Kahramanları Hive TR Üyeleri Olan Hikayeler yazdık - Trliste Soru-Cevap Etkinliği #24

in Hive TR2 years ago (edited)

Merhaba arkadaşlar. Son etkinliğimiz çok yoğun ilgi gördü. Passenger777 arkadaşımızın sorusuna yazılan cevaplar bizleri zaman zaman eğlenceli zaman zaman hüzünlü bir yolculuğa çıkardı. Katılan, emek veren, destek olan herkese teşekkürler.

Ayrıca, bugün doğum günü olan @passenger777 arkadaşımızın doğum gününü buradan bir kez daha kutlayıp kendisine mutluluk, huzur ve başarılarla dolu seneler diliyoruz. 🎂

Passenger Arkadaşımızın Sorusu


@passenger777

Kahramanları Hive tr üyeleri olan kısa bir hikaye oluşturur musunuz?


Ve İşte Cevaplarımız...

damla

Şekersiz Kahve

Adım Damla. TRLISTE adlı gizli bir organizasyon için çalışan bir robot dedektifim. Hive'a şekersiz kahve içen birinin işlediği cinayeti araştırmak için gönderildim. Görünüşe göre burada cinayetten kimsenin haberi yok, çünkü ortada tanık da yok ve ben hala katilin kim olduğunu çözemedim. Her bir şüpheliyi tek tek araştırdım ama yine de bir şeyleri gözden kaçırıyormuşum gibi hissediyorum. Soruşturmalarım sonucunda tüm şüphelilerin kahve dışında ortak bir yanı daha olduğunu öğrendim: buradakilerin hepsi Hivekolik.

Hivekolikler beyinleri yapay zeka gibi çalışan özel bir insan türüdür. Zekidirler ve diğer insanlardan daha hızlı düşünüp bloglar yazabilirler, ancak çoğu zaman duygu yerine mantığa dayalı kararlar verirler. Bu da soruşturmamı zorlaştıran kısımlardan biri olmakta. Neyi aramam gerektiğini ve katili nasıl bulacağımı henüz bilmiyorum. Bunun yerine @sudefteri adı verilen Hivekolik de dahil olmak üzere bazı şüphelilerle daha fazla zaman geçirmeye karar verdim.

Bugün @sudefteri ile buluştuk ve birlikte kahve içmeye gittik. Karşımdaki masaya oturduktan sonra kendine bol sütlü ve şekerli kahve söyledi. Sonrasında garsonun getirdiği kahvesinden bir yudum alarak bana baktı ve "Fena değil" diyerek esrarengiz bir şekilde gülümsedi. "Hımmm... kahvesini şekerli içiyorsa katil olamaz. Hive'a dönüp diğer şüphelileri sorgulamalıyım" diye aklımdan geçirdim.

Odama geri döndükten sonra şüphelilerin her birine ait kanıtları gözden geçirmeye başladım. Cinayet güpegündüz işlenmişti, bu yüzden katilin gizlice ortalıkta dolaşması pek olası değildi. Katil Hive Tr ekibi üyelerinden biri olmalıydı... Ama hangisi?

Ertesi gün şüphelilerle buluşup içlerinden birinin katil gibi görünüp görünmediğine bakmaya karar verdim. Aralarından ilk konuşmaya çalıştığım Hivekolik @wagner32 oldu. Çok güvenilir birine benziyordu. Önce sevdiği müzikleri konuştuk. "Herr Mannelig" şarkısını sevdiğinden bahsetti. "Müzik zevki bu kadar iyi olan biri katil olamaz" diye düşündükten sonra ona "Kahveni nasıl içersin?" diye sordum. "Acı kahveye bayılıyorum. Kahve tanelerini yediğim doğrudur." diye cevap verdi. "Bu çok garip" diye düşündüm. "Kim kahve çekirdeği yer ki? Yoksa katil kahve çekirdeği yiyen bir psikopat mı?". Onu baş şüpheli olarak işaretlemeliyim.

Bir sonraki sorguladığım şüpheli @baycan oldu. O da pek tehditkar biri gibi görünmüyordu. Güler yüzlü, samimi, işine çok bağlı, seyahat etmeyi seven birine benziyordu. Ama... bir dakika, bu cinayet mahalli yazıları da ne? Baycan'ın blogunda ne işleri var? Yazılarını tekrar okudum ve bir yorumunda şöyle yazdığını fark ettim: "25. Sıradan en şekersizinden kahve ödülümü almak süper oldu." Bu kesinlikle önemli bir mesaj olmalı. Onu ikinci şüpheli olarak işaretlemeliyim.

Daha sonra @emrebeyler ile görüştüm. En saygın Hivekoliklerden biriymiş. Bilgisinden ve yeteneklerinden etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Çok zor işlerle uğraştığı halde oldukça alçak gönüllü bir tavırla, bunların çoğunu eğitilmiş maymunların bile yapabileceğini söylüyordu. Ama kahvesini nasıl içtiğini sorduğumda verdiği "Ikisi de sekersiz olmali" cevabı Emrebeyler'in benden bir şeyler saklıyor olabileceğini düşünmemi sağladı. Gözümü ondan ayırmamam gerekecek.

Konuşmaya çalıştığım bir sonraki kişi @princeofbeyhive oldu. Çok neşeli birine benziyordu. Anlattıklarıyla beni gülümsetmeyi başarmıştı. Ta ki onun sadece diğer insanların önünde mutlu göründüğünü fark edene kadar. Benimle yalnız konuşmak istemiyordu. Katil olabileceğinden endişelenmeye başlamıştım.
Bir sonraki şüpheli Hivekolik @Tuçe [Pinkfurby] oldu. Çok gizemli görünüyordu. Güzelliğinden etkilendim ama aynı zamanda benimle konuşurken gözlerini kaçırdığını fark ettim. Benden bir şey mi saklıyordu acaba. Kahve sorumu "şekersize alıştın mı şekerli mideni bulandırıyor" diye yanıtlamıştı. Tam tahmin ettiğim gibi o da kahvesinde şeker kullanmıyordu. Beşinci şüpheli olarak listemde yerini aldı.

Sorguladığım bir diğer kişi @uzercanan oldu. Numeroloji ile ilgilendiğini söyledi. Çok ilginç şeyler anlatıyordu. Sayıların gücü, renklerin anlamı derken neyi kastettiğini merak etmeye başlamıştım. Kurbanın aynı zamanda bir matematikçi olduğunu hatırlayana kadar düşünmeye devam ettim. Belki de bu cinayetin sayılarla bir bağlantısı vardı.

Sonrasında kapüşonlu bir sweatshirt giyen @mehmetfix ile karşılaştım. Yüzünü pek göremedim. Sanki bir hayaletle konuşuyor gibiydim. Ondan hiçbir bilgi alamadım. Tek anladığım, her gün yeşil mercimek yiyip kahvesini de şekersiz içtiğiydi. Onu sekizinci şüpheli Hivekolik olarak işaretledim.

