Bu Haftaki Etkinliğimizde Kendimizden Bahsettik - Trliste Soru-Cevap Etkinliği #14

in Hive TR2 years ago (edited)

Güzel bir Cumartesi gününden herkese merhaba 🙂 Bu haftaki etkinliğimizde yine güzel bir soruyu cevaplamak için bir araya geldik ve kendimizi anlattık. Keyifli bir etkinlikti. Akkan arkadaşımızın sorduğu soru sayesinde birbirimiz hakkında bilmediğimiz çoğu şeyi yeni öğrendik. Etkinliklerimiz ve yarışmalarımız devam edecek. Hepiniz katılmaya davetlisiniz. 🌼

Akkann Arkadaşımızın Sorusu


@akkann

Kendinizi Kısaca Tanıtır mısınız?


Ve İşte Cevaplarımız...

damla

Öncelikle @akkann arkadaşımıza bu güzel sorusundan dolayı teşekkür ederek kendi hayatımdan kısaca bahsetmek istiyorum. Yurt dışında doğdum, 14 yaşımdan beridir Türkiye'de yaşıyorum. Çocukluktan beri en büyük hayalim Türkiye'ye kavuşmaktı. Ne mutlu bana ki bu hayalim gerçekleşti. Bir sene Türkçe hazırlık okudum. Sonrasında Anadolu Öğretmen lisesini bitirdim. Gezmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı çok seviyorum. Sanırım bu merakımdan dolayı meslek olarak öğretmenlik yerine turizmi seçtim. 4 sene üniversite hayatım boyunca ve sonrasında bir süre turist rehberliği yaptım.

Aynı zamanda ikinci meslek olarak çocukluğumdan beri web işleriyle uğraşıyorum. Yazılım, veritabanı uzmanlığı, seo ve benzeri alanlarda eğitim alarak kendimi geliştirmeye çalıştım. İki mesleği bir arada yürütmek benim için çok kolay olmadı. Birinde çok sosyal olmam diğerinde ise odalara kapanıp tam konsantrasyon çalışmam gerekirdi. Ben yine de ikinciyi seçtim. Sanırım saatlerimi parayla satmanın bana göre olmadığını anladığımdan dolayı. Hive ile tanıştıktan sonra kripto paralar da alternatif gelir kaynağı olarak çok destek sağladı. İlk zamanlarda bu işlerden hiç anlamıyordum. Burada tanıştığım biri arbitrajdan bahsettiğinde çok hoşuma gitti ve sonrasında en çok kullandığım trade stratejisine dönüştü...

Sanırım şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Kendimi kaptırıp kafanızı fazla şişirmek istemem 🙂 Cevaplarınızı merakla bekliyorum.


crazygirl777

Bu soru için bende @akkann arkadaşımıza çok teşekkür ederim. Bende kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. Türkiyem de dogdum ve burada yaşamaya devam ediyorum iki üniversite okudum lisans mezunuyum. Belirli dönemler güzellik uzmanlığı yapıp eğitimler verdim . Şimdi ise nefes koçluğu ve Hivede yazarlık yapıyorum diğer zamanlarımda oyun oynayıp yayınlar açıyorum . Bunları hepsi aile hayatım ile birlikte çok yogun yürüttüğüm bir hayatım oluyor 🤗 . Bu aralar biraz grip 🤧 olduğumdan ötürü yazılarımı aksatsamda kısa zamanda iyileşip yazılarımı tekrar yazmaya devam edeceğim . Teşekkürler 🙏


baycan

Herkese merhaba arkadaşlar. 2017 yılından bu yana kaç tane tanıtım yazısı yazdım hatırlamıyorum 🤗 yazılarımda sürekli kendimi anlattım kendimden bahsettiğim gezdiğim gördüğüm yerleri anlattım. Yani her yazımda beni daha çok tanıdınız. Hakkımda bilmediğiniz hiçbir şey kalmadı diyebilirim. 🙈

Ama bu tanıtım yazım biraz farklı olsun değil mi? Adalet bakanlığı'nda çalıştığımı zaten biliyorsunuz. Size bilmediğiniz ne söyleyebilirim merak ediyorum. 🙈 Pırlanta gibi iki tane evladım var onların hem annesi hem babası olmaya çalışıyorum. Çok şükür geleceğe emin adımlarla ilerlediler ve onlar benim gurur kaynağım oldu. Hayatımı onları iyi bireyler olarak yetiştirmek üzerine kurdum diyebilirim. Şimdi büyüdüler ve bazen onlar annelik babalık yapıyorlar bana. Yani devran dönüyor. 🤗 İnsanın ektiğini biçmesi bu olsa gerek.

