Я залишаюсь - це моя країна (конкурсний пост).

in Team Ukraine2 years ago

Вдячні @scrodinger за цікаві конкурсні ідеї, і ми також із задоволенням долучимось зі своїми спостереженнями.

Основною складовою питання, чи їхати кудись, чи працювати вдома - є професійна діяльність людини.
Наприклад, IT-шникам чи фрілансерам всеодно, де робити свою роботу. Тут все буде залежати від особистого бажання та наскільки тобі комфортно вдома, в Україні.
Також багато технічних і будівельних спеціальностей, які відкривають перспективи для більшого заробітку за кордоном і спонукають лишати батьківщину.

А є професії, так би мовити "ідейні", які міцно прив'язують до своєї землі. До них сміливо можна віднести етнографів, істориків, археологів, музейників, митців та ін. Тобто тих людей, які мислять іншими категоріями та цінностями ніж холодильник, телевізор та інші матеріальні блага.
Спробуємо висвітлити аргументи цієї групи людей.
Етнографи.
Україна, чи не єдина серед Європейських країн, що зберегла до наших днів традиційну культуру, а саме музичний фольклор, звичаї та обряди, одяг та народну архітектуру. Звичайно, носіїв традиції стає все менше, але масиву зібраного в архівах матеріалу вистачить на багато поколінь дослідників. Ви тільки зверніть увагу на титульну світлину цього допису, яке різноманіття вишивки існує на нашій території.
Історики.
Наша територія здавна була своєрідним центром перетину західної та східної цивілізації, через що інтенсивність історичних перепетій тут зашкалює. Це відкриває для істориків неймовірні горизонти у виборі тематики досліджень.
Археологи.
Поселення античних часів, скіфів, готів, трипільців, часи Київської Русі, козаччини та багато інших культур - це все можна досліджувати на території сучасної України, чим і доволі успішно займаються багато науковців.
Мистецтво.
Серед цієї категорії людей ви знайдете одиниці, які готові поїхати з України. В кого з них не спитайте, кожен відповість, що тільки тут вони надихаються та відчувають перспективи для творчої реалізації. Благо, завдяки інтернету та технологіям вони отримали більше можливостей для реалізації своїх мистецьких творів по всьому світу.
Музиканти.
Наші музиканти, композитори та виконавці цінуються в усьому світі. У нас хороша система професійної музичної освіти. Але, на жаль, реалізуватись в своїй країні цій групі дуже складно і тому доводиться шукати своє місце під сонцем за кордоном.
Але разом з тим, ми бачимо цікаву тенденцію, коли ці люди досягають визнання за кордоном, вони всі повертаються на рідну землю і займаються розвитком нашої культури.

Для кожного в цій країні знайдеться місце, тільки треба трохи докласти власних зусиль, щоб його знайти.

unnamed.jpg
Джерело світлини

Sort:  

Основною складовою питання, чи їхати кудись, чи працювати вдома - є професійна діяльність людини.

Не зовсім згоден із цим твердженням. Мені здається, що головними є внутрішні цінності людини. Будь-хто може працювати за своєю професією в іншій країні. Є два варіанти, на мій погляд, чому люди залишаються:

  1. Людина може б і поїхала звідси, але важкість самого процесу виїзду лякає багатьох людей. І люди залишаються, бо не хочуть зайвого клопоту.
  2. Людина свідомо обрала життя в Україні, і навіть якщо є така можливість, все одно залишається тут. Мій випадок саме цей.

А якщо вже людина вирішила шукати кращої долі в інших країнах, то ким би вона не працювала, шляхи виїхати знайдуться.

В принципі, ви праві. В кожного свій досвід і мотивація.

Congratulations @ua-ethnology! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You made more than 10 comments.
Your next target is to reach 50 comments.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!