Şüphelilerle görüşmeye devam ettikçe hiçbirinin cinayetle ilgisi olmadığı ortaya çıkıyordu. Neler olduğunu anlayamıyordum. Kafam her zamankinden daha çok karışmıştı. Onlara hobileri, ilgi alanları, işleri hakkında sorular sormaya çalışıyordum ama hiçbir şey bana bu insanların net bir profilini vermiyor gibiydi.

Ve o anda aklıma bir başka şüpheli daha geldi. Adı @dusunenkalpp 'ti ve yorum ekibindendi. Şüpheli gibi görünmese de benden önemli bir şey sakladığına dair bir önsezim vardı. Araştırıp mutluluğun tarifi adlı bir blog yazısını buldum. Çok ilginçti. Katil cinayet işledikten sonra hissettiği mutluluğun etkisiyle böyle bir şey yazmış olabilir miydi. Kahve soruma "Ben de şekersiz içenlerdenim" cevabını vererek bu şüphelerimi daha da artırmış oldu.

Bugün konuştuğum son şüphelinin adı @tuba777'ydi. Kendisini bir gezgin ve aşçı olarak tanıtıyordu. Çok tatlı birine benziyordu. Onun gibi birinin cinayet işleyebileceğine inanmak bir hayli zordu. Sorgu sırasında en ufak bir gerginlik belirtisi göstermiyordu. Ama kahvesini şekersiz içiyordu. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Tuba'yı onuncu şüpheli olarak işaretlemeliyim.

Gün bitmek üzereydi. Hüsrana uğramaya başlamıştım. Yeterince dikkatli incelemeler yapmadığımı düşünüyordum. Odama dönüp cinayete dair yeni ipuçları aramaya başladım. Gün boyunca gördüğüm ve duyduğum her şeyi hatırlamaya çalışıyordum. Sonunda "Daha fazla kişiyi sorgulamalıyım" diye karar verdim. "Yarın Hive Tr'ye gidip diğerleriyle de konuşacağım. Katil içlerinden biri olmalı."

Devam edecek... (Bir başka etkinlikte 🙂 )


flsfserkan

Etkinlik sorusu için @passenger777 teşekkür ederim.

Öncelikle hikayemin biraz ütopik olacağını söylemek isterim.

Hikayenin Kahramanları = @baycan @damla @dusunenkalpp @Incubus @mukadder
@tuba777 @wagner32

Kahramanlarımızı tam olarak tanımadığım için hikayemdeki rolleri rastgele vereceğimi bildirmek istiyorum.

Hikayemiz Millat Önce 1600 lü yıllarda geçiyor. Bu nedenle teknolojiden bahsetmemiz mümkün değil.
Hikayeme başlıyorum.

Damla güzel bir rüyadan uyanarak güne başlamıştır. Eline almış olduğu keskin bir aletle mağaranın duvarına rüyasını hatırlatan bir sembol çizmiştir. Sembole her baktığında bu rüyasını hatırlayacak ve en yakın arkadaşı olan Baycan'a bunu unutmadan anlatacaktı. Heyecanla yaşadığı mağaradan çıktı ve taşlı yollardan koşarak Baycan'ın yaşadığı mağaraya doğru yöneldi.

Rüyasını unutmamak adına sürekli zihninden tekrarlıyor ve kimseyle konuşmuyordu. Arkadaşının yanına yaklaştıkça unutma korkusu da artıyordu. Unutmamak adına gittiği yol güzergahına hatırlatıcı sembolleri dizdi.
Baycan'ın yanına vardı ve ona seslendi. Acilen gelmesi gerektiğini söyledi.
Baycan ve Damla göz göze geldi. Damla hayal ettiğim projeyi rüyamda bana anlattılar dedi ve Baycan'ın gözleri parladı.

Damla, Baycan'a rüyasını anlatmaya başladı :
Rüyamda @düşünenkalp isimli biriyle tanıştım. Bana, sen kimsin? Sorusunu sordu. Kendimi anlatmaya başladım, tanıttım iyice. Bana tekrar bu soruyu sordu ama bu sefer daha şiddetli bir ses tonuyla sordu. Aynı cevapları tekrar verdim. Bana şunu söyledi senin hayal ettiğin bir proje var bu proje için ısrarlı olduğunu bu soruya verdiğin cevapla anladım dedi.

Bana bu projeyi yapabileceğimizi ve her zaman destek olacağını söyledi. Bu sözleri sarf eden Damla'ya arkadaşı Baycan ne yapmamız gerekiyor sorusunu iletti.

Fikir almak için bilge bir kişiliğe sahip yabancı bir tüccar olan İncublus'a ulaşmalıyız cevabını verdi.

İncublus'un yanına ulaşmak oldukça zordu. Ama Damla ve Baycan projelerini gerçekleştirmek için kararlıydı.

Sıcak bir öğle vakti yaklaşık iki saat yol giderek bilge kişinin yanına ulaştılar. İki arkadaş birbirine bakarak konuya girdiler.

"Bizim yıllardan beri hayalini kurduğumuz bir projemiz var sizden bu konuda fikir almak istiyoruz. Biz iki arkadaş aynı dili konuştuğumuz insanlarla biraraya gelmeden de birbirine karşı samimi bir topluluk kurmak istiyoruz. Bunu yaparken öncelikli hedefimiz birbirine güvenebilmek. Bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?"

İncublus pratik zekasını kullanarak onlara cevap verdi : yaşadığınız konumda büyük düz bir taş bulacaksınız ve oraya herkesin anlayacağı pozitifliği temsil eden bir sembol koyacaksınız. O sembolü görenlerden sadece samimiler oraya yeni bir işaret koyacak" cümleleriyle sözünü bitirdi.

Tam anlayamasalarda bu fikri gerçekleştirmeye koyuldular.

Önce düz büyük bir taş buldular. Ve ilk işareti Damla koydu. İlk sembol Sevginin sembolü oldu. Daha sonra Baycan Saygının sembolünü koydu. İlk işaretlerin ardından beklemeye başladılar. Aradan günler geçti ama yeni bir işaret hala yoktu. Mağaralarına gidip umutsuzca uykuya daldılar. Sabah
oldu ve tekrar oraya gittiler yeni yeni semboller eklenmiştir.

Mukadder Barışı sembollemiş ve orada beklemeye başlamış. Onu gören Tuğba Doğruluğu sembollemiş ve orada beklemiş.

Wagner ise Sabırı sembollemiş ve orada beklemiş.

Baycan ve Damla oraya geldiğinde burada yeni 3 kişiyi görmüşler ve sevinmişler. Projeleri için güzel bir adım atılmıştı. Aralarında sohbet etmeye başlamışlar.
Ben sevgiyi sembolleştirdim çünkü büyük bir aile olabilmek için ilk önce sevgi gerekir demiş Damla. Baycan ben Saygıyı sembolledim çünkü sevginin olduğu yerde saygı mutlaka olur demiş.