Çocuklarıma büyütürken 4 yıl evde özel İngilizce dersi verdim. Evime katkı olsun diye çember oyaladım dantel ördüm yurt dışına sattım bunları. İnsan istedi mi ekmeğini taştan çıkartabilir. Ben her zaman yemeğe katkıda bulmaya çalışan mücadeleci bir anne oldum. Sonra 4 yıl emek verip adliyedeki mesleğime başladım. Bir insan istedi mi dağları devirir. Yeter ki inansın istesin ve bunun için mücadele etsin. Benim hayat mücadelem ve yaşadıklarım bu cümlemi anlatan en güzel örnektir.

Sevgiyle kalın 🙏


passenger777

Merhaba Sevgili Arkadaşlar 🤗

Şu anda okuduğunuz bu satırları yazan kardeşiniz, Karadeniz'in Bartın şehrinin topraklarında dünyaya Merhaba dedi. İlk Orta ve lise eğitimini, doğduğu şehirde tamamladı. Amacı beden eğitimi öğretmeni olmaktı. Bunun için sınavlara girmeden önce, bir grup arkadaş topluluğuyla şehir stadyumun da antrenmanlar yaptı. Girmiş olduğu sınavlarda başarı oldu fakat yedeklerde kaldı. Bunun üstüne çok fazla istemediği Süleyman Demirel üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında Askerlik görevini tamamladı. Askerlikten sonra İkinci bir üniversite olan Anadolu üniversitesi işletme fakültesinden mezun oldu. Antalya ya üniversiteden tanıdığı arkadaşları sayesinde yerleşti. Akdeniz üniversitesinden muhasebe öğretmenliği için pedagojik formasyon eğitimi aldıktan hemen sonra Millî eğitim Bakanlığına atandı. Şu anda Antalya da bir devlet okulunda çalışıyor. Yaklaşık 8 yıldır profesyonel olarak Tenis 🎾 oynadığını söyleyen bu arkadaşınız, doğa yürüyüşleri yapmayı ve yüzmeyi çok seviyor.

Hayatta her zaman karşımdaki insanın iyi niyetini göz önünde bulundurarak onlarla sohbet etmeye çalışıyorum. Hiçbir Zaman insanlara karşı ön yargıyla yaklasmadim. Beklemediğiniz ya da tahmin bile edemeyeceğimiz insanların neleri başardıklarina şahit oldum. Hepinize gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum.
Sevgiyle ve Sağlıcakla kalın..🙏🥰


mukadder

Merhaba arkadaşlar. İnsanın kendini anlatması çok zormuş. Yüksek Biyoloğum. Aynı zamanda işletme lisansım var. Şuanda kamuya ait bir Çevre laboratuvarında su ile ilgili analizlerde çalışıyorum. Daha önce öğretmenlik, gümrük memurluğu,İş güvenliği uzmanlığı yaptım. Çalışmayı seviyorum. Farklı dallarda farklı eğitim ve kursları takip etmeyi seviyorum. Okurken part time hamburgerci den kitap standların da hostesliğe kadar pek çok farklı işte çalıştım. 7 yaşın da bir kızım var. Eşim mimar ve benden daha yoğun çalıştığı için kızımla daha çok ilgilenen ve kavga eden ben oluyorum. Yazmayı okumayı ve gezmeyi seviyorum. Çocukken çok hareketli ve yaramaz bir çocuktum. Şimdi de pek farklı değilim. İş yerinde bile şarkı söyler dans ederim. İnsanlarla diyolog kurmayı severim. Onları olduğu gibi kabul ederim. Ben bu kadar basit ve sade bir insanım.
Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim.


Incubus

Merhabalar, burada en az tanınan insanlardan biriyim. Hive'e katılalı 1.5 Tr topluluğuna katılalı 1 ay oldu diyebiirim. Fen lisesi mezunuyum. Bilgisayar mühendisliği bölümünü bu yıl bitirdim diyebilirim, yani bir aksaklık olmazsa bitirdim. Hayalim de bilgisayar mühendisi olmaktı. Şu an iş araştırıyorum ve çalışmıyorum. Oyun oynamayı, kitap okumayı, müzik dinlemeyi seviyorum. Bu güzel soru ve etkinlik için teşekkürler.


