Цей комплекс, без перебільшення, є самим популярним серед тих хто знайомиться з тайцзицюань. Він складається з 24 рухів, був розроблений Міністерством спорту КНР у 1956 році і був рекомендований для державних службовців та студентів як оздоровча гімнастика.

На вказаному вище ютуб каналі є цикл відео присвячений як кожному руху так і комплексу в цілому.

Що стосується цигун, то цикл відео на цю тему ви можете знайти по цьому лінку:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLAzIKxB72CMCOedDLawWEphjNqWWbMEbL

Ще один класний ресурс на тему тайчі та цигун - https://www.youtube.com/@phoenixmountaintaichi

На цьому каналі інформація не так структурована, як на першому, проте автор Zongqing Lin , вчитель тайчі та цигун, показує в своїх відео в першу чергу практичне застосування, причому так, що "кришу зносить"

Хоча, я вже забагато розказую, спробуйте самі, та напишіть в коментах своє враження :)



Sort:  

Зараз з енергіями простіше, більше знань, але тіло потрібно тренувати, щоб витримувало навантаження. Цигун дає також і додаткові плюси для фізичного тіла: покращення координації, насичення киснем, елементи гімнастики включають бойові елементи.

Так... значить, ви займаєтесь цигун?

Цигун займається мною)) Колись робились деякі статичні вправи.

Може у вас буде бажання поділитися досвідом?) Якщо так, то тегніть мене в своєму пості

У відкритому доступі більше досвіду, ніж можу надати, адже не велике то діло повторити декілька рухів за вказаним прикладом. )) Щодо інших позитивних аспектів, то вже інше питання, може колись щось дозріє, щоб поділитись.