Mukadder ben Barışı sembolledim çünkü, her zaman barış içinde bir topluluk sürdürüp kavgasız, tartışmasız büyümeliyiz demiş.

Tuğba bende Doğruluğu sembolledim çünkü, kişiler doğru olursa aradaki bağ daha sağlam ve güçlü olur, bu da daha fazla kişiye güven verir. Wagner bende Sabırı sembolledim çünkü hiç bir başarı bir anda gelmez sabırla bekleyerek ailemizi büyütebiliriz.

Mutlu bir şekilde sembollü taşın yanında ayrıldılar. Ertesi sabah yüzlerce yeni işaret vardı. Artık sayımız giderek artıyor ve güçleniyorum diyerek pozitifliği tüm insanlığa ulaştırmaya çalıştılar

Not :Hikayemdeki bahsettiğim proje : Hive Tr ailesidir 👍


akkann

Kazadan tam yedi saat sonra üşüyen parmaklarına baktı. Üzerlerinde ince bir buz tabakası oluşmuştu. Nefesinin sıcaklığıyla parmaklarını eski haline getirmek için üflemeye başladı. Ama en büyük sorunu bu değildi @baycan ın. Buradan sağ kurtulmazlarsa geride bıraktıklarını düşünüyordu. Bunu herkes düşünmezdi o anda. Kimisi tamamen kendi canının derdine düşerdi.

@passenger777 saatine baktı. Hayatında daha önce hiç bu kadar sık bir şekilde saatine bakmamıştı. Disiplinli ve kontrollü olduğu doğruydu fakat zaman onun için hiçbir zaman ölümle özdeşleşmemişti. Bir kez daha baktı. Saate neden baktığını bilmiyordu. Sebebi korku olabilir miydi? Ölüm korkusu? O Akdeniz'i severdi, teknelerle yolculuk yapmayı. İçinde bulunduğu gemi batsa muhtemelen "yolcu"lar içinde en sakin kalanı yine o olurdu.

Ama bu başkaydı işte. Diz boyunu geçen kar, ortalığı mahşer meydanına çeviren muhteşem bir tipi... Kar ve kış onun savaşçı kişiliğine uygun olmayan düşmanlardı.

@baboz Hive TR topluluğunun Karaman gurubuna kızmakla meşguldü o sıra. Kendisi topluluğun üçüncü buluşması için ısrarla İzmir'i önermiş ama @akkann ın inadını yenememişti. O "Topluluktaki en kalabalık gurup bizimki. Sizi misafir etmek bizim hakkımız!" demişti.

Görürdü o @akkann... @baboz un aklında onunla ilgili güzel planlar vardı.

@baboz planladığı intikamın ayrıntılarını gözden geçirirken sert bir şekilde esen rüzgarın kaldırdığı ince kar parçacıkları yüzüne çarptı. Her saat biraz daha psikolojisi bozulan @baboz rüzgara küfretti. Tam o sırada omzuna dokunan el ile ürküp bir adım geriledi. Elin sahibi @dusunenkalpp ti. "Ölmek için hazır olmadığını biliyorum." dedi. Daha sonra ılık bir ses tonuyla "Buradan kurtulacağız, güzel şeyler için zamanımız olacak." diyerek @baboz un "kalb"ini umutla doldurdu.

Tipinin etkisi ilerleyen dakikalarda biraz olsun kırıldı. Dağınık halde duran Hıve TR topluluğu yakınlaşmaya başladı. Bunu @emrebeyler istemişti. "Yakın olduğumuz için güçlüydük." dedi. "Şimdi tekrar yakınlaşın. Vücut ısımızı korumalıyız. Kimseyi kaybetmek istemiyorum!"

Aradan bir saat daha geçti. @emrebeyler in ekibi toplaması sayesinde herkes hayattaydı. @Deathwing bunu uzun süre devam ettiremeyeceklerinin farkındaydı. Bir çözüm bulmaları gerekiyordu. O sırada benzer şeyleri düşünmekte olan @anadolu "İki yıl önceki Tr liste etkinliğinde avcı ve izci özellikleri üst seviyede olan bir arkadaştan bahsedilmişti. Kimdi o?"

Kısa bir sessizlik anından sonra @dolunay18 ayağa kalktı. Tüm gözler onun üzerindeydi... Dolunay önce kendilerini taşıyan devrik haldeki servise baktı. Depoyu tamamen doldurduktan sonra yaptıkları yolu ve kalan mazotu hesapladı. Çakmak... Evet, bir çakmağı vardı... Daha sonra bir düşman gibi karşılarına çıkan kar örtüsüne baktı. Eskimoların kardan nasıl ev yaptıklarını biliyordu. Geriye karınlarını doyurmak kalmıştı. O kolay kısmıydı. Tipi durmak üzereydi. Karda ne yürüse izi kalırdı...


crysishive

Sene 2035. Hive TR ailesi ile birlikte tanıtım için yurt dışına, Hive festivallerine gitmek için karar alıyoruz. Aramızda kararlaştırıp İzmir Adnan Menderes Havaalanında buluşuyoruz. Hep birlikte uçağa biniyoruz ve yolculuk başlıyor. Yaklaşık olarak 2 saat sonra hava çok kötü oluyor ve uçağımız arıza yapıyor. Okyanus üzerinde bir adaya zorunlu iniş yapıyoruz. Uçağımız hasar alıyor ama kimse zarar görmeden sağ salim uçaktan çıkıyoruz. @damla her zamanki sakinliğini koruyarak "Arkadaşlar uçak düştü ama panik yapmayın" diyerek bizleri telkin ediyor ve uçaktan çıkmamız gerektiğini söylüyor. Uçaktan çıkıyoruz ve etrafımızda neler olup bittiğini araştırıyoruz. Hive TR ailesi olarak, hep birlikte deniz kenarına gitmeye karar veriyoruz. Issız bir adada olduğumuzu anladıktan sonra iş paylaşımı yapmak için toplantı yapıyoruz. @flsfserkan @akkann @dolunay18 @bilginselcuk @mttok ve ben odun toplamak için adanın iç kısımlarına doğru ilerliyoruz. @damla @mukadder @oneplanet @sudefteri @baycan @tuba777 @Tuçe [Pinkfurby] da adada yaşam sürebilmemiz için kullanabileceğimiz eşyaları araştırıyorlar. @emrebeyler @Deathwing @mehmetfix @sezermehmet @snlbaskurt @passenger777 ve @ahmetay da baraka ve vahşi hayvalanlardan korunmak için mızrak vb silahlar yapıyorlar. Odunları getiriyoruz ve ateş yakıyoruz. Sonra @mehmetfix ile birlikte denizden balık yakalıyoruz. Balıklarımızı pişirerek yiyoruz ve herkes yorgun olduğu için uyuyoruz. Gece geç saatte ada içerisinden sesler ve çığlıklar geliyor. Hepimiz uyanıyoruz ve meraklı gözler ile birbirimize bakıyoruz. To be continued. 😂