princeofbeyhive

Herkese merhabaaaaa! Türk topluluğunun delisi geldi 😂. Adım Yusuf. Bırakmak üzere olduğum bir bölüm olan çevre mühendisliğinde 3.sınıfa geçtim. 1 yıldır buradayım. Aslında hakkımda bilinmesi gereken her şeyi biliyorsunuz çünkü ben kartları açık oynuyorum. Burası benim için bir lunapark ve ben de hız treniyim. Ne zaman keskin virajlarımın olacağı ne zaman yükselip ne zaman alçalacağım pek belli değil. Genellikle değişken bir ruh haline sahibimdir ama değişmeyen tek şey neşemdir. Her şeyden keyif alabilirim yeter ki gülmek isteyeyim. Genel olarak dalga geçen bir yapım vardır. Bunu yaşıma veriyorum. Umarım bu huyumdan vazgeçerim ama yapabileceğimi pek sanmıyorum. Kendimle ilgili hızlı kararlar veririm ve bunu sık sık yaparım. Son olarak verdiğim karar da bir işe girmekti. Bugün üçüncü iş günüm 💁. Bir şeyler okumaktan gerçekten keyif alıyorum. Burada yazılan çoğu şeyi okuyorum ama pek yorum yaptığım söylenemez. Her şeyi ve herkesi takip etmek en büyük hobim 😂. İşte bu. Şu anlık anlatacağım Yusuf bu kadarr.


Tuçe [Pinkfurby]

Merhabalar! Mukadder arkadaşımızın da dediği gibi insanın kendini anlatması gerçekten zor. Bu yazıyı ikinci kez yazıyorum, bu sefer olacak inşallah 🥹 Ben Tuçe. Sivas doğumluyum ama Mersinde büyüdüm. Hala burada ikamet ediyorum. Cumhuriyet Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. Mezuniyetten sonra Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde pedagojik formasyon aldım. Bir süre İngilizce/Almanca öğretmeni olarak çalıştım, daha sonrasında abimle birlikte kendi işimizin başına geçtik. Yaklaşık 4 senedir ise çalışma hayatından sağlık problemleri nedeniyle uzağım. Tedavi sürecim hala devam etmekte. Bu esnada kendime yeni hobiler edinmek ve hobilerimi geliştirmek için çaba gösteriyorum. ☺️


Hephaestus

Merhabalar

Doğma, büyûme Istanbulluyum. Eğitimi sürecim ve çalışma hayatım da Istanbul'da devam etti, ediyor. Sosyal bir kişiliğe sahibim ama aynı zamanda içe de kapanabiliyorum :) Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı seviyorum. Bir insanla hemen muhabbet edip anlaşabiliyorum, ama herkesle dostluk kurmuyorum. Cahil insanlara tahammülüm yok. Ufak da olsa büyük de olsa kendimi mutlaka mutlu edecek bir şey bulabiliyorum. Sürekli birşeylerle uğraşmayı seviyorum, bunlardan biri de 4 yıldır hayatımda HIVE'dır.


ezgicop

Merhabalar☺️

1997 yılının en sıcak ayında Ordu'da doğdum. Üniversiteye kadar olan eğitim hayatım Ordu'da devam etti. İlk okuldan itibaren genelde başarılı bir öğrencilik hayatım oldu. Liseye geçtiğimde gerek sayısal derslerdeki yetersizliğim gerek yabancı dil öğrenmeye hevesimden dolayı ailemin karşıt görüşlerine rağmen dil bölümünü seçtim. Bugün bile hala o günkü kararlılığım ve dik duruşumla gurur duyuyorum çünkü 14 yaşında bir şeylere karar vermek ve bunu zıt görüşlere rağmen uygulamak çok da kolay olmasa gerek. Neyse bir şekilde liseyi ortalamanın üstünde başarıyla tamamlayıp Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandım. Üniversite hayatım boyunca da çeşitli etkinliklerde yer almaya, derslerimde başarılı olmaya , Erasmus projelerinde yer almaya çalıştım. Bu sayede 16 dan fazla Avrupa şehrine giderek bir çok yeri gezdim, bir çok milletten insanla tanıştım, yeni lezzetler keşfettim ve daha bir sürü şey...

Üniversite eğitimi tamamladıktan sonra her öğretmen adayı gibi KPSS belasının içinde buldum kendimi ama bir de benim şansızlığıma pandemi süreci eklenince iyice zorlaştı ve uzadı bu dönem. Bir şekilde pes etmedim ilk yılımda girmiş olduğum KPSS sınavında güzel bir sonuç alarak Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bir lisede İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktayım. Mesleğimin iyi yanları kadar zor ve yıpratıcı yönleri de var elbette ama diğer işlerden farklı olarak evden çıkarken işe gidiyorum demek yerine okula gidiyorum demek bile aslında ne kadar özel olduğunu gösteriyor. Çünkü biz öğretmenler mesleğimize iş olarak değil okul, eğitim olarak bakıyoruz bu da yaptığımız işin insanların hayatına dokunmaktan geçmesi sebebiyle bizi hayata daha sabırlı bakmaya itiyor. Son olarak da öğretmenlik mesleğimin yanı sıra erkek arkadaşımın vesilesiyle Hive ile tanıştım ve burda postlar üretmeye, insanlarla tanışmaya başladım. Artık daha çok insanlarla iletişim kuruyorum, yaratıcı şeyler yazmaya çalışıyorum bu da beni mutlu eden şeyler arasında.


akkann

Merhaba 🙂 Sorumu cevaplayan herkese teşekkür ederim. Sizlere kısaca kendimden bahsedeyim. 1991 yılında İzmir'de doğdum. Öğretmenim. Şu an Karaman'da görev yapıyorum. Evliyim ve sekiz aylık bir kızım var. Hayatımda yazmanın ve okumanın yeri çocukluğumdan beri oldukça fazla. Ama buna rağmen bazı arkadaşlarımınızın belirttiği gibi en çok zorlandığım konulardan biri kendimi tanıtmak. Eskiden bu konuda daha iyiydim. Şimdi odak noktam insanları tanımak üzerine. Belki de bu düşünce değişikliğinden dolayı durum tersine dönmüştür 🙂 İnsanları tanımak onlara daha iyi yardım etmemi, dostlarımı daha iyi seçmemi sağlıyor. Dost dediysem kibirli insanlar dışında kimseden uzak durmadım, hayatım boyunca bir arkadaş gurubuna takılıp başkalarından uzak kalmadım. Çünkü kimse ne tamamen aydınlık ne de karanlıktır. Hayatımız başka insanlardan alıp verdiklerimiz ile şekilleniyor, değişiyor; ışığımızın rengi belirgin hale geliyor... Kim olduğumuz sorusunun cevabı sadece bizimle ilgili değil. Sizlere kim olduğumdan bahsettim, biraz da kim olmak istediğimden ve kim gibi kalmak istediğimden. Yazdıklarınızı keyifle okudum, hepiniz çok değerli insanlarsanız. Etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.Teşekkür ederiz...

Türkçe yazılara desteklerinden dolayı değerli witnesslarımız @emrebeyler ve @deathwing 'e teşekkürler. 🌼 Witness oylarını vermeyen arkadaşlarımız varsa buradan oylarınızı vermenizi öneririz: https://wallet.hive.blog/~witnesses

Ayrıca, görseller için

ruen
'e, cent delegasyonları için
anadolu
'ya, etkinlik organizasyonları için
baycan
ve
uzercanan
'a, Hive bağışları ve Türkçe yazılara her daim destekleri için
ahmetay
,
stellify
,
sudefteri
,
crazygirl777
,
tht
,
angelnature777
,
muratkbesiroglu
,
thales7
,
videoaddiction
,
passenger777
,
princeofbeyhive
,
mehmetfix
,
wagner32
,
visionaer3003
,
dusunenkalpp
,
mukadder
,
ucmuharfli
,
motivationrainn
,
trouvaille
,
benyamin
,
bilgin70
,
pinkfurby
,
oneplanet
,
browniegirl
,
homeopath
,
kedi
,
kirazay
,
keepcalmandread
,
flsfserkan
,
candylady
,
ipexito
,
dogancankilment
,
emotionalsea
,
fetch
,
zoltarian
,
shatargat
,
zeynos
,
famil
,
mttok
,
baboz
,
akkan
,
incublus
ve Trliste'yi destekleyen, etkinliklerimize katılan ve emek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Etkinliklerimiz devam edecek, katılımlarınızı bekliyoruz.


Önceki Etkinliklerimizden...


Sort:  

Etkinlik ve yarışma bir arada, emeği geçenlere teşekkürler ;)

Ben etkinliğimizi pişen yemek gibi düşünüyorum. Harika malzemelerle çok güzel bir yemek ortaya çıkıyor. Bu malzemelerini sevgiyle bizlere sunan tüm arkadaşlarımıza ve bu yemeği sevgiyle pişiren ve sunum yapan @damla arkadaşıma çok teşekkür ederim. 🙏❤️🤗

Sizleri tanımak çok güzel, bu topluluğun bir parçası olduğum için çok mutluyum 😊.

Congratulations @trliste! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You got more than 2750 replies.
Your next target is to reach 3000 replies.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - July 1st 2022
NFT for peace - Thank you for your continuous support
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
 2 years ago  Reveal Comment

Teşekkür ederiz etkinliğimize katıldığın için 🤗

Hoşgeldin aramıza tekrardan. Umarım kısmet olur ve ikinci üniversiteyi de okursun. Teşekkürler güzel içerikleriniz bizlerle paylaştığın için 🌼