tuba777

Hikayemiz hive tr adasında geçiyor.Hive tr adasında yaşayan ve bilgin olan @damla günlerden birgün hiyoraglif bir taş bulur ama taşı hiç bir şekilde anlamlandıramaz.Aklına @emrebeyler e sormak gelir.emrebeylere taşı götürdüğünde bu taşın ayı sezonuna ait olduğunu ve zaman makinesiyle getirilmiş olabileceğini söyler.Adada yaşayan bir başka kişide @sudefteri dır.Sudefterinin hisleri çok güçlüdür ve rüyaları yorumlamakta çok iyidir.Bu taşı rüyasında gördüğünü ve adaya huzur barış gücü getireceğini söyler.Adada yaşayan bir başka kişide baycandır. @baycan da bu taşın ütopya adasından buraya getirilmiş olabileceğini söyler.Gerçeği arayan ada sakinleri aralarındaki toplantıda bu taşın ayı sezonuna ait olduğuna ve adaya huzur,sevgi,bağlılık,barış,sağlık getireceğine karar verirler onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine
🤗 🌸 @passenger777 arkadaşıma bu kadar güzel ve zorlayıcı bir soru sorduğu için teşekkür ederim.


mukadder

Hava eksi 15 dereciydi. Yer kalın bir kar tabakası ile kaplıydı. Nefeslerde ki buhar anında havada donuyordu. Savaşın en sıcak ve kanlı çatışmaları bu bembeyaz ve kirli kar üstünde geciyordu. Gecenin karanlığını büyük ve parlak bir dolunay aydinlatiyordu. Ay parladıkca insanların yüzlerinde ki korku daha da büyüyordu.

"Sakın onlardan korkmayın"dedi . @damla . İnançlı ve tok bir sesle. "ama canavarlar!" diye fısıldadı @baycan . "canavar diye bir şey yok. Onlarda ölüyor. Sadece ateş edin." dedi @emrebeyler. "Bu ilk savaşımız değil. Ama son savaşımız olabilir." diye onay verdi @Deathwing. "Avrupa ve Asya artık yok. Son nokta burası." dedi @mttok. "Anodolu geçilmez." dedi @anadolu.@motivationrainn "Korkularımızın esiri olamayız. Korkularla yaşayamayız. Evren bu gün bizden yana." diye bağırdı. gözlerini kapatıp dua edercesine. "Hadi ama. bam bam bam! Hızlı ve basit. Bitirelim şunu." dedi @Incubus gençliğinin verdiği enerji ile. @dusunenkalpp adına tezat bir uslupla "fazla düşünmeye gerek yok. Bu gece saldırmalıyız." "Bencede bu gece saldırmalız, erzağımız kalmadı." dedi @princeofbeyhive onaylarcasina. "daha ne bekliyoruz" dedi @Hephaestus sinirli ve gergin bir tavırla.

"Sayımız çok az. belki biraz takviye kuvvet bulabiliriz." dedi @sudefteri defteri. "Yapma. Denize sişerle attiğin mektuplardan mı medet umuyorsun? " dedi @wagner32 alaycı bir uslupla. Başını sallayarak "bu bir şirinler hikayesi değil. dedi. @ahmetay . "neden olmasın. Umut etmek de zarar var. Elimiz de umuttan başka ne var." dedi @ezgicop . "ihtiyacımız olan tek sey bu." dedi. @flsfserkan elindeki silahı gösterek. "Sakin olalım. Düşmanımız karşıda." Dedi @mehmetfix . "Yapmayın. Kendi içimizde bir kavga sonumuz olur." Diye ortamı yumuşatmaya çalıştı @bilgin70 "Sen ne düşünüyorsun. Nereye bakıyorsun." diye kızdı @ mukaddere @baboz. Karanlık denize dalgın ve boş bakan mukadder birden ayağa kalktı ve "geldiler. hadi başlıyoruz." dedi.
Herkes aynı anda denize doğru baktı. Uzaktan sarı bir fenerle isaret veren bir yelkenli gördüler. Gördüklerinin gercek olduğunu anlamaları bir kaç saniye sürdü. Ve evet gerçekten @passenger777 gemisiydi. Gemide @uzercanan @crysishive @akkann @dolunay18 @oneplanet @snlbaskurt @angelnature777 @Tuçe [Pinkfurby] @bilginhilal @whyhsy @kirazay @mrpsiko @happymannn gibi bir çok gönüllü vardı.

Ve artık hem dostları hem umutları vardı. Umut hızlıca herkese bulaştı. Korku sinsice dağıldı. Yalnız insanları bulmak için başka yürekler armaya gitti. Korkunun kaçtığını gören canavarlar panikle etrafta koşmaya başladılar. Dolunayın ışığına yakalanmamak için karanlığa karışıp kaçtılar.


wagner32

Bütün izleri silmeliyiz. "Gelecek geçmişte kaldı." Ne zaman @wagner32 aklında bulunsam başıma hep böyle garip olaylar geliyor. Hayır, bu bir itiraf mektubu değil. Ve evet, yani hayır, bu paranoya değil. Buna paradoks adını veren @damlaydı. Öteki ben. Bir gün ben, aklım ve diğerleri koyu sohbete daldık. O kadar daldık ki cihazı çalıştırıp türlü çılgınlıklar yapabileceğimiz aklımızın ucundan geçmezdi. Aklımızın ucundan geçmiş de bizden geçememiş. İlk @baycana uğradık. Uğradık da kurtulamadık arkadaş. Böyle misafirperverlik olmaz. Olmamalı yani. 2050 sularına kadar oradaydık. Zaman hızla akıp giderken biz sonraki durağımızı düşünüyorduk. Sağ olsun bir dost edindik. Yolculuk esnasında @passenger777 bize merhaba demeden aklının ucında belirdik. Durun. Kafamız karışmasın. Şimdi @sudefterindeyiz ama göl başında yakaladığımız @passenger777. Bu manzaraya bayılıyorum. Güneş batarken ne güzel görünüyor değil mi? Bu güzelliğe karşı bir küçük iyi giderdi, ha? Keşke @baboz da burada olsaydı. Aklımıza getirsek ya. Bi' durun arkadaş. @sudefterindeyiz. Sakin olun. Daha diğerlerine sıra gelmedi. Bu akıldayken çok düşünüyoruz, onu fark ettim. @Incubus ne yapıyor merak ediyorum. Birkaç yıl öncesine mi gitsek? Kapı çalıyor, kapıyı açıyorum. Hoş geldiniz @tuba777 ve @mukadder. Burası @anadolu toprakları. Akıl yolculuğu burada başladı. Şimdi siz bilmezsiniz, geçenlerde @emrebeylere uğradık. Yani aslında kapıyı çaldık da açan olmadı.
Sonra bir devrim oldu. Kaç zaman sonra bilmiyorum, uyandık. İlaçların etkisinden bahsediyorlar ama @akkann bundan hiç bahsetmedi. Biz de bir bilene danışalım dedik ve doğruca @uzercanana vardık. Bildiğimizi de unuttuk, neyse ki pozitif olduk. Ya bu devirde akıl veren çok oluyor da arkadaş, pozitiflik aşılayanı zor buluyoruz. Aklım göl kenarında kaldı. Balıkla iyi gitmez miydi @baboz? Baboz? Babooz? Bak yine gitti aklımın ucundan. Nerede kalmıştık? Geçmiş gelecek miydi, gelecekte mi kalmıştı geçmiş, öyle bir şey işte. Gerçi çok kişi geçti o düşüncenin üzerinden. En etkileyici olanı @dusunenkalpp idi. Onu tanıyorum. Dilimin ucunda, onu tanıyorum. Işıkları kapatıyorlar. Susun. Bugün de ilaçlarımızı içmedik. @wagner32 sen çok kötüsün. @trliste'yi çıkar bakalım kimlere gitmedik. Hadi çabuk ol biraz. Geliyorlar. Anlatamıyoruz. Aklımızla oynuyorlar. Biz şizofren değiliz. Tutarsız değiliz. Bak oyun oynuyor @mehmetfix. Onun aklındayım, evet işte bu! Ya aslında biz dr temiz enerjinin taraftarıyız @oneplanet. Ama istemiyorlar işte. Aklımıza okurlar bunlar. Biz onların akıllarını okuyoruz. Şeytan şeytan gülmemeliyim. Hayır, o ilacı içmek istemiyorum. Beyaz rüyalar görmek istemiyorum. @bilgin70, @flsfserkan yalvarırım tutmayın kolumdan. Söz bir daha ziyaret etmeyecem aklınızı. @Deathwing bugün içmesem ne olur ki? Kediler görüyorum. @princeofbeyhive hoş geldin ama geç kaldın. Kurtulmak istiyorum bu gömlekten. Konuşamıyorsam düşüncelerime mani olamazsınız. Susturamazsınız beni! Akıllarınıza mülakat olun. Hata imlası. Haha. Aklım karışıyor. Kahve? Kahve çekirdekleri, @damla? Gelecek geçmişte...


bilgin70

Hive Tr ekibi, Büyük Okyanusa bir gezi düzenler. Ekip hazır olduktan sonra gemi Akdeniz'den hareket eder. Kaptanlarımız @damla , @Deathwing ve @emrebeyler . @baycan yolculuk esnasında uymamız gereken kuralları bizlere aktarır.
Yolculuk esnasında sıkılmamamız için @wagner bizlere komik fıkralar anlatmaya başlar. Fıkraları beğenmeyen @mttok , ekibi eğlendirmek için akrobasi gösteriler sergiler. Dikkatli olması için @akkann kendisini samimi bir dille uyarıyor. Bu yaşanan olayları ise @crysishive kamera kaydına alıyor. Bendeniz ise garsonluk görevini üstleniyorum. Hava sıcak olduğu için soğuk içecekler ikram etmeyi tercih ediyorum ancak @damla ısrarla şekersiz türk kahvesi istiyor. Kendisine gemide kahvenin bulunmadığını söylüyorum bu arada @mukadder olaya anında müdahale ederek çantasında getirdiği türk kahvesini çıkarıyor ve kendisine köpüklü sade bir kahve hazırlıyorum.

@mttok k un gösterisi bittikten sonra @anadolu ve @mehmetfix kripto piyasası hakkında güzel bir sunum yaparlar. Atlas Okyanusuna ulaştıktan sonra @gokturk70 , @dolunay18 18 ve @flsfserkan Okyanusta yüzmek isterler. @tuba777 okyanusun çok tehlikeli olacağını hatırlatır. Ancak bu duruma aldırış etmeyerek gemiden atlayarak yüzmeye başlarlar ve bu ekibe @passenger777 da katılır.

Serinledikten sonra tekrar gemiye binerler. @princeofbeyhive ekibe harika bir öğle yemeği hazırlar. Öğle yemeğinin üstüne çay iyi gider diyen @Incubus , kız arkdası @ezgicop ile birlikte güzel bir çay demliyor. @kirazay da saklama kaplarında getirdiği kekleri çıkarır ancak kaplarda hiç kek kalmadığını fark eder. @ahmetay ve @sezermehmet yolculuk esnasında çaktırmadan hepsini yiyor. Çay faslıda bittikten sonra @dusunenkalpp kısa bir yemek duası yapıyor. Ortamı manevi bir hava kaplıyor.

Yolculuğun bitmesine sayılı saatler kala @sudefteri ve @Hephaestus ekibe yöresel şarkılar ve türküler söylüyor. Türküleri çok beğenen @baboz un gözünden yaşlar damlamaya başlıyor. @oneplanet onu teselli etmeye çalışıyor ancak kendiside ağlamaya başlıyor. Ekip lideri @damla direk olaya müdahale ederek, biz buraya ağlamaya gelmedik eğlenmeye geldik diyerek ortamı yatıştırıyor. Kısa bir süre sonra @motivationrainn kolbastı söylemeye başlıyor ve ekip kolbastı oynamaya başlıyor. Müziğin bitimiyle yolculuk da sona eriyor. Ekip harika bir yolculuk geçiriyor.


passenger777

Merhaba Arkadaşlar,
Hikayeme başlamadan önce grupta kimler var, herkesin ismimi bir yere not ettim. Çünkü kimsenin ismini atlamak istemedim. Hikayeleri okurken insan kendi ismini de görmek istiyor. Açıkçası ben adımı görünce mutlu oluyorum. Şimdi Hikayeme başlıyorum.

Türkiye’nin en başarılı ve en popüler özel okullarından biri olan Hive TR Koleji olduğunu düşünelim. Bu okula kaydını yaptırmak isteyen gençler, Kolejin açmış olduğu sınavda barajı geçmiş olmaları gerekiyor. Sınava katılan @crysishive @uzercanan @tuba777 , @wagner32 , @bilginselcuk , @trouvaille @Incubus , @bilginhilal , @bilgin70 @mttok , @akkann , @whyhsy , @baboz , @Hephaestus , @Tuçe [Pinkfurby] , @flsfserkan , @mehmetfix , @ezgicop @dolunay18 ve @alişengül bu sınavda başarı göstererek koleje girmeye hak kazanırlar.

Kolejin,sahibi @Deathwing Türkiye’nin bütün şehirlerinde kolej sayısını artırmayı düşünmektedir. Kolejin Okul Müdürü @emrebeyler başarılı, disiplinli ve işinde çok çalışkan bir kişidir. İsviçre’deki eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmak için Amerika giden emrebeyler iki dil bilmektedir. Müdür Yardımcısı @ahmetay son derece karizmatik ve otoriter bir kişiliğe sahiptir. Başarılı bir dönemin ardından Türkçe öğretmeni @damla hanım Matematik öğretmeni @baycan ’ın yanına gelerek Ona: Bu dönemi çok başarılı atlattık. Müdür beyle konuşup, Okul olarak bir gezi düzenleyelim der.

@baycan da bu fikre olumlu yaklaşır. Konuyu önce rehber öğretmeni @sudefteri i’ne iletir. Sudefteri, çevresindeki insanlarla kolay iletişime geçen, bir öğretmendir. Damla hanım gençlerinin dilinden çok iyi anlayan kıvrak zekalı idealist bir öğretmendir.

Baycan, sudefteri ve damla konuyu Okul Müdürü emrebeyle konuştuktan sonra onay alırlar. Bu geziye spor öğretmeni @passenger777 de eşlik edecektir. 10- A ve 11 B sınıflarının katılacağı gezi programı için büyük bir otobüs kiralanır. Gelecek olan tüm listeler kontrol edildikten sonra otobüs İzmir’in Şirince kasabasına doğru hareket eder. Kolejde okuyan her gencin kendine has bazı özellikleri vardır. @mehmetfix çok iyi bir bilgisayar oyuncusudur. Sosyal ağdan kendi gibi oyun oynayan arkadaşlarıyla birlikte çok iyi paralar kazanmaktadır. @wagner32 tam bir araba tutkunudur. Her türlü arabadan çok iyi anlayan @wagner32 Kocaeli’de büyük bir oto galeri açmayı planlamaktadır. @Incubus ise bilgi telekomünikasyon ve programlar alanında çok yeteneklidir. Tüm programlardan çok iyi anlayan Incubus tüm gizli şifreleri çözebilecek kabiliyettedir. @bilgin70 fotoğraf çekmeyi çok sevmektedir. Dışarıya asla digital fotoğraf makinesini almadan çıkmaz. Gelecekte kendi stüdyo dükkanı kurmak isteyen bilgin70 genellikle doğa ve orman resimlerine hayranlık duymaktadır.

Şirinceye geldiklerinde damla öğretmenin önceden tanıdığı olan ve şu anda Şirincenin en nazih ve en sakin deniz kenarında ahşaptan yapılmış son derece modern olan iki katlı 20 odalı bir kulübeye yerleşirler. Bu kulübenin sahipleri @mukadder r ve @dusunenkalpp son derece sıcak kanlı insanlardır. Otobüsten inen gençler, odalarına yerleşirler. @mukadder @damla öğretmenin ilkokuldan arkadaşıdır. İzmir’de bir ilkokul da birlikte okumuşlardır. @damla İstanbul’a yerleşmiş, @mukadder İzmir de kalmıştır. Ara sırada olsa telefonla görüşürlermiş. Spor öğretmeni olan @passenger777 kulübedeki bazı sembollere ve işaretlere takılır. Kulübenin odunluğunda resim tahtası önündeki maketten yapılmış bir kız çocuğunun resmini görür. Etrafı gezen @passenger777 rakamların ve harflerin değişik şekillerde duvara yazıldığını fark eder. Güzel ve güneşli bir güne uyanan gençler, Şirince’nin o güzel kahvaltısını yaparlar. Ormana yakın bu kulübede @Tuçe [Pinkfurby] , @uzercanan ve @ezgicop etrafı gezmek için dolaşmaya çıkarlar. @sudefteri yanında getirdiği roman kitaplarını okumak için kendini hamağa atar. Dizi senaryosudur.

  1. Sezon 1. Bölüm….. Devamı gelecek....

baboz

13.07.2057 ̶S̶a̶l̶ı̶ Çarşamba

Sabah uyanamadım. Tıpkı gece uyuyamadığım gibi… Aslında ikisi de oldu. Ama istediğim gibi olmadı. Gene geç kaldım diye @damla ‘dan fırça yedim. Al sana bu gecenin uykusuzluk sebebi. Sonrası rutin işler. Bitmeyen rutin işler. Bir ara @wagner32 geldi. Bir şeyler anlattı. Anladıkça, daha da uzun anlattı. Anlamak bir fayda etmeyene kadar anlattı. @bilgin70 gelince durdu. Anlatma sırasını ona sundu. Ama o bu fırsatı bir selamla geçiştirdi. Çünkü o sırada @mukadder gelip, @emrebeyler ‘in beni çağırdığını söyledi. İçeri girdiğimde; @Deathwing ve @mehmetfix vardı. Benden sonra @motivationrainn geldi telaşla. @Hivetr ‘de sular durulmuyor. Bir şey oldu sandım. Meğer @emrebeyler bize @Hivetr tişörtü almış. Hediye. Bir tane de kendisine almış. Çünkü o da tişört aldıkları gibi işe geç kalıyor. Bu uygulamayı da @muratkbesiroglu lu ‘ndan öğrenmiş. Neymiş efenim, uyumsuzları utandırarak da bilmem ne.. Ama kendisine aldığı tişörtü, o sırada bir @Hivetr sormak için gelen @ baycan ‘a verdi. Herkes tişörtünü ve utancını alıp çıktı. Koridorda beni tişörtle gören @flsfserkan “yakışmış” dedi. Halbuki daha giyinmemiştim. Utancım -hiç üstümden çıkmayan- için dedi galiba. Ben bunu düşünürken bir @Hivetr sesi duydum. Baktım ki @bilginselcuk elinden düşürmüş. “Korkma, kırılmaz o” diyor @Hephaestus. Çıktım gittim @Hivetr ‘ye . Orası da hep doluymuş. @passenger777 ‘nin yanına oturdum teklifsizce. Ters ters bakmadı.


mttok

Merhabalar

Biz Trliste spor kulübü olarak her branşta sporcumuzla adımızı dünyaya duyurmuş bir kulübüz.Her spor branşında olduğu gibi birimde karekteristik özelliğe sahip sporcularımız mevcut.

İlk başta sizlere yönetici ve sporcularımızdan bahsetmek istiyorum.

Kulüp Başkanlarımız : @emrebeyler @Deathwing
Koçumuz : @damla
Sporcularımız : @baboz @passenger777 @bilgin70 @wagner32 @mukadder @tuba777 @crysishive @baycan @akkann @flsfserkan @bilginselcuk @mukadder @ahmetay @mehmetfix @dolunay18 @princeofbeyhive @alişengül @Tuçe [Pinkfurby] @trouvaille @tuba777 @Incubus @ezgicop @Hephaestus @whyhsy @dusunenkalpp
Kulüpçe birgün birlikte Antalyaya maçlara gidiyorduk.Katıldığımız maçlarda sporcularımızdan @bilgin70 arkadaşımızın maçı gelmişti.Kendisi yaman bir dövüşçü her maçını kazanan yetenekli bir sporcudur.Ama karşısındaki rakibi daha önce adı duyulmamış bir sporcu olsa da bu maçtan sonra adı hepimizin hafızasına kazındı. Biraz sonradan başına geleceklerde habersizdi. Maç başlamadan önce Koçumuz @damla bir bardak kahvesi eşliğinde sporcumuz @bilgin70 gerekli taktikleri veriyordu.Onun yanında @wagner32 onun eldivenlerini giydirip motive ediyordu.Protokolde oturan @emrebeyler ve @Deathwing maçın başlamasını bekliyordu.Start sesiyle birlikte maç başladı.Hepimiz farkına varmadan bir ses daha geldi.Seyirci köşesinde bulunan arkadaşlarımız hayretler içerisindelerdi. @bilgin70 arkadaşımız yerde uzanmış yatıyordu.Tek hamle bile yapmadan nakavt olmuştu.Bu durum @akkann arkadasimızın çok zoruna gitti ve kendine hakim olamayıp ringe atladı.Oda başına ne geleceğini bilmiyordu bir anlık sinirle yapmıştı zaten.Atlar atlamaz bir kroşe yiyip ringin ortasında @bilgin70 ile birlikte öylece uzanmış yıldızları sayıyordu.Derden seyirci koltuğunda @dusunenkalpp avucunu açmış sitemkar bir şekilde bütün bunlar başımıza nasıl geldi diye beddua ediyordu.

Hikamezin devamından diğer sporcularımıza değineceğim.
Beklemede kalın..


tuba777

Hikayem 2

Birgün hacker damla gizli bir görevle uzay üssü hive tr'a çağrılır,bu görevde ona eşlik edecek olan ajanlar @crysishive @uzercanan @wagner32 @bilginselcuk @trouvaille @Incubus @bilginhilal @bilgin70 @mttok @akkann @whyhsy @baboz @Hephaestus @Tuçe [Pinkfurby] @flsfserkan @mehmetfix @ezgicop @dolunay18 @alişengül görevleri ise dünyaya çarpacak olan göktaşını durdurmaktır.Göründüğü kadar kolay olmayan bu görev ajanlarımızı hayli zorlayacaktır.Fakat zeki ve kendine güvenen bu ajanlarımız bu işinde üstesinden gelecektir.Sonradan ekibe bir kişi daha katılacaktır.Bu ajanımızda @passenger777 dır. Olimpos dağlarında yaşayan @passenger777 uçan teknesiyle ekibe dahil olacaktır.hive tr uzay üssünde buluşan ajanlar artık görevlerine başlayacaklardır.Göktaşı çok hızlı bir şekilde dünyaya yaklaşmaktadır.Olamaz devler dünyayı ele geçirmek istiyorlar,göktaşıyla uğraşırken birde devler çıkmıştır,işleri dahada zorlaşmıştır. @dusunenkalpp ekibe haber yollaması gerekiyordur çünkü zombiler hızlı bir şekilde çoğalmaktadır,aman allahım neler oluyor,her şey çok kötü.Ekip kanter içinde bunlarla baş etmenin yollarını ararken birden bir karanlık olur ve bir ses duyulur @damla hadi kızım kalk sabah oldu 🥰


Tuçe [Pinkfurby]

Yıldızlı berrak bir gece tepelerinde uzanıyorken insanlar son huzurlu uykularına dalmak üzereydi. Ertesi günün onlara ne getireceğinden habersizdiler. Hayatın keşmekeşesinde birçoğu kendine o kadar odaklanmıştı ki kıyamet bugün kopacak, bütün insanlar yeryüzünden silenecek deseniz; yine de ilk kendini kurtarmak için çabalardı. Bencillik çoktan insanlar arasında sinsi bir hastalık gibi yayılmış ve ruhlarını kemirmeye başlamıştı. İnsanlık bunun da farkına varmamıştı. Yarınlar yokmuşcasına hareket ediyor ve iyilik, vicdan ve yardımlaşma gibi kavramların anlamını her gün biraz daha unutuyorlardı. Giderek iyileşen yaşam koşulları onları şımartmış ve ruhsuz birer birey haline getirmişti. Derken bir gün insanlık korkunç bir felaketle sarsıldı. Zeus’un oğlu, ateşler tanrısı @Hephaestus’un kil ve sudan şekillendirdiği Pandora’nın kutusu açıldı ve içindeki kötülüğü insanlığın üzerine kusmaya başladı.

Kutunun içinden ilk açgözlülük çıktı. Sürekli daha fazlasını isteyenler tüm benliklerini yitirerek doyumsuz birer canavarlara dönüştü.

Kutunun içinden ikinci olarak kıskançlık çıktı. Derilerinin altına sızan paranoya, öfke ve yetersizlik hissi en ufacık mutluluğa bile düşmanca davranan canavarların ortaya çıkmasına neden oldu.
Bunu kibir, öfke ve nefret takip etti. Bütün sefaletler art arda insanları bulmaya devam ediyor ve onları kalplerinin en derinlerine gizledikleri hırs ve korkulardan vuruyordu. Canavarlar neredeyse tüm dünya üzerinde başı boş bir şekilde dolaşıp diğerlerini katlederken insanlığı bir şeyler yapmak için geç olmadığına ikna etmek oldukça zordu; ancak @damla’nın pes etmeye niyeti yoktu. Aklına bir fikir gelmişti ve de bu fikri diğer arkadaşlarıyla paylaşıp uygulamaya geçirmek için elini çabuk tutması gerektiğini biliyordu. Dünya bir kıyametin eşiğindeyken @sudefteri, @baycan, @Deathwing ve @emrebeyler geçici bir sığınakta toplanmayı başardı. Damla onlara Hive TR ailesinden her kim hayatta kaldıysa onları bir araya getirme planlarından bahsetti. Dünyanın kurtuluşunun ancak bu şekilde olabileceğine inandığı o kadar belliydi ki Damla’nın planı uygulamaya koymayı kabul etmek için bir saniye bile tereddüt etmediler. Yalnız bir sorun vardı. Kendilerinin bir araya gelmesi bile oldukça zor olmuşken o kadar insanı fark edilmeden buraya nasıl toplayacaklardı? Her biri farklı şehirlerde oturuyordu. Üstelik aradan geçen zaman içerisinde ara sıra da olsa sağlanabilen iletişim şimdi tamamiyle kopmuştu. Ne telefon ne internet… Diğerleriyle iletişim kurabilecekleri hiçbir şey yoktu. Dışarının sıradan insanlar için ne kadar tehlikeli olduğundan bahsetmiyorlardı bile. Bütün bunları çözebilmek için bir yol olmalıydı. Aralarında beyin fırtınası yapmaya başladılar. En sonunda kendi imkanlarıyla hazırladıkları broşürlere Hive TR’nin logosunu çizmeye ve de yalnızca hive üyelerinin anlayacağı notlar bırakmaya karar verdiler. Çok geçmeden daha güvenli bir sığınak bulmak için yeniden yola çıktılar. Şehirden uzak yolları takip etmeye özen göstererek hazırladıkları broşürleri buldukları her yere yapıştırdılar.

Bir yandan da Hive TR’nin logosunu çiziyor ve onları takip edebilmeleri için de basit işaretler ekliyorlardı yanına. Hedefleri biraz uzak, güç, hatta imkansız görünüyor olabilirdi; ancak hep birlikte her şeyin üstesinden gelebileceklerine dair inançları devam etmelerini sağlıyordu.

Herkes bilir ki kutudan son olarak umut çıkacacağı anda Pandora kutuyu kapatmış. Umut bu kutunun içinde kalmış. Kimi insanların bu yüzden mutsuzluk ve sefalet içinde yaşamaya devam ettiğini söyler; kimi ise bu umuda tutunduğunu. Damla’ya göre de umut birer canavara dönüşmüş bu insanları tedavi edebilecek tek şeydi. Umut hala orada bir yerlerde duruyordu ve insanların yalnızca bu gerçeği hatırlamaya ihtiyaçları vardı.

@crysishive , @tuba777, @passenger777, @uzercanan, @bilginhilal, @mukadder, @mttok, @baboz, @bilgin70, @Beyza[Browniegirl], @dusunenkalpp, @dolunay18, @wagner32, @akkann, @Incubus, @alişengül, @kirazay, @ezgicop, @mehmetfix, @trouvaille, @ahmetay, @whyhsy, @princeofbeyhive, @flsfserkan, @motivationrainn, @anadolu ve etiketlemeyi unuttuğum -kusuruma bakmayın lütfen- diğer herkesle bir araya geldiklerinde insanlara umut aşılamak için ellerinden geleni yapacak, belki bir koloni kuracak -en azından deneyecek ve de insanlığı el ele kurtarabilecekler miydi acaba?

  • to be continued


Teşekkür ederiz...

Türkçe yazıları her daim destekleyen değerli witnesslarımız @emrebeyler ve @deathwing 'e sonsuz teşekkürler. 🌼 Witness oylarını vermeyen arkadaşlarımız varsa buradan oylarınızı vermenizi öneririz: https://wallet.hive.blog/~witnesses

Ayrıca, görseller için

ruen
'e, cent delegasyonları için
anadolu
'ya, etkinlik organizasyonları için
baycan
ve
uzercanan
'a, sorular için
princeofbeyhive
,
passenger777
ve
tuba777
'ye, doğum günü organizasyonları için
incublus
'a, Hive bağışları ve Türkçe yazılara destekleri için
ahmetay
,
stellify
,
sudefteri
,
crazygirl777
,
angelnature777
,
muratkbesiroglu
,
videoaddiction
,
mehmetfix
,
wagner32
,
dusunenkalpp
,
mukadder
,
ucmuharfli
,
motivationrainn
,
trouvaille
,
benyamin
,
bilgin70
,
pinkfurby
,
oneplanet
,
browniegirl
,
homeopath
,
kedi
,
kirazay
,
keepcalmandread
,
flsfserkan
,
candylady
,
ipexito
,
dogancankilment
,
fetch
,
zoltarian
,
shatargat
,
zeynos
,
famil
,
mttok
,
baboz
,
akkan
,
dolunay18
,
ezgicop
,
kilic60
,
yagmurzamani
,
gokturk70
,
happymannn
,
crysis
,
bilginhilal
ve Trliste'yi destekleyen, etkinliklerimize katılan ve emek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Etkinliklerimiz devam edecek, katılımlarınızı bekliyoruz.


Önceki Etkinliklerimizden...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23


Sort:  

Katılan herkese teşekkürler. Çok eğlenceli bir etkinlik oldu. ☺️

Emeği geçenlerin eline sağlık çok güzel olmuş 👍🤩👏

Hikayelerin hepsi çok güzel. Okurken inanılmaz keyif aldım. Ben de bir tane yazmaya çalıştım ama zorlamama rağmen bir şey çıkmadı. Bir dahaki etkinliğe umarım yazabilirim 😅

Etkinliğe katılan bütün arkadaşları tebrik ederim😊

Herkesin emeğine sağlık çok güzel bir etkinlik oldu

hepsi birbirinden eğlenceli bu hikâyelerden bazılarının içinde kendimi görmekten mutluluk duydum 🎈🎈🎈
teşekkür ediyorum 💓

Bunun yerine @sudefteri adı verilen Hivekolik de dahil olmak üzere bazı şüphelilerle daha fazla zaman geçirmeye karar verdim.

@damla'nın maceralı hikâyesinin sonunu çok merak ediyorum 🙆‍♀️

emek verip yazanların ellerine sağlık 🌸
yöresel şarkı ve türkü okuduğum kısımda koptum :D
aklımda, EDHO'daki İlyas ve Behzat'ın 'Bize her yer Ankara' dinleyip oynadıkları sahne canlandı :D


hayalimdeki hikâyeyi yazmak istedim ben de ama hasta olduğum zamana denk geldiği için kafamı toplayamadım.
fakat en kısa sürede onu hayata geçirip sürpriz yapmak istiyorum, umarım başarabilirim 💁🏻‍♀️

teşekkür ederim 🌺

Hikayelerin hepsi çok eğlenceli. Keşke daha fazla ve daha uzun hikayeler olsaydı. Okumaya doyamadım. Herkesin emeğine sağlık. :)

Çok yaratıcı hikayeler çıkmış herkesi tebrik ederim 👏

Gene çok güzel bir etkinlik oldu. Katılım sayısı ve hikayeler çok iyiydi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. ☺️

Efsane hikayeler var ☺️ emegei geçen herkese teşekkür ediyorum

Yetenekli arkadaşlar belli etmiş kendini. Bir öykü kitabı çıkar burdan bence :) Beni de dahil ettiğiniz için teşekkür ediyorum😊

Güzel hikayeleriniz ile etkinligimizi şenlendirdiğiniz, için hepinize sonsuz teşekkürler 🤗🥰

Hikâyelerin hepsi diğerinden güzel. Bu güzel etkinliğe katılan ve destek veren herkese teşekkür ederim.

Katıldığım en güzel etkinliklerden biri olduğunu söyleyebilirim. Bütün hikayeleri keyifle okudum. Sonunu merak ettiğim hikayelerin devamımı da sabırsızlıkla bekliyorum. Bu etkinlikle O kadar evrensel bir topluluk olduğumuzu gösterdik ki; hayal güçlerimizin yaratıcılığını da görmüş olduk. Katılan herkese sonsuz teşekkürler.

Çok güzel bir çalışma olmuş. Uzun bir aradan sonra ben de aktif bir şekilde aranızda olacağım. Teşekkürler.